Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2016 00:38

Banky blbé jsou. Kdybych si k příjmům neuplatnil výdaje, tak se v bance radostí zblázní a všechno jim vyjde perfektně. To samý, kdyby člověk potřeboval základ pro hypotéku: napsat si tam nereálný příjem, vynechat výdaje a všechno projde! Známá to tak už dávno udělala a všechno prošlo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 1. 2016 00:54

A nespadla do DPH? ;-]
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 1. 2016 07:46

Ta karta je za poplatek predpokladam..??
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2016 09:17

A není to jedno? Tady je důležitý, že je vracecí. Náklady vzal čert.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 1. 2016 13:06

Návrh, že bych si všechny KK konsolidoval do ČS nebo nějakou provizorní 10tisícovou KK jsem odmítl

Překvapuje mě drzost a nadutost bank, které žijí v představě, že právě ten jejich účet a ta jejich karta je nejlepší na trhu, klienta přesvědčují, aby ihned běžel k ostatním jeho bankám a účty a karty zrušil. Občas se opravdu stává, že člověk jde někam otevřít účet a otravují ho kodexem mobility, že mu všechny trvaláky převedou a účet sami zruší.

K té tvé známé: Zase nevím, co by dělala, kdyby přišla kontrola z FÚ. Několik let má základ daně 200 tis., pak z ničeho nic jednou 1 mil., a další rok zase 200 tis., takový výkyv je hodně podezřelý. A myslím, že i banky stjně zkoumají dvě daňovky a některé mají v metodikách, že při velkém výkyvu příjmů ani neuznají celý příjem, ale krátí ho. Pak by takové navyšování nemělo smysl, člověk zaplatí zbytečně víc na daních a odvodech, ale účel to vlastně nesplní.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2016 13:51

Jo, ještě měla nápad, abych přitáhl manželku, že bychom jako o kk žádali společně, to by mi za to taky nestálo. Jinak se ještě ptala na účty u nějakých bank a jak jsem tam spokojený s poplatky, tak jsem jí řekl, že jich mám víc, že prostě každá banka umí něco, a že poplatky neplatím nikde, tím to v podstatě skončilo. To rušení něčeho jiného jinde mi nenavrhovala. Naštěstí jsem to spíš vnímal, že se snaží navrhnout nějaké řešení, které by u nich prošlo. Z mé strany jsem jí řekl, že jestli udělat kk je nějaký problém, tak to pro mě zase tak velký problém není, že si to kdyžtak vyřeším jinak.

Kontrola FÚ na to, že člověk přiznal víc než měl? To má být jako sranda? Když si dám do pokladny, že mi přišel Děda Mráz, zaplatil mi za nějakou službu půl mega cash a zmízel, tak na tom není absolutně co kontrolovat. FÚ by skákal blahem, v jakékoliv bance při předložení přiznání taky. To samý se dá udělat i pro 2 roky, pak už dá Děda Mráz třeba oraz. Když si neuplatníte oproti příjmům 60% výdaje, tak vás za to FÚ taky pokutovat nebude. Jiná věc je, že to je natolik drahý špás, že to nemá cenu dělat.

-- 23. 1. 2016 13:57 --

Jinak v praxi je to tak, že když máš příjem ze živnosti 600 tis., tak:
1) celé to přiznáš, neuplatníš výdaje -> mám měsíční příjem 50 tis.
2) celé to přiznáš, uplatníš výdaje, půlku dáš na drahou polovičku jako na spolupracující osobu - -> mám měsíční příjem 10 tis.

Banka chce vidět to 1), já dávám přednost tomu 2), ale v podstatě je to naprosto to samé, jen v tom druhém případě je čistý příjem ještě podstatně vyšší.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 1. 2016 14:14

xls: astrapa psal o podezřelém výkyvu, což je jistě signál pro FÚ k činnosti. Když to bude tak, jak píšeš, počítám, že budeš mít problém Ty i děda, protože existuje cosi jako limit pro hotovostní platby. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 1. 2016 14:38

xls píše:A není to jedno? Tady je důležitý, že je vracecí. Náklady vzal čert.

Dulezite to neni,ale je az s podivem,ze si dlouhodoby diskuter,kritik poplatku a vyzobavac rozinek,jako je vetsina z nas tady,zalozi kartu za 60,- nebo 70,- mesicne u nejvetsich zlodeju v bankovni sfere na ceskem trhu.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 1. 2016 14:47

Tak pokud mu vrátí 1000 Kč, nevidím problém v poplatku.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2016 14:48

Asi tak.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 1. 2016 14:49

xls: Mně v tom hapruje ten podezřelý výkyv, nic ti nedochází?

A taky bych se bál, že spadnu do DPH - příjem z OSVČ 600 tis Kč, příjem z pronájmu 400 tis Kč --> a spadneš do DPH.

(K nájmu se sice DPH neuplatňuje, ale pro účely DPH se počítá do obratu)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 23. 1. 2016 15:38

Těch je jako příklad. Do limitu DPH mám ještě daleko, ten nájem je mnohem nižší a všechno je to děleno 2.

A podezřelé výkyvy jsou pořád, to je přirozené. Někdy prostě zakázky jsou, někdy nejsou, někdy může být problém dostat se pod milion, jindy nad půl milionu. Bohužel.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 23. 1. 2016 21:12

xls píše:Pro praktické použití bych mi spíš vadila situace, jako když si známý pár chtěl vybrat peníze z bankomatu na Filipínách na začátku dovolené a ČS jim oběma karty natvrdo zablokovala a že odblokovat to jde jen návštěvou pobočky. To by mě asi kleplo.

A to z Filipín nelétá letadlo do ČR, kde by se navštívila pobočka, problém se vyřešil a zase by se mohlo odletět? 8-D
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 24. 1. 2016 10:01

Létá, ale přece nestráví dovolenou v letadle a čím to zaplatí když je karta zablokovaná pokud vím letenky se na čestné slovo nedávají.... :-D
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 24. 1. 2016 11:11

Dobrý den, já jsem klient České spořitelny a zablokovali mi karty. Můžu letenku zaplatit až po příletu? No tak pojďte, to už jste dneska čtvrtej…
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků