Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 12. 2015 07:28

http://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni ... 1700#view2 viz úrokové sazby a podrobné podmínky
O něco výhodnější jsou pak produkty určené dětem. Celkově je to ale těžká bída, která mě nepřesvědčila ani kvůli státní podpoře.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 12. 2015 08:23

vpe píše:Burina? U nich jsem si vsiml na webu

http://www.burinka.cz/cs/produkty/onlin ... e-smlouva/

Ze usetrim AZ 2505 Kc ... Bohuzel jsem uz nedohledal podrobnosti (proc prave tato castka - ze by limit cilove castky 250 000,-?) a na infolince uz nic nvedeli..:

Jak je to s poplatkem - kolik strhnou za vedeni uctu za posledni 3 dny v roce 2015? Treba KB/Modra nic, az od dalsiho mesice od zalozeni pomernou cast (25,- mesicne).

Tak na tom webu máš zrovna tak odkaz Ceny a sazby: http://www.burinka.cz/cs/ceny-a-sazby/, kde to máš rozepsané - jelikož za online sjednání se platí fixní poplatek 495 Kč nazávisle na CČ (vybrat si lze ale jen hodnotu 150 nebo 300 tisíc Kč), tak místo 1 % u té vyšší cílovky při sjednání online zaplatíš bys zaplatil o 2505 Kč méně vůči kamennému prodeji...

Co se týče poplatku za vedení, máš to tam stejně tak: "Úhrada za správu a vedení účtu (za rok či jeho část)" - to účtování celého ročního poplatku můžu i potvrdit.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod swisst 23. 12. 2015 11:44

Ze usetrim AZ 2505 Kc ... Bohuzel jsem uz nedohledal podrobnosti (proc prave tato castka - ze by limit cilove castky 250 000,-?) a na infolince uz nic nvedeli..:


Je to 3000 - 495 = 2505
Tady je to popsané (je to sice článek o RSTS, ale na konci je i přehled "internetových" tarifů ostatních stavebních spořitelen)
http://www.stavebky.cz/smlouva-rsts-int ... -20150501/

Infolinky jsou bohužel obecně hodně nepoužitelné.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 23. 12. 2015 20:46

No super tim se to vysvetluje a stava se to nezajimavym (nesmyslny poplatek za cely rok plus poplatek 495,- za zrizeni...

Co jine sporitelny?

Vim, ze KB MODRA >55 let zrizeni zdarma a prvni mesic poplatek 0, dalsi mesice 25,- (takze ne ze prvni aosledni rok vas oskubou na poplatku)...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filas81 23. 12. 2015 21:40

no mne ted taky skončila smlouva, co píšete, to si počkám asi až na konec příštího roku /či během roku/, zda se něco nevylíhne zajímavého...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 12. 2015 22:20

vpe: podívej se na ty stavebky, máš tam aktuální pořadí produktů všech SS podle účelu i s podrobnými podmínkami; pokud nejsi důchodce nebo dítě, tak lepší nabídka není. A ty ostatní se liší desetinou procenta efektivního úroku.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 1. 2016 16:33

Neví někdo jakou nejvyšší částku si lze půjčit na úvěr ze stavebního spoření u SS Wüstenrot bez zajištění (i bez potřeby ručitelů, nejen nemovitostí)?

Na stránkách mají jen reklamní formulku "půjčíme vám až 1 000 000 Kč bez zajištění nemovitostí", ale relevantní informaci, jaké jsou limity na jednotlivá zajištění (bez/1 ručitel/2 ručitelé) jsem nenašel...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 17:37

Asi i záleží na tarifu.

http://www.stavebky.cz/prehled-tarifu-p ... eni-uveru/

Zadal jsem 1 mil. a vyšlo pár výsledků bez zajištění. Pak jsem zadal 1,5 mil. a už vše se zajištěním.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod bigboban 22. 1. 2016 19:01

Pozor na ty sliby. Před pár lety jsem potřeboval asi 350 tisíc na pozemek. RSTS slibovala 400 tisíc bez zajištění (ani ručitel, ani zástava). Ale přitom chtěli miliardu dokumentů o tom pozemku, územní plány, ryli do toho jestli vede k pozemku cesta na které mám podíl atd atd. Ve výsledku mi týdny bez vyjádření blokovali schválení. Nakonec jsem to přes nějakou známou jen s velkým štěstím získal jako dva úvěry 200+150 tisíc. A to jsem rozhodně neměl nějaké bonitní problémy nebo tak něco.

Takže pokud slibují mega bez zajištění je to asi podobný slib jako hypotéka "od". Dostane to možná každý desáty a kdoví jestli.
Naposledy upravil bigboban dne 22. 1. 2016 19:21, celkově upraveno 1
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 19:08

Pozemkům nerozumím, ale chápu banku, že se chce chránit a každou nemovitost prověřuje. RSTS dává 500 tis. bez zajištění a při dvouleté historii dokonce 700 tis. Buřinka dává 800 tis.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod bigboban 22. 1. 2016 19:22

Ne já to nechápu. Pokud dává úvěr bez zástavy tak je přece naprosto ukradený jakou ten pozemek má hodnotu ne? Jediný co by je mělo zajímat je schopnost splácet!
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 19:44

RSTS a nejspíš každá spořitelna u výstavby na vlastním pozemku chce spoustu dokladů, ale to mi opravdu přijde jako v pořádku, i když nejde do zástavy. Jedna věc je koupit byt v bytovém domě, druhá věc pozemek, na kterém se má teprve stavět dům - speciálně spořitelna bude chtít doložit "bytový účel", stavební povolení, smlouvu o výstavbě atd.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod bigboban 22. 1. 2016 20:10

No a já zase nechápu k čemu to může potřebovat když daná nemovitost nejde do zástavy.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 20:17

Domnívám se, že důvodem by mohla být mj. možná obava, že když pozemek ve skutečnosti nekupuješ za účelem naplnění bytových potřeb (výstavby rodinného domku, kde budeš bydlet), tak bys třeba mohl ztratit motivaci splácet.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 2. 2016 10:00

Jak někdo může něco takového vypouštět do světa? Dnes na iDěsu: Rekordní hypoteční ročník 2015 může při refixacích tvrdě narazit

Jak se mění splátky

Domácnost si vzala v květnu 2015 za průměrnou úrokovou sazbu 2,05 % hypotéku na 2 miliony korun, kterou má splácet dvacet let. Fixace je na pět let.

Po dobu fixace tak bude platit měsíčně 10 165 korun. Za tuto první pětiletku tak zaplatí 609 900 korun. Z toho bude přibližně 60 procent činit úrok a jen menší část jistina. Při refixaci tak bude zbývat v následujících 15 letech doplatit 1 756 040 korun.


Ten autor by měl IMHO vrátit výuční list (pokud náhodou má vyšší vzdělání, to je už úplně k pláči). Tohle je taková neskutečná ostuda - "Z toho bude přibližně 60 procent činit úrok a jen menší část jistina."

Jediná věc, která mi tam sedí je výše anuitní splátky. Ale při úrokové sazbě je IMHO v první splátce podíl úroku 2000000 * 0,0205 / 12 = 3416 Kč a jistiny ten zbytek - tedy ten poměr je úplně opačný :!:

A za 5 let na úrocích je zaplaceno celkem 186 600 Kč a zbývá doplatit cca. 1,57 milionu Kč... :roll:
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků