Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 14:58

Nevíte, kdy ta změna naostro proběhne? Možná by bylo vhodné to vypovědět ještě teď do konce měsíce.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod maxi.cek 20. 11. 2015 16:08

Tak smlouvu máte danou, takže pokud neodsouhlasíte nějakým způsobem novou, tak se myslím si není čeho obávat.

Podle mě pak bude Bohemka každého nějak kontaktovat a lámat do jejich smluv s fixací. Ale když jim to člověk neodsouhlasí, tak by měl mít odběr podle 3E podmínek, nebo ne?
maxi.cek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 11. 2015 17:04

maxi.cek píše:Podle mě pak bude Bohemka každého nějak kontaktovat a lámat do jejich smluv s fixací. Ale když jim to člověk neodsouhlasí, tak by měl mít odběr podle 3E podmínek, nebo ne?
Podle 3E podmínek možná, ale je otázkou jestli i podle 3E cen.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod egix 20. 11. 2015 17:23

Neví někdo jak je to s výpovědí smlouvy z důvodu změny podmínek? Je tou změnou i koupě 3E Bohemia Energy? Nebo musím čekat až změní cenu?
egix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 11. 2015 17:38

Změna vlastníka, která ještě nenastala, přece není změna smluvních podmínek. Vůbec nebylo zveřejněno, jestli 3E jako právnická osoba zanikne nebo ne nebo co BE vůbec udělá. Zatím se nemění nic. Zatím...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 11. 2015 17:42

Ono změna majitele firmy asi nemusí znamenat změnu VOP. Ty může nový majitel zachovat původní i když je to málo pravděpodobné.

Jinak odkud máte informace o tom, že Bohemia Energy převzala 3E. Zkoušel jsem to vygooglit, ale nic takového mi to nenašlo.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 20. 11. 2015 17:54

strzm.zahalka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 18:03

Já jsem s 3E mluvil, ti mi potvrdili, že prodej už proběhl a že se 3E stala dceřinou společností BE. A že prý se nic měnit nebude a ceníky na r. 2016 vydají během prosince.

Když se ale podívám na web 3E, kde je poslední novinka "Průzkum Europe Easy Energy potvrdil: odběratelé chtějí víc než nízkou cenu", tak si to vyhodnocuji jako náznak, že nechtějí jít s cenou dolů jako trh. A když si k tomu přidám, že BE třeba změnila smlouvy na dobu neurčitou ve smlouvy na dobu určitou s automatickým prodlužováním a nevynechali ani jednu možnost, jak se mě pokusit okrást, tak vidím jako ideální řešení podat ještě teď v listopadu výpověď.

Pokud bych neměl pravdu a ceny by byly konkurenceschopné, tak výpověď stáhnu, v opačném případě je lepší co nejdřív vypadnout a nečekat na nějaký podraz ze strany BE typu "záruka nejlepší ceny".
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 11. 2015 18:53

No jak jsem popisoval detailně výše, tak je evidentní, že EEE vpodstatě převzala know-how Bohemia Energy - ačkoli jsem měl smlouvy na dobu neurčitou, neakceptovali moje výpovědi a snažili se mi tvrdit, že mám smlouvy na dobu určitou, mysleli si, že jsem vůl, který neumí číst. Předpokládal jsem, že jde jen o nějaký omyl či důsledek chaosu v jejich interní dokumentaci, ale teď spíše nabývám dojmu, že zaměstnanci už prošli školením od školitelů Bohemia Energy a přebrali jejich praktiky.

Tudíž osobně doporučuji od EEE co nejdříve utéct okamžitě, nebo opravdu bedlivě sledovat změny obchodních podmínek, které nepochybně co nejšikovněji ukryjí, aby si jich zákazník nevšiml (např. pošlou strašně dlouhý email, kde bude v posledním odstavci nesrozumitelnou právničinou konstatováno, že se doba neurčitá mění na určitou).

-- 20. 11. 2015 19:54 --

Nefunguje justice.cz, opravdu už se změnil akcionář?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 11. 2015 19:25

Dyť psali, že to musí schválit ÚOHS. Tak těžko to může být hotová věc.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2015 19:57

Nevím, co byste chtěli na justici vidět, když to je akciovka.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 11. 2015 20:18

Jediný akcionář se zapisuje, ne?

-- 20. 11. 2015 21:19 --

Aha, tak oni asi mají víc akcionářů.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 11. 2015 20:24

wit.cz píše:Dyť psali, že to musí schválit ÚOHS. Tak těžko to může být hotová věc.

Trapná formalita...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 11. 2015 21:00

To sice ano, ale nic to nemění na vlastníkovi nemění.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenda 987 21. 11. 2015 19:32

Změna cen s novým rokem také není předmětem jednostrané změny smluvních podmínek? Co se týká EEE jestli spadla pod BE tak od ní rychle pryč...
Jenda 987
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků