Akcie ČEZ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 21. 1. 2016 19:35

Akcie ČEZ - sleduje někdo aktuální situaci při současném poklesu pod 375 Kč/ks ? Budete nakupovat, prodávat nebo držet ? A co blížící se divi ?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 21. 1. 2016 20:14

Sleduji a chystam se nakupovat. Cenu pod 400 Kc povazuji za dobrou.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 1. 2016 20:21

Taky na to koukám a chystám se. A ještě koukám na NWR.
http://www.investicniweb.cz/2016/1/12/s ... eden-2016/
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod mad.snowman 22. 1. 2016 08:51

Ackie ČEZ jsou nyní velice zajímavá investice, pokud udrží dividendu 40Kč (předpoklad je, že ano) pak při dnešní ceně 375Kč je to více jak 10% výnos.

Navíc stále zastávám názor, že díky majoritě státu v ČEZ je tahle firma dlouhodobě pod ochrannými křídly české vlády. Ta nemá zájem, aby se jí nedařilo a v případě potřeby může zasáhnout nějakým nenápadným zákonem. Viz třeba současná kauza zvyšování cen za jističe a podpora spotřeby.
mad.snowman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 09:30

Myslíte, že to může ještě padat? Historicky na této ceně ještě nebyla, nepočítáme-li první dobu po úpisu, pak už to jen letělo nahoru a následně pozvolna dolů, ale ne na 375 Kč. Koukám, že dnes se trochu odpíchla směrem vzhůru.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Viktorius 22. 1. 2016 10:18

Už jsem nakoupil za 379. Přesněji řečeno přikoupil. Má průměrná nákupní cena je ale o dost výš:-( Když to spadne na 319, přikoupím znovu.
astrapa: může to ještě padat a taky nemusí. Nikdo nemá křišťálovou kouli. Cena kolem 300Kč podle mě není nereálná.
Viktorius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 10:35

Přijde mi, že je to ovlivněné trochu panikou, která je stále médii živena, myslím, že to může jít ještě dolů. Já ještě počkám do února, pak už se bude blížit dividenda, která nejspíš pokles zkoriguje.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 1. 2016 10:59

Já myslím, že ČEZ má problémy s Dukovany a Temelínem, nějaké zfalšované revize svárů na potrubí, možná bude muset jaderné elektrárny kvůli tomu na nějakou dobu odstavit. Dále nějaké problémy v zahraničí, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko nebo co, nějaké pokuty čico, nevím přesně. Tady bude cena akcie asi ještě klesat. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 22. 1. 2016 11:21

Hlavně klesají pořád v rámci Evropy ceny za elektrickou energii. Díky dotovaným ekologickým zdrojům prostě nastává přetlak výrobních kapacit, něco podobného jako díky břidlicovému plynu u ropy a plynu. Než se obnoví nějaká rovnováha nebo se opravdu bude rozlišovat mezi kvalitou dodávané energie (on je dost podstatný rozdíl, jestli zdroj funguje stále, nebo jen když svítí sluníčko a fouká), tak to při evropských procesech ještě nějakou dobu potrvá. Ale možná bude stačit pořádný blackout a pak se jako s uprchlíky rozsvítí v makovici i Merkelové a spol.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 1. 2016 13:01

Já koupil před pár lety za 520 a posléze za 445 a po cca roce prodal za 620 (+divi za rok, potažmo dva). Teď jsem vzal za 407, čekal jsem, že tam bude větší podpora okolo 400. Nicméně nic to nemění na cílovce opět někde okolo 600 (se započítanou divi).
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 1. 2016 13:33

Je to riziko, plati se poplatky, a kdyz na tom nahodou vydelas, tak zaplatis jeste dan.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 1. 2016 13:56

Osobne2: Ja se vzdycky koukam sem:
http://www.sujb.cz/jaderna-bezpecnost/j ... aren-v-cr/

Nebo je jeste neco podobneho na www.cez.cz vlevo dole.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 22. 1. 2016 19:59

Je hodně naivní si myslet, že udrží divi 40 kč. Za dva roky budete rádi za 30 ;-) . To je jeden z důvodů nízké ceny akcie. Elektřina a ostatní komodity jsou nízko. Stále to ale bude výbornej 10Y termíňák :tleskani
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 1. 2016 20:20

Ale i kdyby klesla dividenda na 30 Kč, tak i při současné ceně 380 Kč je to pořád dobrý výnos, ne? V porovnání třeba s Erste, kde je divi 5-10 Kč a cena akcie 700 Kč.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 1. 2016 21:04

Ano, ale "skvělý výnos" nemůže říct ten, kdo nakoupil za 500, což je tak 4 měsíce zpátky. Stejně tak za rok od teď můžeš být na 290 a na vyrovnání budeš čekat 3 roky.
Cos vymyslel s tím NWR? Myslíš, že už to nemůže padat? No skoro to tak vypadá :D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků