P2P půjčky - investujete na Benefi?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 9. 3. 2016 09:36

Tak já jsem zatím do Benefi dal pár tisíc ale nejspíš aktivitu dost přibrzdím. Dozvěděl jsem se totiž dost zásadní věc:

Benefi při uvedení účelu půjčky "refinancování" neověřuje splnění účelu.

Tedy pokud je někdo notorický dlužník a už dluží stovky tisíc co asi udělá když si dalších pár stovek tisíc půjčí? No jasně, raději nový prachy rozfofruje s pocitem "ono to nějak dopadne" a starý půjčky nechá hnít.

Tedy to že je u žádosti uveden účel je sice hezká věc ale je to informace naprosto k ničemu, protože ve výsledku si dlužník může peníze utratit za co chce. Tedy pokud je to gambler tak samozřejmě do žádosti uvede nějaký "hezký" účel jako refinancování případně rekonstrukce bytu a možná ty prachy do dvou dnů nahází do automatu.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 9. 3. 2016 09:46

Paragraf 8 - příjmy z kapitálového majetku
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rochus 9. 3. 2016 10:32

bigboban píše:Tak já jsem zatím do Benefi dal pár tisíc ale nejspíš aktivitu dost přibrzdím. Dozvěděl jsem se totiž dost zásadní věc:

Benefi při uvedení účelu půjčky "refinancování" neověřuje splnění účelu.

Tedy pokud je někdo notorický dlužník a už dluží stovky tisíc co asi udělá když si dalších pár stovek tisíc půjčí? No jasně, raději nový prachy rozfofruje s pocitem "ono to nějak dopadne" a starý půjčky nechá hnít.

Tedy to že je u žádosti uveden účel je sice hezká věc ale je to informace naprosto k ničemu, protože ve výsledku si dlužník může peníze utratit za co chce. Tedy pokud je to gambler tak samozřejmě do žádosti uvede nějaký "hezký" účel jako refinancování případně rekonstrukce bytu a možná ty prachy do dvou dnů nahází do automatu.

To bych tedy chtěl vidět jak Benefi třeba bude ověřovat kdy dlužník uvede účel rekontrukce bytu a učelnost?Koupil si dlužník za tu půjčku třeba plyn.kotel?Nebo ůčel zdraví nechal si dlužník operovat oči za 2x30 000 kč?
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 9. 3. 2016 10:53

Účelovost může kontrolovat úplně stejně jako banka. A to že peníze nebude vyplácet na účet žadatele ale přímo bude proplácet třeba faktury za rekonstrukci případně peníze přímo pošle do nějaké banky jako splátku jiného úvěru.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qsubt 9. 3. 2016 10:58

Inev píše:Paragraf 8 - příjmy z kapitálového majetku

samotne zonky tvrdi: příjem z participací (tak se právně označující investice na Zonkym) podlehá zdanění jako ostatní příjem podle § 10, Zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Za každý rok vám zašleme přehled vašich investic, které podléhají zdanění.

benefi tvrdi: tento příjem je příjmem dle §8, kde nejsou ani paušální výdaje ani žádné další výdaje nebo limity možné.

>> nakolik to je neni pravda nevim, je to pro me neaktualni, budu to resit za 11 mesicu.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 3. 2016 11:18

Zlatej podílovej high-yield fond. Tam je všecko jasné jako facka: daně, bonita atd. Ale pokud se někdo chce stát P2P průkopníkem, proč mu bránit, že? Když to jde složitě, tak proč to dělat jednoduše. :) Jsme lidi, ne banka. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 3. 2016 11:20

I pokud by účelovost nějak kontrolovali, tak by to dlužníci stejně nějak obešli... Neměli by jak zajistit, aby při splátce nějakého revolvingového úvěru přímo bance dlužník dluh opět nečerpal, faktury by stačilo podvrhnout a pod.

Možná to ale jen vidíte moc černě, já v tuto chvíli dlužím tak necelé 2 miliony 10 různým věřitelům... :mrgreen: Však ono se to zase sníží až rozpošlu splátky kreditek za tento měsíc... ale na Benefi bych si opravdu nepůjčil (leda, že by tam šlo získat úrok pod cca. 4 % p.a. - to bych aktuálně viděl jako takovou psychologickou hranici na rozumný úvěr :-) ).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod bigboban 9. 3. 2016 11:33

Tak nějaký rozdíl tam asi bude že. Podvrhnout fakturu je úvěrový podvod a za to je kriminál. To už asi zase jen tak každý neudělá. Ten kdko by to udělal je tak jako tak na půl cesty k tomu vzít pistoli a jít si pro prachy do banky rovnou. A např. u refinancu jde asi velice lehce ověřit že cílový účet opravdu patří KB, Spořce, Celetemu nebo co já vím komu..
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 9. 3. 2016 14:26

Tak a máme tu další šílenou půjčku na Benefi:

  • výše půjčky 50 tisíc
  • splatnost 5 let
  • žadatel vdovec 63!! let
  • vlastnictví bydlení - spoluvlastník (tedy podíl v exekuci neprodejný)
  • aktuálně už dluží 4ks půjček ve výši 750k-1M
  • měsíčně splácí 19-20k!!!
  • doložený příjem 29k (by mě zajímalo kde to bere), náklady na domácnost 7,5-10k

Tedy aktuálně tomu člověkovi nezbývá měsíčně ani koruna, dluží možná skoro milion a jde si půjčit dalších 50 tisíc (splatit má 93 tisíc).

A pozor - ta žádost byla rozebraná za 6 minut!

Nepřeju nikomu nic špatnýho ale tenhle člověk zjevně umře dřív než splatí byť jen desetinu celkových dluhů a možná s tím už takhle počítá.

Znovu se ptám - co za magory může dát svoje peníze na takovou existenci? A ano opět tam pár lidí dalo dokonce 10 tisíc - tedy reálně je právě hodili do kanálu.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 9. 3. 2016 14:56

Do toho bych taky nešel.,
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 9. 3. 2016 15:06

Já bych hlavně podezříval Benefi že nedělá vůbec žádný risk management nebo to prostě (úmyslně kvůli provizi) flákají. Vždyť tohle je přece úplně jasný že tam prodjou žadatelé co prostě ty peníze nikdy nevrátí.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rochus 9. 3. 2016 15:47

bigboban píše:Tak a máme tu další šílenou půjčku na Benefi:

  • výše půjčky 50 tisíc
  • splatnost 5 let
  • žadatel vdovec 63!! let
  • vlastnictví bydlení - spoluvlastník (tedy podíl v exekuci neprodejný)
  • aktuálně už dluží 4ks půjček ve výši 750k-1M
  • měsíčně splácí 19-20k!!!
  • doložený příjem 29k (by mě zajímalo kde to bere), náklady na domácnost 7,5-10k

Tedy aktuálně tomu člověkovi nezbývá měsíčně ani koruna, dluží možná skoro milion a jde si půjčit dalších 50 tisíc (splatit má 93 tisíc).

A pozor - ta žádost byla rozebraná za 6 minut!

Nepřeju nikomu nic špatnýho ale tenhle člověk zjevně umře dřív než splatí byť jen desetinu celkových dluhů a možná s tím už takhle počítá.

Znovu se ptám - co za magory může dát svoje peníze na takovou existenci? A ano opět tam pár lidí dalo dokonce 10 tisíc - tedy reálně je právě hodili do kanálu.

Vždyt ten mulen/investor/co tam dal 1.tisíc kaček za 1 minutu nemohl ani pochopit souvislosti té půjčky BF160300433
A takových je tam povícero.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 9. 3. 2016 16:39

Je to jako automaty, závislost, no....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 9. 3. 2016 17:07

Ono to tak opravdu vypadá že se tam spousta investorů hraje na investiční bankéře a to má Benefi asi radost.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 9. 3. 2016 18:25

Nevíte jestli tam dávají novy aukce i po 17 hodině?
avathar
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků