Kontrolujete si všechny platby kartou na výpisu?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod smajlik2 5. 11. 2015 17:47

Kontrolujete si všechny platby kartou na výpisu?
Našli jste někdy nějaké nesrovnalosti a reklamovali to?
Je vlastně jedno jestli jde o kreditku nebo debetku.
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 5. 11. 2015 17:49

Ne.
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 5. 11. 2015 17:57

Ano, ano.

Jedna platba se vůbec nikdy nezaúčtovala, i když jsem měl účtenku z terminálu; reklamace u obchodníka nic nezměnila.

Jednou mi obchodník účtoval v EUR místo CZK a ztratil jsem pár korun na kurzu; reklamace („z principu“) u Citi trochu trvala, ale po měsíci jsem se připomenul a pak byla bez problémů uznána.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 11. 2015 18:31

Svoje víceméně ano, ženiny ne. Žádnou nesrovnalost jsem nenašel, ale nákupy jsou krom řídkých plateb souvisejících s dovolenou (které si kontroluji vždy) v CZK.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 18:43

Já se do výpisů dívám hodně vyjímečně, za měsíc mám transakcí kartou desítky - běžně zaplatím kartou několikrát denně, třeba včera tuším šestkrát, dnes jen pětkrát (na druhé straně průměrná výše transakce snad není ani stokoruna), tak bych stejně už zpětně nevěděl, co jsem kdy platil. Všechny útraty si ale průběžně zapisuji a jednou za čas porovnám se zůstatkem na účtu - pokud se liší, tak až teddy zjišťuji, co jsem opomenul zapsat ve výpisu nebo historii transakcí (někdy je to problém celkem vylovit), ale zatím jsem neměl žádnou závažnější nesrovnalost, kdy bych musel platby reklamovat v bance.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod iguka 5. 11. 2015 18:43

zpravidla ne
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 11. 2015 18:47

Já mám z papírnictví napichovače (pro každou kreditku vlastní), na něj zapichuji účtenky z terminálu a pak na konci měsíce na výpisu vyškrtávám položku po položce :-)
Jediné v čem nemám přehled, jsou internetové transakce, protože si je pořád zapomínám poznamenávat a mám jich fakt stovky, tak se to ani nedá rozumně sledovat.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2015 19:18

Výpisy ne, ale průběžně sleduji pohyby, "něčeho navíc" bych si určitě všiml :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 11. 2015 20:01

Každý den si sednu k PC a zkontroluju blokaci plateb v IB.
Nějak detailněji starší historii nekontroluju.
anonymni

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 11. 2015 20:46

Ne, ale nechávám si posílat info mailem o každé změně zůstatku na účtu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 5. 11. 2015 23:56

Jen sjedu výpis očima ....kdyby tam bylo něco "mimo mísu". Chodím pravidelně nakupovat jen do určitých obchodů a výjimečně někam jinam, a to si pamatuju. Už si ani nenechávám stvrzenky na částky pod 50,- Kč. Nikdy jsem neměl problém, a to mám 2 debetky a 3 kreditky.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 11. 2015 08:13

Vše si zapisuji. Potěší, když se nějaká provedená transakce v systému ztratí a nakonec se nezaúčtuje.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 11. 2015 08:16

Tak to se mně ještě nikdy nestalo...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2015 08:25

Mně jednou. Ale šlo jen o 80 haléřů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suky. 6. 11. 2015 12:04

To já kdysi dávno zaplatil televizi dvakrát, GE (vydavatel karty) mne poslala k šípku a musel jsem to dolovat z obchodníka.

A pak ještě jednou jsem v Penny zaplatil Sparty 3x...

U obojího ale byla chyba komunikace v průběhu karetní operace, takže jsem si to speciálně kontroloval.
Suky.
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků