Malé referendum ERÚ

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dr.D 24. 1. 2016 13:54

Já mám spotřebu 8500 a nemám pocit, že žiju v ghettu :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 24. 1. 2016 14:08

Ted jsem si propocital pomer NT na cele spotrebe od 2010 a i kdyz mam vsechny primotopy korektne napojene na HDO, tak se rocne pohybuji mezi 85 a 90%. Pozadovanych 91% jsem nedosahl nikdy, zejmena nemam sanci, kdyz je tepla zima nebo kdyz velke mrazy chytnu nekde na zimni dovolene a ne doma. Je to pochopitelne ovlivnene tim, ze TUV se ohriva z jiheho elektromeru - spolecneho. Ten ma pochopitelne 100% NT.
(jen pro info v lete je pomer blizko logickych 80%, v zime lehce pres 90%)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 1. 2016 14:34

Dr.D píše:Já mám spotřebu 8500 a nemám pocit, že žiju v ghettu :-)


Taková spotřeba je na 1x25A pro D02d dost nestandardní, nicméně jako ukázka toho, kolik ušetří v NTS je to pěkné.

jannk píše:Ted jsem si propocital pomer NT na cele spotrebe od 2010 a i kdyz mam vsechny primotopy korektne napojene na HDO, tak se rocne pohybuji mezi 85 a 90%. Pozadovanych 91% jsem nedosahl nikdy.


Těch 18h NT má koeficient 0.85, takže no problem. Případně snížit spotřebu ve VT.
Naposledy upravil SocPredator dne 24. 1. 2016 14:44, celkově upraveno 1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 24. 1. 2016 14:44

Mám 3x25A. A kdyby za náma přišel energetický poradce, tak buď spáchá sebevraždu nebo skončí v blázinci :-)
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 1. 2016 14:45

Pokud máš 3x25A, tak o tobě nebyla řeč. Poradce sem smazal, sám bych ho doma nechtěl, tak ho nechci posílat k tobě :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 24. 1. 2016 14:49

Jo, sorry, jsem přehlíd, že je řeč o 1x25A. Ale elektřinou netopím, ani neohřívám vodu, na to mám plyn. (Btw. 28 MWh ročně :-) )
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 24. 1. 2016 14:53

SocPredator: no to ne - tohle jsou cisla s 20h NT, s 18h by ta cisla vypadala prece uplne jinak! (a neda se rict jak)
Snizit spotrebu ve VT muzu jedine rucnim planovanim co kdy spustit - a to uz je zasah do pohodli, ktery zbytek rodiny ne vzdy bude akceptovat. Navic tohle prece nemuze byt podminkou priznani sazby pro topeni elektrinou.

Vadi mi podle me systemova chyba, kdy ja dodrzuji pravidla, ale protoze cast spotreby se realizuje jinak, tak bych mel platit vyrazne vice (nez pri stejne spotrebe, ale s vlastnim ohrevem TUV; ten technicky v dome realizovat nejde)
Uvidim, co na to ERU
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 24. 1. 2016 15:05

Dr.D píše:Mám 3x25A. A kdyby za náma přišel energetický poradce, tak buď spáchá sebevraždu nebo skončí v blázinci :-)


No pokud s tim netopis a neohrivas vodu, tak to nechapu. Leda, ze bys mel nejakou dilnicku, ve ktere travis spoustu casu. Ja jsem na polovine a to me tady bezi takovejch veci, ze si kazdej klepe na hlavu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 24. 1. 2016 15:13

No, jedná se o dvougenerační domek a furt se tu něco vylepšuje. Takže něco jako dílna tu je a něco sežere a taky jsem se zapomněl zmínit, že tu máme dvě klimatizace...
Nicméně plýtvání nepopírám, ale některý členy rodiny už nepředělám...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 1. 2016 15:47

Dr.D píše:Já mám spotřebu 8500 a nemám pocit, že žiju v ghettu :-)

Tak to je teda husty, my jsme na polovine. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod PetrAsch 24. 1. 2016 17:12

S474N píše:PetrAsch: pri stejnem dodavateli? Me to teda vychazi pres 3k, ale zaroven s tim, ze budu prechazet jinam. Samotna uspora by pri stejnem dodavateli byla cca 200 Kc. Jake hodnoty si tam vlozil?


Ano, beze změny dodavatele - dodavatel ČEZ, tarif D02d, spotřeba v domku cca 5 MWh, jističe 3x25A
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 18:45

Kolegové, chystám se také protestovat. Sice u svého vlastního bytu bych ušetřil ročně 2000 Kč, ale moji nájemníci a moje babička si připlatí ročně o 500-1000 Kč a to není fér. Nechápu, proč by náklady distributorů měly být přenášeny na chudé, staré a nemohoucí, kteří šetří každou korunu a vláda se jim odmění zvýšením ceny. Hrubě se mi to nelíbí. Posílání emailů kamsi je úplně k ničemu. Založení petice kdesi na americkém webu je úplně k ničemu. Buď je třeba zřídit skutečnou petici dle petičního zákona adresovanou sněmovně, nebo nemá smysl dělat nic. Vykřikování na internetu a posílání emailů kamsi nebo komusi nemá žádný význam.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 1. 2016 19:14

osobne2: jenze ty tim nahrivas jeste vodu, takze to nemuzes porovnavat s nekym, kdo s tim nic nenahriva ani s tim nic netopi.

V kazdem pripade, jestli jsem to dobre pochopil, jedna se defakto o dve bytove jednotky (tedy minimalne dve lednice, dve pracky,...), takze to zas az tak extremni neni.

PetrAsch: 5 MWh a jednosazba? Tos to teda vubec nevychytal pane.

astrapa: tak co teda realne udelas?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 24. 1. 2016 19:45

astrapa: na ja si zatim myslim, ze posilani pripominek na ERU na k tomu urcenem formulari je porad jeste ta spravna cesta - prece jenom to je prvni navrh urceny k diskuzi. Jakakoliv petice by stejne skoncila na ERU (ale proc ne - pokud ji nekdo zorganizuje)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 1. 2016 19:52

ERU bude defakto rozhodovat nezavisle jako regulacni organ, takze to chce adresovat jedine jim.
osobne2
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků