Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 10. 2015 08:37

U platebních systémů je jediný rozdíl ten, že se před platbou potvrzuje v klientské zóně jen výše částky, jinak platba neprojde (CVC2 kód a datum platnosti je statický, resp. vygenerovaný jednorázově při aktivaci této funkcionality - myslím, že deaktivací a opětovnou reaktivací lze vygenerovat tyto údaje nové), zatímco u běžné internetové transakce se potvrdí výše částky a CVC2 kód a datum platnosti jsou vygenerovány jen jednorázově pro tu konkrétní transakci. Každopádně transakci je nutné v každém případě pořád potvrzovat, potvrzovat není třeba jen při aktivovaných mikroplatbách do 1000 Kč, takže nějaký rozdíl tam je...

Ty platební systémy se používají právě pro tyto případy, jako InCard nebo PayPal (i když u Cetelemky je na PayPal taky zvláštní režim), kde se zadává číslo karty, uloží se s fixním datem platnosti, je tam zpravidla jen nějaká první ověřovací transakce a pak se dále platí přes ten systém bez zadávání dalších údajů.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 10. 2015 08:54

Dík za vysvětlení, mne zmátl právě ten PayPal u KK Cetelem, myslel jsem, že tady je to stejné.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mastr78 7. 10. 2015 09:31

fremantle píše:Ani ne, s Cetelemkou lze v pohodě fungovat v režimu "platební systémy" (fixní CVV/CVC2 kód a datum platnosti, před každou platbou je jen nutno potvrdit výši částky) nebo "mikroplatby" (taky fixní CVV/CVC2 kód a platnost a navíc do 1000 Kč není třeba jednotlivé transakce ani povolovat, takže je to použitelné i na Google Play a pod.).

K dotazu - je třeba počkat na zaúčtování 1 Kč a kód opsat z popisu transakce...


Děkuji za pomoc, aktivace karty se podařila, stačilo opsat kód uvedený u blokace (není číselný, proto mě to zmátlo).
mastr78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubik88 22. 10. 2015 19:27

Co je to u žádosti ta výše čerpání?
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Aleš P. 23. 10. 2015 10:11

Zdravím diskutující. Měl bych dotaz, platí stále, že s kreditkou Cetelem lze vybírat hotovost prostřednictvím Cashback až do výše 1 500 Kč zdarma? Je to už dlouho, něco se mohlo změnit.

> https://www.cetelem.cz/o-nas/pro-media/ ... -a-zdarma/

Díky
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 10:14

Začal bych nejlépe přečtením sazebníku, tam určitě informace najdeš. A pak se podíval i do obchodních podmínek, jestli je pak taková transakce okamžitě úročena, abys pak nezjistil, že "zdarma" není zdarma.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Aleš P. 23. 10. 2015 10:22

fremantle: Sazebník jsem četl, není mi to z toho zcela jasné. Proto se ptám tady, protože mnozí tu kartu mají a používají.

Odpovědi typu pročti si podmínky atd. jsou mi k ničemu ;-)
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 10:27

Tak si to vyzkoušej sám, pak nám dáš aspoň vědět, kolik jsi zaplatil na úrocích...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2015 10:51

Aleši: Njn, jsou jistě borci, kteří udrží vše o všech produktech v hlavě, ale u mě to například znamená, že bych se do těch podmínek a sazebníku musel podívat, než ti odpovím. Nechtělo by se mi dávat nezaručenou odpověď. Kreditku nejspíš používá k přímému výběru hotovosti málokdo. Obecně totiž, i když není výběr přímo zpoplatněn, je ihned úročen. Tipoval bych si, že je to tak i u Cetelky. Ano, tomu by šlo předejít přednabitím odpovídající částky, ale nějak nevidím důvod proč to dělat kvůli výběru v CZK.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Aleš P. 23. 10. 2015 11:02

drkarel : Mně jde o Cashback. V sazebníku je to napsáno nejasně, hledal jsem to. Ale jde mi právě o to, že když nakoupím za 300 Kč a 1 500 Kč si vezmu na Cashback, tak by to mělo být tak, že celá částka 1 800 Kč je mi zaúčtována jako nákup u obchodníka. Tudíž vše v rámci bezúroč. období.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 11:08

Nákup u obchodníka je nákup u obchodníka a cashback je cashback (a tak to máš i na stvrzence). O tom, jestli se na něj vztahuje bezúročné období nebo ne rozhoduje vydavatel karty a zatímco některé banky hotovostní operace na kreditních kartách okamžitě neúročí (ČSOB, Sberbank CZ, UCB), drtivá většina ano.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2015 11:08

Ano, to jsem pochopil, ale nemyslím, že by to bylo tak, jak píšeš. Cashback obvykle u KK spadá do kategorie "výběr hotovosti". Podívám se, co tam píšou.

-- 23. 10. 2015 12:14 --

Poplatek - zdarma, ale (nevím, co jsi na tom nepochopil, spíše jsi to nečetl)
VOP - IV.3
"Bezúročné období se uplatní pouze u částek úvěru čerpaného formou bezhotovostní úhrady zboží nebo služeb u obchodníka a nevztahuje se na výběr hotovosti např. z bankomatu nebo prostřednictvím obchodníka, ani na zaslání peněžních prostředků na Váš účet či peněžní poukázkou."

-- 23. 10. 2015 13:01 --

A co? O co ti teď konkrétně jde? O obhajobu? Neobhájíš se. V lepším případě jsi si sazebník a VOP nepřečetl, v horším nechápeš obsah textu (pak bych ovšem pochyboval o vhodnosti KK pro takového člověka). Kupodivu musím uznat, že to má Cetelem definováno jednoznačně.

To je, samozřejmě, správně, protože mají z této položky vyjmut cashback a o pár položek níže (myslím dokonce ob řádek) mají poplatek za cashback = zdarma. Takže odpověď, kterou jsem psal, stále platí - Z hlediska poplatku je cashback zdarma. Pokud tě nic dalšího nezajímá, OK. Pokud ano, máš to výše. Víc času už tomu věnovat nebudu, natož abych se s tebou hádal.
Naposledy upravil drkarel dne 23. 10. 2015 12:04, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 10. 2015 12:01

Z čehož logicky vyplývá, že za cashback se neplatí poplatek, ovšem je úročen okamžikem výběru u obchodníka...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2015 12:03

No, a teď to vypadá, že trpím samomluvou. Jdu se léčit. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 12:04

No jo, aby se to neztratilo, tak ten jeho příspěvek...

Aleš P. píše:A v sazebníku mají:

Poplatek za čerpání peněžních prostředků v hotovosti v bankomatu, u obchodních míst s výjimkou služby cashback, šekovou poukázkou, v pobočkách Sberbank CZ, a.s. 3) .... 45 Kč + 1 % z čerpané částky (max. 100 Kč) 4)


Ale tak co čekat, ono má smysl za...t celou stranu zbytečnou diskusí, než si to sám zjistit...

Aleš P. píše:Odpovědi typu pročti si podmínky atd. jsou mi k ničemu ;-)
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků