Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 11. 2015 22:18

Ta divná, ale zadal jsem tam údaje z virtuální karty, když mně tady někdo chytrej přesvědčoval, že plastovou kartou přes internet platit nejde...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 16. 11. 2015 23:03

Na webu http://www.alza.cz/karta je napsáno:

1) Jak Alza kreditní kartu používat:

"Při výběru platby za zboží zvolte možnost „Alza kartou online“. Po dokončení objednávky budete přesměrováni na platební bránu, kde nákup pohodlně zaplatíte."

2) Kdy bude vyplacena sleva 5 %:

Finanční částka odpovídající slevě 5 % vám bude připsána na úvěrovém účtu ke kartě Alza vždy v následujícím měsíci ode dne nákupu na Alza.cz.

Chce to být trochu trpělivý. Zkusit si aktivovat vhodnou odměnu a třeba to bude 5 + 3 (2) %. Ovšem v příkladu použití kalkulují pouze z 5 %. Určitě by celá KK vypadala ještě lákavěji, kdyby tam operovali s 7 či dokonce 8 %. ( Z Cetelemu se informace získávají složitě. Je lepší si to zkusit a poté se tím řídit.)

Na webu https://www.cetelem.cz/alzakarta, se k platbám online píše:

"Zdarma Virtuální karta pro bezpečné on-line nákupy." = Online nákupy pomocí virtuální karty.

Cetelem má určitě své mouchy. Postupně se dá chování jejich KK pochopit a poté ve správných rukou přináší "ovoce".
Naposledy upravil eR99 dne 16. 11. 2015 23:39, celkově upraveno 3
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 16. 11. 2015 23:06

No ale mně to prostě virtuální kartu nevzalo, tak nevím. Spolklo to až tu fyzickou.
Co se týče vratky, do měsíce a něco se uvidí.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 16. 11. 2015 23:20

Myslím, že klientskou zónu má Cetelem vcelku dobře napsanou. Doporučuji pořádně prozkoumat záložku "Virtuální karta". Konkrétně pak část "Nejčastější dotazy k Virtuální kartě Cetelem". Je tam třeba odpověď na otázku "Jak zjistím, proč platba Virtuální kartou neproběhla úspěšně?"
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 17. 11. 2015 06:37

hannys85 píše:...
Už jen to, že na smlouvě mám napsán měsíční poplatek 69 Kč (ve skutečnosti je 29 či 39 Kč) + bez pojištění a kartu mám stejně pojištěnou...

Jo ve smlouvě je uveden poplatek 69 Kč, ale ve zprávě od Cetelemu, která byla přiložena ke smlouvě, je informace, že poplatek je oproti smlouvě snížen na 29 Kč popř. 39 Kč.
Co se týče pojištění, tak jde o dva různé pojišťovací produkty, ve smlouvě je uvedeno "Bez pojištění schopnosti splácet úvěr", a zároveň je součástí smlouvy přihláška k "pojištění zneužití platební karty".

Jinak by mě zajímalo, jakým způsobem je možno co nejrychleji to pojištění zrušit?
Dále by mě zajímalo, kdy se dozvím přihlašovací údaje do klientské zóny, tedy především variabilní symbol, přes který se tam má údajně přihlašovat. Že by to bylo číslo žádosti/smlouvy se mi nezdá, protože to je patnáctimístné a předpokládám, že variabilní symbol by měl být max. desetimístný.
https://www.cetelem.cz/prihlaseni-do-klientske-zony/registrace/
Naposledy upravil strzm.zahalka dne 17. 11. 2015 06:53, celkově upraveno 1
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 11. 2015 06:49

Tomáš Marný píše:Ta divná, ale zadal jsem tam údaje z virtuální karty, když mně tady někdo chytrej přesvědčoval, že plastovou kartou přes internet platit nejde...


A ti chytří měli pravdu. Jen ten hloupej, kterej tu psal úplný kraviny, než byl schopen se v tom aspoň trochu orientovat, si pořídil něco extra. :-)

Každopádně se to pěkně vyjasnilo, teď jen jestli k alza bonusu bude ještě nějaká vratka.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 11. 2015 08:48

Co jsem si pořídil extra?

@ yndezit: Mně to právě virtuální prošlo,je to i v seznamu transakcí popsáno jako "PLATBA VIRTUÁLNÍ KARTOU".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 11. 2015 08:55

Akční balíček bagr a lyže.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 17. 11. 2015 12:42

Nikdo neví, jak to je s tím variabilním symbolem? Da se nějak odvodit od čísla smlouvy?
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mastr78 17. 11. 2015 13:21

Variabilní symbol se nedá odvodit z čísla smlouvy, budeš muset počkat na dopis z
Cetelemu.
mastr78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eR99 17. 11. 2015 13:25

A máš na smlouvě uvedeno číslo úvěrového účtu?

Pokud ano, tak by mohlo pomoci následující: "Variabilní symbol: posledních deset číslic z čísla Vašeho úvěrového účtu". (Zdroj:http://osobnipujcky.com/)

EDIT: Nakonec jsem se podíval do klientské zóny, kde je úvěrový účet a také variabilní symbol uveden. Variabilní symbol není tvořen z úvěrového účtu.
Naposledy upravil eR99 dne 17. 11. 2015 19:14, celkově upraveno 1
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mastr78 17. 11. 2015 13:41

eR99 píše:A máš na smlouvě uvedeno číslo úvěrového účtu?

Pokud ano, tak by mohlo pomoci následující: "Variabilní symbol: posledních deset číslic z čísla Vašeho úvěrového účtu". (Zdroj:http://osobnipujcky.com/)


U mne toto pravidlo neplatí, číslo uvěru neobsahuje VS.

-- 17. 11. 2015 14:46 --

Chtěl bych se zeptat k převodům z karty. Pokud mám z karty cetelem utraceno 5 tis. a provedu převod např. 17 tis na můj účet, předpokládám, že se bude ihned po převodu úročit jen 17 tis. Potom udělám další nákup za 3 tis, budu tak na -25 tis. celkem.

Kolik musím převést zpět na kartu, aby se těh 17 tis úročilo co nejkratší dobu? Celou dlužnou částku 25 tis nebo stačí 22 nebo 17 tis?
mastr78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2015 17:45

Každá splátka se vždy naúčtuje na nejstarší závazek. Pokud jsi nejdříve utratil 5 tisíc a pak vybral 17, musíš zaplatit 22, kdybys nejdříve vybral 17 a pak zaplatil 5 stačilo by těch 17 a těch pět do konce zúčtovaciho období.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 18. 11. 2015 20:36

Budu doufat, že ta alza karta taky podporuje i ty 3% z internetových transakcí a zkusil jsem jí získat, nákup za 3 tisíce, předběžně mi schválili 10 000 kč rámec a zboží píšou, že už expedují k vyzvednutí na prodejnu a já mám přinést podepsané smlouvy ... v této fázi po donesení dokumentů ještě může dojít k celkovému zamítnutí nebo už mám kartu jasnou?

Taky ještě trochu tápu, že všude mají reklamu na splátky bez navýšení, což je předpokládám možnost platby "Na splátky", ale já zvolil "Žádost o otevření Alza karty" takže tam platí jenom bezúročné období?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 18. 11. 2015 20:51

Jo.
strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků