Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 18. 8. 2015 11:33

CG.

Jinak jsem v AZ koupil něco za dvě stovky plus k tomu Alza kredit do celkových 2501 kč a prošlo to. Paní se sice divila, ale ani mne nenutila podepsat rozhodčí doložku. Tak jsem zvědav.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 8. 2015 15:12

Mně to furt vnucuje pojištění úvěru, volba bez pojištění tam vůbec není :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter2black 18. 8. 2015 15:24

jo to se mi taky stalo, nicmene pri osobnim podpisu jsem rekl ze pojisteni nechci a oni mi ho odstranili
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yndezit 18. 8. 2015 15:30

Pojištění se dá úplně vyhodit až po přesměrování na stránky Cetelemu. Na stránkách Alzy se až po kroku 4 v objednávce dá změnit, ale jen na jiné.

Když to vemu krok za krokem, je potřeba naložit do AZ košíku aspoň za 2501 kč - jinak pak volba Splátkový prodej není v nabídce ve způsobu platby. Zde podotýkám že se Alza kredit dá zvolit s přesností na korunu, pokud se částka zadá z klávesnice přímo do políčka (a nekliká se na plus a mínus, to pak leze po stovkách korun). Částka se pak projeví v součtu košíku když kurzor opustí políčko.
Jinak, kdo si koupí na splátky jen Alza kredit a projde mu to, získává bludišťáka, neměl jsem na to koule když šlo o tolik :-[

V kroku 2 dát u Dopravy volbu 2 - Showroom Holešovice, aby si Alza nenapočítala 30kč za "dopravu" - osobní odběr. Kdyby to někdo chtěl dopravou, pak jsou dost velké odlišnosti v procesu potom. Částka za dopravu se pak započte do úvěru, ale nekvalifikuje se pro minimální limit nákupu (u této akce) minimálně 2500 s DPH. A v Platbě pak samozřejmě splátkový prodej, kde v detailu je vidět jak tam automaticky dají i pojištění Master Plus, a dají ho i mimo kalkulaci RPSN, mimochodem. Na 2500 to dělá celkem 611 kč navíc, to je zadarmo, že. Je potřeba si neustále hlídat měsíční splátku, která musí být desetina úvěru. S tím se nedá nic zatím dělat než to odkliknout.

V kroku 4 si to zkontrolovat a odkliknout Dokončit objednávku, aby se pak ještě objevilo něco jako krok 5, kde se dají lehce měnit parametry úvěru - dá se vybrat jiný druh úvěru (ty ovšem nejsou tak výhodné jako Splátky bez navýšení), a změnit druh pojištění na jiné (MASTER), co už je natažené jenom na cca 121 z 2500. A dole odkliknout na potvrzení. Pokud se v tomto kroku vracíte zpět, zamkne se vám košík, a je to pak potřeba celé provést znovu, ideálně si založit úplně jiný košík než ten základní.

Pak dojde k přesměrování na stránky Cetelemu, kde je celkem 5 kroků, vyplní si tam člověk své údaje, co se jim musí do smlouvy zadat, taková ta klasika o příjmech a zaměstnavateli, rodná čísla, číslo OP, mobil, email, číslo bot atd. A myslím že hned v tom prvním kroku, nahoře, kde se to ptá i na druh zboží (jako Elektronika, Dům a zahrada apod.) je možnost změnit druh pojištění na Bez pojištění. Dole vlevo se pak objeví tlačítko na přepočítání úvěru, a pokud tam začne vycházet splátka na 1 desetinu úvěru, povedlo se.

Podle všeho si to hlídá, aby jak trvalé bydliště, tak adresa zaměstnavatele byla na adrese která je v jejich systému. To je jediný možný problém, aby něco automaticky neprošlo - teda pokud člověk nezvolí že je student nebo nezaměstnaný. Také při dopravě musí být zboží zasláno na adresu trvalého bydliště, nikam jinam.

Po vyplnění si člověk může uložit Všeobecné podmínky v pdf. Ale smlouva samotná, i s rozhodčí doložkou nikde k nahlédnutí není. To až pak přímo v Alze a jen na monitoru, přičemž to posouvá sama paní na přepážce, jak už psal peter výše. Tam je potřeba dát 2 průkazy a pak jen odkliknout 1 souhlas a dát jen jeden podpis na smlouvě, kterou si pak bude moci člověk stáhnout přímo od Cetelemu z webu, pošlou odkaz přes email i s loginem. A to je vše, jde se k výdeji. Po výdeji je možné hned poslat Alza kredit zase domů, aby se z něj dal splácet nový úvěr. Cetelem taky pošle odkaz na celou smlouvu, i s VOP v jednom pdf, a s tím tužkovým elektronickým podpisem. Ovšem splátkový kalendář přijde prý až papírově domů, jediné co vím že první splátka je za měsíc.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 19. 8. 2015 18:57

Jak se o tu KK Cetelem da zazadat online? Krome uveroveho ramce musim zadat i vysi cerpani, proc, na co? Jak to obejit nebo jak postupovat?
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafael58 19. 8. 2015 19:12

Je to castka, kterou Cetelem zasle majiteli KK na ucet a pocita se do cerpani, minimalne 1000 kc. Pochopitelne je mozno ji okamzite vratit, ale nelze to obejit uplne.
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 19. 8. 2015 19:19

Aha, pekna to maji vymysleny.
A kdyz se to hned zaplati, tak neni zadny urok, resp. ta castak se pak splaci na kreditku?
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter2black 19. 8. 2015 19:36

prvni bezurocne obdobi by to cerpani melo byt bez uroku (je to ve smlouve, ale nevim jestli bez poplatku)

castka se splaci na kreditku
Naposledy upravil peter2black dne 20. 8. 2015 11:29, celkově upraveno 1
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rafael58 19. 8. 2015 20:04

Ta prvotni "pujcka" se pocita normalne do bezurocneho obdobi, akorat pokud clovek chce vyuzit (neoficialni) bezpoplatkovost Cetelky v pripade necerpani uveru ke dni vypisu, tak ji musi stihnout vratit prave do konce mesice.
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod refedr 20. 8. 2015 06:56

Až ti schválí KK tak jim napiš, že tu 1000,- Kč ani nechceš, že ti stačí jen KK. Já to takhle udělal dostal jsem jen KK a tu 1000 neposlali, i když v původní žádosti byla uvedena.
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 8. 2015 07:56

Na druhé straně, když ti tu tisícikorunu pošlou, tak už bezpečně víš, že ti KK schválili a budeš mít VS, pod kterým se lze zaregistrovat do klientské zóny, kde si už v předstihu můžeš pak nastavit svůj bonus anebo platit na internetu (mě třeba plastik nepřišel ani po dvou týdnech, tak jsem si nechal poslat náhradní, ale jak se ukázalo, šlo o chybu pošty a nakonec dorazil i ten původní).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 8. 2015 13:57

Update: volali mi že mi ihned posílají KK, která má kromě normálních výhod i zabudovanou slevu 5% od Alzy. Je to jejich společná akce někdy do konce roku 2016. A na kartě asi budu mít toho zeleného řvouna, přebarvím ho na modro, h*****. Úvěr na zboží se počítá do celkového limitu karty, takže to co budu splácet, musím počítat do limitu.
Mimochodem, by mě zajímalo jak odliší to že něco splácím po 10ti splátkách, a aby mi nenapočítali úroky za překročení beúročného období, podle popisu je to všechno dost propojené.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 8. 2015 14:49

Asi dost jednoduše - z částky, co pošleš, odečtou splátku úvěru od Alzy, a zbytek je na splátku zbylého dluhu na kartě.
https://www.cetelem.cz/alzakarta - původně ta karta vypadala o dost hnusněji, byla modrá a na tom ten zelenej skřet.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 9. 2015 12:26

Karty je tedy doma, modrá se zeleným skřetem, samozřejmě i když jsem si vyškrtal pryč všechna pojištění, dali mi tam nakonec pojištění typu C a měl bych za něj platit 1%. Tudíž ho musím vypovědět, podle instrukcí infolinky podepsat a oskenovat následující text na adresu cetelem@cetelem.cz:
U své kreditní karty xxxxxxxxxxxxx žádám o odstoupení od pojištění typu C - Pojištění pro případ zneužití karty v důsledku její ztráty nebo odcizení, včetně zneužití karty se znalostí PIN kódu.

Mé údaje:
jméno a příjmení: [jméno příjmení]
datum narození: [datum narození]
číslo úvěru: [42...]
adresa:
[adresa trvalého bydliště]

V [místo] dne [datum]
[podpis]



Přesně jak psal Tomáš, nejdřív se umořuje splátka, je to všechno pod jedním VS. Jenom kdybych chtěl splatit úvěr najednou předčasně, vygenerují pro to jiný VS.

Dotazy do pléna:
- je možné nějak změnit PIN k platební nálepce?
- nevíte jaká je doba převodu mezi Fio bankou a jejich účty - mají jeden u KB a druhý u RF - myslím jimi uznávané datum přiznání, tedy jestli to například zaúčtují o den později, tak včetně té lhůty navíc

P.S. A jinak Alza se blokla a kredit na účet nepřevedla, až to nějak dopadne tak poreferuju více.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 9. 2015 12:37

- PIN k nálepce - nevím o tom, že by jej bylo možné změnit, můžeš se zkusit poptat na zákaznické lince

- Platba odeslaná z jiné banky přijde na účet Cetelemu D+1 (u některých i D+0), Cetelem ji zaúčtuje ale až následující pracovní den, tzn. třeba pokud bys odeslal z Fio banky platbu nyní, přijde do Cetelemu zítra, zaúčtuje se až ve čtvrtek (a v pátek ji nakonec uvidíš i v klientské zóně, resp. přijde ti mailem potvrzení splátky)...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků