2,5 tisíce za Premia kartu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LHÁŘ 17. 10. 2015 00:12

EleGiggle píše:Ahoj, chtel bych se zeptat nedavno jsem taky narazil na czc na tudle akci a asi jako ostatni jsem v tom hned videl tech 2500 :), tak jsem hned do toho uvrtal rodice, ted nam prisla smlouva ale ja tendle vecim totalne nerozumim rodice nevi ani jak zapnout pocitac natoz rozumet naky smlouve, vsude vidi podvody,

1) treba v ty smlouve jak je tech 42 000 tak pak tam je najednou "celkova castka splatna spotrebitelem" 48 500 pak naky mesicni splatky 4% naky RPSN 33% .. co to znamena ?

2) Muj plan byl koupit ci na czc neco za 2600 a a pristi mesic si vyzvednout tech 2500 od nich a kartu pak zrusit a maximalne prodelat 200 treba , funguje to tak ?

3) a proc je ve smlouve napsano ze lze vypovedet do 14 co kdyz budu chtit vypoveedt za 2 mesice ?

4) a co znamena tadle veta vim z to tady nekdo psal ale furt to nechapu
Dohodli jsme se s Vámi, že do splátkového programu nákup na splátky bude automaticky zařazena první transakce ve výši minimálně 3.000 Kč, a to za podmínek uvedených v ustanovení
§2 Hlavy 6 úvěrových podmínek: NE

pokud by mi byl nekdo schopnej odpoved bylo by to super diky moc :)

1) Pravděpodobně ti dali úvěrový rámec na 42000 Kč, když celý úvěrový rámec 42000 Kč utratíš a nesplatíš v bezúročném období, tak pak zaplatíš i s úroky 48500 Kč.
2) Funguje to tak.
3) Odstoupit od spotřebitelského úvěru do 14 dnů od uzavření je právo dané zákonem, o kterém tě ve smlouvě poučují (informují). Výpověď smlouvy je něco jiného, vypovědět smlouvu můžeš kdykoliv.
4) Kdyby bylo na konci věty ANO, tak bys nemohl nákup za 3000 Kč a více splatit okamžitě najednou, ale musel bys ho platit určitým počtem měsíčních splátek, za to bys měl možná nižší úrok.
LHÁŘ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2015 10:38

STSCHvojkoviceBrod píše:
EleGiggle píše:3/ ihned zaplatil z meho uctu treba z KB na ten jejich (proste vratil ti penize treba 3000)

Na jaké číslo účtu se to vlastně posílá?

2011000005 / 6000
variabilní symbol je číslo smlouvy.

Oficiálně je nutné poslat platbu s variabilním symbolem, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že přijde i bez něj, pokud máš účet, ze kterého to posíláš, uvedený ve smlouvě.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roger73 20. 10. 2015 16:41

fremantle píše: Pokud chceš kartu hned splatit (což nemusíš, když si jednoduše počkáš na výpis a uhradíš to podle něj v bezúročném období), tak počítej s tím, že ti pak bude účtován i poplatek za vedení..


Pochopil jsem tuto Vaši větu správně tak, že pokud kreditku splatím hned po nákupu, tak mi bude účtován poplatek za vedení karty, zatímco když ji splatím až po obdržení výpisu v bezúroč. období, tak mi tento poplatek účtován nebude? Tedy je pro mne z finanč. hlediska výhodnější splatit kartu až po obdržení výpisu?
Pokud to tak je, z čeho toto pravidlo vyplývá a jaká je jeho logika?

Ještě jiný dotaz:
Pokud je člověk na volné noze, není zaměstnán, tak nemá u takovéhoto produktu šanci? Jak postupuje Home Credit v takovém případě, jak si takového člověka ověřuje pokud vůbec? díky
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 20. 10. 2015 17:06

PatrikChrz píše:
STSCHvojkoviceBrod píše:
EleGiggle píše:3/ ihned zaplatil z meho uctu treba z KB na ten jejich (proste vratil ti penize treba 3000)

Na jaké číslo účtu se to vlastně posílá?

2011000005 / 6000
variabilní symbol je číslo smlouvy.

Oficiálně je nutné poslat platbu s variabilním symbolem, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že přijde i bez něj, pokud máš účet, ze kterého to posíláš, uvedený ve smlouvě.


Dokonce mohu potrvrdit, ze když poslete platbu na ucet, z kterého vam Homecredit poslal tu 1 CZK s variabilnim cislem smlouvy, tak se platba také spravne pripise ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 17:08

Roger73: Pokud nemáš pracovní smlouvu déle než 1 rok, nebo nejsi živnostník (či OSVČ zapsaný v jiném veřejném seznamu) a nemáš 1 daňové přiznání, tak obecně nedostaneš úvěr nikde.

Jistou šancí je koupit nějaký výrobek na splátky, třeba ledničku za 5000 Kč, a pak ti kreditku Cetelem/Home Credit pošlou sami. Nicméně bez příjmu ti nepůjčí ani na ty splátky.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 10. 2015 17:57

Roger73 píše:Pochopil jsem tuto Vaši větu správně tak, že pokud kreditku splatím hned po nákupu, tak mi bude účtován poplatek za vedení karty, zatímco když ji splatím až po obdržení výpisu v bezúroč. období, tak mi tento poplatek účtován nebude? Tedy je pro mne z finanč. hlediska výhodnější splatit kartu až po obdržení výpisu?
Pokud to tak je, z čeho toto pravidlo vyplývá a jaká je jeho logika?

Poplatek za vedení ti bude účtovaný vždy*.

* prý vyjma případů, kdy v daném měsíci neproběhla na úvěrovém účtu žádná transakce (tudíž ani splátka), ale toto není ověřeno a oficiálně to není ani v sazebníku či úvěrových podmínkách...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2015 18:27

PatrikChrz píše:Oficiálně je nutné poslat platbu s variabilním symbolem, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že přijde i bez něj, pokud máš účet, ze kterého to posíláš, uvedený ve smlouvě.

Zrovna dnes jsem náhodou zjistil, že po opuštění sračkoFíííííííííjo jsem si u nové banky blbě nastavil šablonu na placení internetového připojení a VS jsem místo do VS napsal do KS... A příjemce to kupodivu dokázal identifikovat jen podle jména, tj. názvu účtu, že kterého mu to přišlo.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 20. 10. 2015 18:45

fremantle píše:
Roger73 píše:Pochopil jsem tuto Vaši větu správně tak, že pokud kreditku splatím hned po nákupu, tak mi bude účtován poplatek za vedení karty, zatímco když ji splatím až po obdržení výpisu v bezúroč. období, tak mi tento poplatek účtován nebude? Tedy je pro mne z finanč. hlediska výhodnější splatit kartu až po obdržení výpisu?
Pokud to tak je, z čeho toto pravidlo vyplývá a jaká je jeho logika?

Poplatek za vedení ti bude účtovaný vždy*.

* prý vyjma případů, kdy v daném měsíci neproběhla na úvěrovém účtu žádná transakce (tudíž ani splátka), ale toto není ověřeno a oficiálně to není ani v sazebníku či úvěrových podmínkách...

Ale ty to právě ověřuješ ne?
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 10. 2015 18:48

Ano, tento měsíc nebudu mít na KK Premia žádnou transakci... Ale poznám to až z výpisu (pokud se nějaký vůbec vygeneruje), resp. ze Správce financí příští měsíc.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roger73 21. 10. 2015 13:16

fremantle píše:Poplatek za vedení ti bude účtovaný vždy*.

* prý vyjma případů, kdy v daném měsíci neproběhla na úvěrovém účtu žádná transakce (tudíž ani splátka), ale toto není ověřeno a oficiálně to není ani v sazebníku či úvěrových podmínkách...


Sorry, že se k tomu ještě vracím, ale co jste teda myslel touto větou: "Pokud chceš kartu hned splatit (což nemusíš, když si jednoduše počkáš na výpis a uhradíš to podle něj v bezúročném období), tak počítej s tím, že ti pak bude účtován i poplatek za vedení.."

Teď to chápu tak, že když splatím kartu hned po nákupu, tak mi podle jedné verze bude účtován poplatek hned v 1. měsíci, když ji splatím až po obdržení výpisu, tak mi bude účtován poplatek v dalším měsíci.
Případně podle druhé verze (pochopil jsem, že odpuštění poplatku za vedení KK právě ověřujete) mi naúčtují poplatek za vedení KK každý měsíc.

Tak kde je teda ta výhoda postupu, že splatím kartu až po obdržení výpisu, oproti případu, že splatím kartu hned po nákupu? Takhle jsem totiž Vaši větu uvedenou výše v uvozovkách pochopil.
díky
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 10. 2015 13:33

Poplatek je účtován vždy poslední den měsíci. V té větě neměla být implikace (asi podle toho jak jsem ji nepřesně napsal a ty sis ji tak asi vyložil), prostě jen jde o to, abys nezapomněl i na zaplacení poplatku za vedení.

Kreditku můžeš splatit klidně i předtím (než dostaneš výpis) - v tom ti nic nebrání, ale poplatek za vedení ti bude naúčtován - ten musíš tak jako tak splatit ještě pak další měsíc (tedy poté, co dostaneš výpis - anebo pokud počkáš na výpis, pak to splatíš jen v té jedné platbě)... Anebo pokud mermocí chceš poslat splátku předtím, tak bude lepší poslat platbu vyšší o ten poplatek za vedení, čím ti vznikne na kartě přeplatek a z toho přeplatku se na konci měsíce bude hradit poplatek za vedení, další měsíc pak už nic platit nemusíš (a pokud kartu nepoužiješ ten další měsíc, údajně by neměl být účtovaný poplatek za ten další měsíc - to je právě to, co nyní ověřuji)...

Pokud se tedy karta splatí ten samý měsíc, kdy se i použije k nakupování (i s poplatkem za vedení za ten aktuální měsíc navíc) a v dalším měsíci, kdy neproběhne žádná transakce pak poplatek naúčtován nebude se karta hodí i jako "šuplíková" (kdoví, jestli v příštím roce nebude odměna 1 % (leč prakticky využitelná jen na nákupy v Tesku) ještě hodně nadprůměrná vůči jiným KK).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 10. 2015 14:29

Asi si kartu Premia nechám, zaregistruju ji na http://www.pricelessspecials.cz a budu brát do služebního auta benzín u Euroil (Čepro), dá to 1% +2,5%, tedy celkem 3,5% na vratkách. Bude to lepší než než u benzinek MOL (Agip) s kreditkou od GE Money Card Plus, která končí 1.12.2015 s 1 % vratkou a současnou 1,5% vratkou na http://www.pricelessspecials.cz.
07Petr
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 10. 2015 14:38

A Čepro je partnerem na specials.cz? Vidím tam právě jen MOL... :hm
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 10. 2015 18:46

Ne, je partnerem Premia Karty
http://www.premiakarta.cz/partner-11-cepro-a-s

Ale všiml jsme si, že bonus u MOL na Priceless Specials je stále 3%, přičemž měl být jen do 30.9.2015. 8-D Takže se prozatím víc vyplatí MOL s 1% u KK GE Moeney Card PLus (do 1.12.2015) + 3% na Priceless Specials, tedy celkem 4%. :-D

... jinak pořád žádná SMS o připsání 2500,- Kč za nákup u CZC, ani že přijde poukázka za prémiové Kč za 09/2015. :-(
07Petr
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 10. 2015 19:21

To se asi vyplatí jak kde... V mém okolí se mně vyplatí natankovat kdekoli jinde, než u předražených molů i s vratkou 3%.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků