2,5 tisíce za Premia kartu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod misak2015 22. 10. 2015 22:18

Tomáš Marný píše:K dnešnímu dni mám také připsanou prémii... Zatím nevypovídám, počkám, jestli opravdu nebudou účtovat poplatek za vedení účtu za dobu, kdy karta nebude používána.

KK Citibank, které se zmocní banka inspirovaná klienty, se totiž bojím jako čert kříže...

tak poplatek 49 kč ti budou na 100% účtovat, psal jsem jim ohledně toho dotaz a odpověď byla naprosto jednoznačná , napsaly mi toto : " Tento poplatek je účtován každý měsíc, a to v hodnotě 49 Kč. Na účtování poplatku nemá vliv výše uskutečněných čerpání. Tyto informace si můžete ověřit v sazebníku poplatků a odměn, který je součástí úvěrových podmínek Vaší smlouvy. "
Lenovo P70-A
misak2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 23. 10. 2015 01:42

drkarel píše:
sunshine reggae píše:Ja to poslu zitra naskenovane emailem.

Pak napiš, jak jsi dopadl. Sice ještě nevypovídám, ale plánuji to rovněž tak. :-)

Odeslal jsem sken výpovědi v PDF na email homecredit(z)homecredit.cz, vzápětí přišlo potvrzení o přijetí zprávy ke zpracování od zakaznicka.pece(z)homecredit.cz . o<:)
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 10. 2015 06:34

Takže nejde nechat na kartě přeplatek ve výši 60,- Kč za převod peněz + 49,- Kč za vedení účtu... Přeplatek se musí převést celý. Chjo, takže převést celý přeplatek a v pondělí těch 109,- Kč zase zpátky...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 10. 2015 07:01

Kód: Vybrat vše
Zaúčtované transakce
Datum transakce    Datum zaúčtování    Popis transakce    Částka       Prémiové Kč
22.10.2015       22.10.2015       Cash Back    2 500,00 Kč       

Tak jdu psát výpověď a v Kauflandu nakoupím poukázky.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 10. 2015 07:13

Nevím, ale mně tvrdili telefonicky, že když se karta v daný měsíc nepoužívá, tak se poplatek neplatí. Jestli se platí v každém případě, tak to celou věc zjednodušuje, takovou kartu nepotřebuju. Asi mají na tom podvůdku postavený marketing.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.sykora 23. 10. 2015 07:34

@Tomáš Marný Přesně, také mě to nakrklo, chtěl jsem přeplatek ponížit o platbu za účet a převod a nelze. Když se člověk pořádně podívá, tak tam i píšou:" Můžete na účet převést 2500 až - výše úvěrového rámce".
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 08:05

xls píše:Nevím, ale mně tvrdili telefonicky, že když se karta v daný měsíc nepoužívá, tak se poplatek neplatí. Jestli se platí v každém případě, tak to celou věc zjednodušuje, takovou kartu nepotřebuju. Asi mají na tom podvůdku postavený marketing.

Proč právě podvůdku? Je fakt, že tohle není nijak oficiálně zmíněno v žádných relevantních dokumentech - ve smlouvě, sazebníku, či úvěrových podmínkách - podle těch se měsiční poplatek účtuje vždy. To, že operátorka lhala je už věc druhá, leč politováníhodná. Ale tak už za cca. týden budu sám vědět, jestli se mi poplatek za vedení (ne)naúčtoval, když karta nebyla použítá, tak podle toho uvidím, zda se s ní zapodívat, nebo ne...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 23. 10. 2015 08:10

nevíte jak jsou na tom s odesíláním premia poukázek? 2500 již připsáno, tam jen čekám na 200 kč v poukázkách (využiju na benzín od eurooilu) a posílám výpověd, někdy do prosince na další přeměnu poukázek již čekat nebudu, sice tam asi 130 prémiových kč mám, ale to už nechám radši propadnout
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 08:14

Už to tady posílal uživatel iguka: viewtopic.php?f=316&t=1234569&p=10854538#p10854538

Taky čekám, půlka měsíce dávno pryč a SMS o odeslání žádná... >:-(
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 23. 10. 2015 08:21

A nelze nechat na karte jako preplatek vsechno, tedy >2500Kc (i s vratkou), kartu vypovedet a nechat si preplatek poslat po zruseni karty na ucet?

(Bez nutnosti spekulaci, kolik presne 49korunovych poplatku se strhne atd)

Preplatek nad nejakou hranici (160Kc?) snad musej vratit, ne?
Naposledy upravil dk1844 dne 23. 10. 2015 08:27, celkově upraveno 1
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 10. 2015 08:27

Sakra, tak je něco špatně.
Mě nepřišla ani sms ani peníze zpět. Přitom zaplaceno v srpnu, zaúčtováno v září, dorovnáno začátkem října..
Budu tam odpoledne volat a žádat vysvětlení. Celá republika inkasuje, vypovídá.. A já nic :oops:
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 08:37

dk1844 píše:A nelze nechat na karte jako preplatek vsechno, tedy >2500Kc (i s vratkou), kartu vypovedet a nechat si preplatek poslat po zruseni karty na ucet?

Jde, ale chce se ti čekat do konce výpovědní lhůty na peníze? To je asi lepší je utratit hned...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 23. 10. 2015 08:44

Ano, chce se mi.

Nemam sice penize hned, ale nemusim resit:
- kolik presne nechat (2x49? + 60 za prevod?)
- kdyz bych nechal na karte moc (pro jistotu), tak by v pripade prevodu zbytku mohli chtit dalsich 60 za dalsi prevod. Nebo do dane castky naopak nic uz vracet nebudou. (GE ma tuto hranici tusim, +-100Kc, zde je to, prepokladam podobne - nekde jsem se historicky/neofiko docetl o 160 Kc)
- mam uplnou jistotu, ze nebudu nic dluzit HC a ze nebudu neplatit nic navic (viz body vyse).

Ale jsem rad, zes mi potvrdil, ze muj zpusob je proveditelny :)

//Edit: Pracovnik infolinky HC vraceni preplatku potvrdil. Zpusob vraceni se ma specifikovat do poznamek k vypovedi. Hranice, kde se preplatek/nedoplatek neresi, je pry -+50 Kc. I on vypoved doporucil poslat naskenovanou na homecredit@homecredit.cz.)
Naposledy upravil dk1844 dne 23. 10. 2015 09:20, celkově upraveno 1
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 08:55

Tak platit budeš, to, že dáváš výpověď nemá explicitně žádný vliv na to, abys poplatek za převod neplatil, když je v sazebníku (i když je možné, že HC to vyřídí proklientsky, kdoví, ale to je asi jedno nad tím teď spekulovat)... Stejně tak poplatek za vedení ti účtovat ve výpovědní lhůtě budou (pravděpodobně za jeden měsíc, když je splatný k poslednímu kalendářnímu dni v měsíci, tak pokud bys podal výpověď nyní, tak za říjen).

Vždyť se zařiď jak myslíš, pak tady můžeš napsat své zkušenosti...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod misak2015 23. 10. 2015 09:25

xls píše:Nevím, ale mně tvrdili telefonicky, že když se karta v daný měsíc nepoužívá, tak se poplatek neplatí. Jestli se platí v každém případě, tak to celou věc zjednodušuje, takovou kartu nepotřebuju. Asi mají na tom podvůdku postavený marketing.

tak to mi tvrdily taky,tak jsem se hned ozval a postěžoval si, že podávají po telefonu mylné informace a potom je to jinak a at si přehrají telefonní rozhovor, který mají nahraný. Reagovaly na to, že to prošetří. K tomu došlo daly mi za pravdu a omluvily se , první poplatek 49 kč stornovaly a jako kompenzaci nabídly kartu na rok ZDARMA, takže s výpovědí nemusím spěchat. Tak hurá do nich a máte to zadarmo taky . HLAVNĚ SE OZVĚTE A NENECHTE SI TO LÍBIT

Přikládám jejich vyjádření :

reaguji na Vaši předchozí připomínku, která se týkala chybných informací sdělených operátorem.

Na základě Vašeho podnětu jsem ověřila tento hovor a potvrzuji, že Vás operátor chybně informoval o měsíčním poplatku za vedení účtu. Tento poplatek je účtován každý měsíc, a to v hodnotě 49 Kč. Na účtování poplatku nemá vliv výše uskutečněných čerpání. Tyto informace si můžete ověřit v sazebníku poplatků a odměn, který je součástí úvěrových podmínek Vaší smlouvy.

Ráda bych vše napravila, a proto jsem Vám poplatek za září 2015 odúčtovala. Dále jsem Vám nastavila benefit, díky kterému Vám tento poplatek nebudeme účtovat po dobu dalších 12 měsíců. Připomínku k chybné informace jsem předala nadřízené příslušného operátora, aby se tato situace znovu neopakovala.
Lenovo P70-A
misak2015
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka