Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 1. 2016 14:32

Za přijatelných 10 Kč se nechá vybrat pomalu na každém terminálu Sazky, kterých je víc, než bankomatů...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klient ps 14. 1. 2016 14:37

Nu, dobrá. Ale proč bych měl platit pětku za výběr na sazce, když si můžu vybrat v každé stanici metra z bankomatu zadarmo...
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod milansokol 14. 1. 2016 14:43

Rochus píše:Pokud tápeš/možná/překroč zítra na spořáku 250 000 na 250 001 a pak se podívej ve svém IB na spořák jaký tam v zeleným válci je úročení,ale až zítra 15.


Tomáš Marný píše:
milansokol píše:Změní se něco na tom od zítra?

Asi bych zkusil přečíst ti to přímo na webu banky...


Přiznám se, že z té jejich zprávy mi to není zcela jasné.
Od zítra při 5x platbě kartou v prosinci 2015:
spořák do 250tis - 1,5%
2 běžné účty po 100tis - 1,5%
Chápu to tak správně?
milansokol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 14. 1. 2016 14:44

Navíc výběry u Sazky jsou komplikovanější kvůli generování kódu a lze takto vybírat jen celkem nízké částky.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 1. 2016 14:53

milansokol píše:spořák do 250tis - 1,5%
2 běžné účty po 100tis - 1,5%
Chápu to tak správně?

Nee. Ty běžné účty budou dohromady za 100 000,- Kč, takže když bude na každém 50 000,- tak bude úročeno 100 000,- , když bude na obou 100 000,- bude úročeno pořád jen 100 000,-.

@ Zedna1: Já netvrdím, že je to ekvivalent výběru z bankomatu zdarma, ale jako nouzovka se to použít dá. Třeba když dorazím k bankomatu a zjistím, že karta je doma na stole...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 14. 1. 2016 15:07

Limit pro bonusové úročení na běžných účtech (celkem max. 100 tis. Kč) bude platit až od dubna.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod qsubt 14. 1. 2016 15:09

sazka vyber jako nouzovka na kterou se neda spolehnout - jsi odkazany na naladu trafikanta + na oteviraci hodiny trafiky, suma sumarum sluzba k nicemu. Kdyby dali 1-2 vyber mesicne zdarma za pouzivani karty a zrusili ten uzasny urok BU za 0,0prd, 95% jejich klientu by to ocenilo :mrgreen:
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milansokol 14. 1. 2016 16:28

Tomáš Marný píše:
milansokol píše:spořák do 250tis - 1,5%
2 běžné účty po 100tis - 1,5%
Chápu to tak správně?

Nee. Ty běžné účty budou dohromady za 100 000,- Kč, takže když bude na každém 50 000,- tak bude úročeno 100 000,- , když bude na obou 100 000,- bude úročeno pořád jen 100 000,-.


Nedalo mi to a zašel jsem na pobočku a je to tak jak píše Havers, takže se mýlíš, ale i tak díky za snahu.
milansokol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 15. 1. 2016 01:44

qsubt píše:sazka vyber jako nouzovka na kterou se neda spolehnout - jsi odkazany na naladu trafikanta + na oteviraci hodiny trafiky, suma sumarum sluzba k nicemu. Kdyby dali 1-2 vyber mesicne zdarma za pouzivani karty a zrusili ten uzasny urok BU za 0,0prd, 95% jejich klientu by to ocenilo :mrgreen:


Nějak nechápu???

Výběr z vlastních bankomatů je zadarmo pořád! A kdo zaplatí 100kč má výběry ze všech bankomatů zadarmo a pár dalších služeb ......

Nějak nechápu proč bych měl mít na BU 0% úrok když já tam mám 1,5%?

95% klientů by to ocenilo??? Tak ať jdou jinam nikdo je k AirBank nenutí!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 15. 1. 2016 04:59

Sobane, co nechápeš?
100,- za velký tarif je minimálně v Praze nekonkurenční.
Protože například v UCB po splnění jednoduché podmínky máš výběr ze všech bankomatů zdarma. Případně při splnění malinko přísnější podmínky máš zadarmo výběry ze široké sítě ČSOB/Era.
Skutečný přísun aktivních klientů do Air Bank nastane, až se bude dát rozumným způsobem vybírat z široké sítě vlastních bankomatů nebo zadarmo z bankomatů cizích.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 1. 2016 10:41

soban: ale ten úrok 1,5 % asi nevykompenzuje poplatek 100 Kč, ne?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod soban 15. 1. 2016 11:45

Ale vykompenzuje poplatek 300kč u jiné banky.

Ne tady samozřejmě musíš spočítat co se oplatí a když ti AirBank nevyhovuje jak tady někteří píší tak mám jiné banky.

Nějak nechápu přece výběr z bankomatů je podružná volba, prvořadá je přece s tou kartou platit, samozřejmě se to prodraží jak co druhý den budeš vybírat 200kč z bankomatu.

Rodiče mají vše za 0 a není problém si skočit do bankomatu od AirBank jednou za měsíc. Já protože manželka nemá v dosahu Air bankomat tak platím 100kč a neřeším to.

Prostě každý si musí spočítat co je pro něj výhodné globálně a né jenom že nějaká položka je u nějaké banky zadarmo.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 1. 2016 11:58

Jasně, on má hlavně každý trochu jiné potřeby. Mnoho lidí třeba platí kreditkou, takže debetku k platbám ani nepotřebují. Nějakou hotovost potřebuje asi taky každý - já hlavně pro děti/kvůli dětem - minimálně různé školní akce (divadla, kina ...). U Air v Praze není problém je tam Palladium, ve Velké Praze už to problém být může, minimálně se musí plánovat. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 15. 1. 2016 13:13

Já teda nevím jak pro ostatní. Ale pro mě je blízkost bankomatu (v zaměstnání, doma) z něhož si mohu zdarma vybrat jedním z kritérií přes které nejede vlak.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 1. 2016 13:30

U mě je problém, že bydlím v Praze, kde má bankomat každá banka, a nejsem tam na jednom místě, takže "zajet" si k bankomatu není až taková zajížďka a časová ztráta. Navíc tu hotovost nepotřebuju moc a nějakou hotovost dostaneme různými cestami. Navíc mám (z různých důvodů) účty snad už ve všech bankách ... takže celkově nejsem moc reprezentativní jedinec.

V zásadě jsem celej život byl spokojen s Poštovkou (možnost výběru na každé poště, když ještě karty/bankomaty nebyly), poměrně brzy zavedli i on-line účet zdarma ... teď u některých bank oceňuji úročení běžného účtu - Air, GE (druhá jmenovaná má, myslím, postačující hustotu atm).
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků