Vkladomaty - používáte?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod smajlik2 26. 9. 2015 09:41

Používáte vkladomaty případně jak často a jaký máte s použitím zkušenosti?
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2015 13:39

párkrát jsem použil, ale moc často ne. Nejčastěji ukládám přes pobočky FIO. Ale to je asi tím, že FIO mám jako hlavní účet. Párkrát jsem využil možnost vložit přes vkladomat Air Bank.
Pro mne to má tu nevýhodu, že při vkladu na pobočce s sebou nemusím mít kartu, debetky s sebou obvykle nenosím. Ale prý teď je možné u Air Bank vkládat i bez použití karty, zatím jsem ale nezkoušel.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 9. 2015 13:55

Ano, u Air Bank lze vkládat i bez karty, ale není to moc praktické - na pobočce se musí pod tvým účtem přihlásit pracovník a vygenerovat jednorázový kód (no, jednorázový - lze ho použít k 4 vkladům nebo výběrům ten daný den, ten přijde na telefon - takže minimálně ten je nutné mít) a v IB se pak ještě zobrazí PIN (tzn. zadání kódu funguje jako virtuální karta a PINem se je nutné autorizovat), takže poměrně zdlouhavá operace.

Jinak jsem v minulosti poměrně často využíval vkladomaty, vyzkoušel jsem ČSOB, UCB, ČS (ty mnohdy nefungují) a onu Air Bank. Mám docela "štěstí", že obvykle se pohybuji v blízkosti poboček, různých bank a bankomatů, takže někdy si můžu dovolit třeba přes polední přestávku vybrat z bankomatu jedné banky a vložit si třeba na spořicí účet u Air Bank, což je rychlejší, než převod...

Nevím, co konkrétně k dotazu chceš vědět, moc tam nevidím prostoru, co by se dalo vyřešit - prostě přes ně lze vkládat na účet hotovost a to je tak vše... :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 26. 9. 2015 14:15

pouzivam UCB a když das vice bankovek, takme to třeba tri napise, ze budou ještě podrobeny zkoumani, zda nejsou padelany, nebo poskozeny, občas to nekterou vrati a musíš davat znova, třeba staci i nepatrne prehnuty roh a hned to vyhodi zpet, zlata pokladna na pobočce nekdy :)
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2015 21:10

Já jsem to použil jednou u AirBank když jsem rušil ČS vybraná hotovost co zůstala na účtu a podaná výpověď a vložené na zařízený účet u AB.

Bez problémů.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod imigrant 27. 9. 2015 08:18

Ja to nikdy ani nevidel.
imigrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franko_cz 27. 9. 2015 10:16

Používám, GE a ČS. ČS vkladomat má víc možností kam vkládané peníze vložit / poslat, GE to bez ptaní vloží na účet ke kartě.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 9. 2015 10:38

Na tu ČS pozor, umožňuje sice vložit peníze na jiný účet (a pravděpodobně jako jediná banka umožňuje vkladomatem i poslat hotovost do jiné banky), ale nechá si za to zaplatit :!: - vklad na jiný účet než účet ke kartě (kdyby někoho si napadlo vkládat např. rovnou na spořák) 5 Kč a do jiné banky 80 Kč...

Vkládat hotovost na jiný účet, než účet ke kartě (v rámci banky) umožňují i ČSOB, Air Bank a taky UCB (a to myslím, že umí všechny zdarma).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2015 17:22

...ale u všech platí, že vkladatel musí mít kartu té které banky, tedy vkladomat ČS vás neobslouží, pokud nemáte kartu ČS, atd.
To kdyby někdo náhodou nevěděl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markas1988 29. 9. 2015 13:13

mám Equa, a vklady řeším zadarmo přes Českou poštu... ta je i u našich na vesnici
Markas1988
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ab84 29. 9. 2015 14:08

Občas vkládám hotovost na svůj účet na pobočce ČS. Jednou tam bylo přede mnou víc lidí, vzal jsem si pořadový lístek a šel jsem se podívat ven. Byl tam náhodou vkladomat, tak jsem to takto vyřešil s maximální spokojeností.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 9. 2015 17:41

Markas1988 píše:mám Equa, a vklady řeším zadarmo přes Českou poštu... ta je i u našich na vesnici

Jsi z tý Equay nějak podezřele nadšený. :D
drkarel
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků