Pojišťovna chce zaplatit náhradní auto

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepanka.d 19. 9. 2015 07:44

Všechny příspěvky jsem vymazala, protože tu zaznělo něco o pojistném podvodu. S tím já nechci mít nic společného. Jsem poctivá ženská, která tu jen potřebovala poradit, protože se neměla na koho obrátit. Holt jsem udělala chybu. Všem děkuju za odpovědi.
Jen se vyjádřím k poslednímu příspěvku. Když jsem dala auto do smluvního servisu, tak vše zařizoval servis. Mají tabulky, do kterých se musí vejít. Tento postup mi byl sdělen pojišťovnou, o žádný pojistný podvod se konat nemohlo, jednala jsem podle jejich pokynů.
Naposledy upravil stepanka.d dne 20. 9. 2015 06:39, celkově upraveno 3
stepanka.d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 9. 2015 09:33

Tak za prvé, nehradila byste nic, kdyby Vám někdo urval zrcátko. Spoluúčast byste hradila na Vámi zaviněné škodě.

Za druhé. náhradní vozidlo se zcela logicky poskytuje proto, že své máte kvůli nehodě v servisu a nemůžete ho používat. Pokud náhradní vozidlo nepoužijete, pojišťovna zcela logicky nechce zaplatit půjčovné, protože hradí účelně vynaložené náklady.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 9. 2015 11:18

Vzít si náhradní auto a pak ho nepoužít bylo skutečně dost pitomé.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepanka.d 19. 9. 2015 11:49

.
Naposledy upravil stepanka.d dne 20. 9. 2015 06:31, celkově upraveno 1
stepanka.d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 9. 2015 12:35

Z povinného ručení má tak pojištěný nárok, aby za něj pojišťovna nahradila poškozeným uplatněné a prokázané nároky na náhradu škod, které pojištěný poškozenému způsobil.

Škoda je také to, že nemůžete používat svoje vozidlo, takže pojišťovna proplatí tzv. náhradní. vozidlo. Vy jste to náhradní vozidlo prokazatelně nepoužívala, není proto jediný důvod, aby pojišťovna jeho půjčení zaplatila.

BTW normální člověk by dal auto opravit do servisu, který by mu zároveň zapůjčil náhradní vozidlo. Vůbec se nedivím pojišťovně, že nehodlá proplácet auto z půjčovny, které je 100% dražší, než by bylo auto z jejího smluvního servisu, a které navíc vůbec nebylo používáno.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepanka.d 19. 9. 2015 17:35

.
Naposledy upravil stepanka.d dne 20. 9. 2015 06:30, celkově upraveno 1
stepanka.d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 9. 2015 18:44

A když ti na tom parkovišti někdo bouchne tvoje auto, tak to platí kdo? V čem je rozdíl?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 19. 9. 2015 21:06

To by platil manzel. :D
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 9. 2015 21:34

To se mně snad zdá...
"kdybych auto nechala opravit jinde - ne smluvní servis, trvalo by to déle, musel by přijet likvidátor, určit "cenu" poškození a já bych pak za to dala auto opravit, kdyby to bylo dražší, musela bych to doplatit ze svého - což pro mě bylo nevýhodné)"
Musel by přijet likvidátor - KUWA, a kdo tedy vlastně určil výši škody? Buďte ráda, že nakonec zaplatíte jen to nevyužité náhradní auto, protože tohle tak *****í pojistným podvodem, že je to minimálně na podmínku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migrant 20. 9. 2015 07:51

Ale houby, tohle je jen standardni pojistovacka taktika, jak odrbat klienty. Ja bych si to libit nenechal.
migrant
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků