Alza sleva ve výši 5 %

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2016 10:41

U nevyužívaného účtu mi přišla nabídka, že mohu nakupovat za velkoobchodní ceny. Zatím jsem se ani nedíval jaký je rozdíl, ale jestli někdo chce, klidně si to může přeze mne koupit a ani za to nic nechci (doporučení se, samozřejmě, bránit nebudu :) )
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 1. 2016 12:09

A to je podnikatelský účet? Takže záruka jen 1 rok?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod PetrAsch 28. 1. 2016 14:11

PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pivinecek 28. 1. 2016 15:09

velkoobchodní ceny nejsou nic moc, sleva par korun a na akční zboží není sleva žádná. Největší slevy jsou za velkoobchodní ceny na kabelech a barvách do tiskáren.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Moucha 29. 1. 2016 13:49

jj, ty velkoobchodní ceny jsou prd, pár korun rozdíly
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod termistor 29. 1. 2016 15:08

Mě přijde celá alza na prd. Když něco kupuju, najdu si na heuréce nejnižší ceny a alza je minimálně 10 % dražší včetně všech slev a výprodejů. Do toho vyzvednutí na pobočce za poplatek a všepřítomný zelený otrava.
Ale maj holt dobrý marketing když jim na to každý letí.
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 29. 1. 2016 15:15

Tak tak, moje rec. Akorat misto heureky pouzivam www.srovnanicen.cz .
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod mobilman 29. 1. 2016 22:04

Staci mit urcity obrat a zaradi Vas do VIP programu, ve kterem nakupujete za velkoobchodni ceny. Ceny jsou napr. u drahych notebooku radove jedna az tri stokoruny, u ostatniho zbozi jednotky az max. desitky Kc, zadna velka vyhoda.
Myslim ze mi to aktivovali kdyz jsem dostal obratu 100.000 Kc nebo tak nejak. Jsem fyzicka osoba nepodnikatel, takze mam i tak stale na vse zaruku min. 2 roky a moznost vratit zbozi do 14 dnu.
Poplatek za vyzvednuti na pobocce jsem nikdy neplatil a ani ted, dokonce ani pred tim VIP programem. Vzdy mi to ukaze v objednavce sice poplatek ale je mi vzdy pak v souhrnu vzdy odecten, takze zdarma. Docela se divim ze ho nekomu vazne uctuji tech par kacek.

Jinak s cenami mate pravdu - konkurence miva dost zbozi za nizsi ceny.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 1. 2016 22:11

termistor píše:Když něco kupuju, najdu si na heuréce nejnižší ceny a alza je minimálně 10 % dražší včetně všech slev a výprodejů.

Naprostá pitomost. Občas se najde něco, kde je Alza naprosto nejlevnější. Nebo se možná najde nějaký garážista o dvacku levnější, ale nikdo už se nevšimne, že mu zaplatí kilo za dopravu, o reklamaci ani nemluvě. Ale každý svého štěstí strůjcem...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 29. 1. 2016 22:25

No dnes mi vychazi casto levneji i solidni prodejci typu Mall, CZC, Mironet ap., tam jsem s reklamaci nebo vracenim problem nikdy nemel.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 29. 1. 2016 22:34

Ja pamatuji i dobu, kdy byla Alza levna, je to ale uz vic nez 10 let zpet. :D
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod radecekh 30. 1. 2016 08:00

Ten VIP program se vám aktivuje tehdy, když vaše objednávky za poslední 3 roky překročily 100 tisíc (v součtu). Cenové výhody jsou od nula (některé akční zboží), až po 30 % ve speciálních VIP nabídkách na luxusní zboží). Na normální zboží je sleva málokdy nějak výrazná, ale třeba 2 ks 806 lm LED Philips (9W) mají VIP zákazníci za 224,- (normální 269,-), tedy jednu za 112,-, což je cena, za kterou je jinde neseženete. Další výhoda VIP je rychlejší odbavení všeho, od vydávání na pobočce, přes reklamace, až elektronickou komunikaci, na kterou máte přiděleného člověka.
Moc nesouhlasím s tím, že je Alza drahá. Většinou není úplně nejlevnější, ale určitě to není minimálně o 10 %, ale spíše do těch 10 %. Když člověk skládá počítač, tak by ho jinde složil sice o trochu levněji, ale málokde mají takový výběr komponent skladem, takže když objednávám, nakonec to stejně skončím v Alze. Poplatek za výdej na pobočce (30,-) je pořád menší, než jiné způsoby doručení od ostatních prodejců. A vyhrává to též v rychlosti.
Dokud jsem neměl za humny pobočku, nakupoval jsem v Alze opravdu málokdy, od doby vybudování pobočky už nakupuju skoro výhradně tam.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 1. 2016 09:49

No tak treba CZC ma vydej na pobocce zdarma, ceny a rozsah zbozi obdobne alze. U kazdeho produktu diskuzi, kde se lze o zbozi dost dozvedet a resit pripadne problemy, protoze tam zakaznici i zamestnanci opravdu prispivaji. Ale take pamatuji dobu, kdy byl czc i levny, je to asitak 15 let.
;-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod radecekh 30. 1. 2016 10:28

osobne2:
Ono záleží, co kupujete. Třeba nejlevnější "noname" E27 LED žárovka s více než 800 lm stojí v Alze 101,- (bez VIP pak 122,-), kdežto v CZC stojí 142,-. Takže i když koupím jen jednu, tak i s placenou dopravou na pobočku mě to vyjde levněji v té Alze.
Nebo třeba nejlevnější 55 palcová TV. Alza 14789,- (bez VIP pak 14990,-). V CZC pak 16989,-.
Vzal jsem na ukázku jen dva druhy zboží, které jsem v poslední době v Alze kupoval (ani jednu z nich pro sebe).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 1. 2016 11:08

Externí disk Seagate Expansion Portable, USB3.0 - 1TB, černá - ALZA 1749,- Kč (+ 5% sleva za platbu ALZA kreditkou), CZC 1799,- Kč. U jiných disků je to ale s cenou naopak.

Takže je naprostá zhovadilost tvrdit, že ALZA je o 10% dražší - najdu se tam jak dražší, tak levnější věci, než jinde.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků