Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fiasky 13. 5. 2016 09:29

Tak to by bylo super. Máte někdo reálnou zkušenost, že to jde požádat o 2% vratku u Alza karty dříve než po jednom roce. A po jak dlouhé době jste o to požádali? :-)
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 5. 2016 09:44

Nevím proč řešíš KK Cetelem ve vláknu Citibank, když má tady i své vlákno: viewtopic.php?f=316&t=1199028, v němž bylo několikrát zmíněno, že nastavená odměna lze měnit jednou ročně. Jelikož má Alza odměnu již nastavenou "z výroby", tak v kalendářním roce zbývá jediná změna, tu lze realizovat kdykoliv, třeba hned druhý den, co kartu aktivuješ...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod fiasky 13. 5. 2016 15:20

Děkuji za odpověď. K poznámce o špatném vláknu: mea culpa mea maxima culpa :-)
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 5. 2016 17:50

Že se tak blbě ptám ... Snižoval jsem hotovostní limit na 0,- (fakticky je 1,-) a teď jsem si v IB všiml, že v případě přebití karty se hotovostní limit zvýší o veškerý "přebitek". Znamená to, že v případě přebití mě to stejně pustí udělat (pseudo)hotovostní operaci? Máte s tím někdo zkušenost a chápete to taky tak?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 5. 2016 18:03

Jo, taky jsem si všiml, že se to od nějaké doby tak zobrazuje, ale konkrétní zkušenost s tím nemám... Řekl bych, že nyní je to už asi celkem zbytečné řešit, když si karty o necelý čtvrťrok převezme Raiffka a tam hotovostní limit nastavovat nejde vůbec... :-(
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 24. 5. 2016 08:49

Kdo jste dostali RB Mall a zároveň máte Citi Mall, přišel vám slevový kupon Mall, nebo to už hlídají a nic nedají?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 24. 5. 2016 08:52

viz vlákno výše...

...ano
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 24. 5. 2016 09:23

Jak je to dávno a za jak dlouho kupon dorazil, s reklamací nebo bez?
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filas81 24. 5. 2016 09:55

několik reklamací, přišel asi po 5 týdnech, dostal jsem ho v dubnu
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 24. 5. 2016 14:08

Budu muset taky reklamovat. Moc hezký, takže RB pokračuje v bordelu Citi a přidává vlastní porci čurbesu. Ale zase nejsou to úplně tak těžko vydělaný peníze, v práci se nadřu víc :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 24. 5. 2016 20:27

fremantle píše:lze si zažádat o cobrandovou Cetelem Alza kartu: https://www.cetelem.cz/alzakarta se sníženým poplatkem 29 Kč měsíčně (ta má standardně přednastavenou "z výroby" jako výhodu jen bezplatné výběry z bankomatu, ale lze si ji změnit na 2% vratku)...


Omlouvám se, že vstupuji do diskuze s jistě blbým dotazem pro toto fórum. Lze nějak ten výběr z bankomatů zdarma reálně využít? Žiji v domnění, že karta Alzy nemá bezúročné období při výběru z bankomatu, tak vybrat a obratem splatit, pak nebudou naskakovat úroky?
Dalo by se toho využít v zahraničí?

Za případně vysvětlení děkuji, moc to nepobírám.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 24. 5. 2016 20:38

Spíš pokládáš dotaz to nesprávného threadu.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 5. 2016 20:59

V zahraničí by to využít šlo, ale přesně jak píšeš, pro hotovostní čerpání není bezúročné období - tedy v případě, že nevyužiješ funkci bezúročného období a kartu budeš mít přednabitou, pak lze vybírat skutečně za výhodných podmínek s kurzem karetní asociace... Nicméně je na zvážení, jestli se kartou nevyplatí primárně především platit a za získané odměny si výběr v zahraničí za stokorunu zadotovat (protože útrata kartou za 5000 Kč při 2% vratce už ten výběr zaplatí a nad tuto částku vydělá)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 24. 5. 2016 22:28

Tak se ještě ujistím, jestli to správně chápu:
- na kartu pošlu částku, kterou chci v cizině vybrat, pak mi nebudou účtovat výběr ani úroky,
- dál můžu s kartou nakupovat s kurzy asociace (a ošidím se o vratku - oželím, protože budu víc potřebovat tu hotovost).
Je to tak?

Myslíš, že je to rozumné řešení, když potřebuji maďarské forinty? Se přiznám, že ty kurzy přes € asi neumím správně dopočítat.
Mně to třeba vychází výhodněji než výběr kartou ČS z jejich bankovní skupiny.
Ale to, že to tak vychází mně, neznamená, že to tak je, že :-) .
Jak Equa nevím, nebo co jiného.
Část bych asi vyměnila ve směnárně.

Děkuji!
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 5. 2016 22:46

Je to tak, jak píšeš. Pokud budeš mít aktivní výhodu výběrů z bankomatů zdarma, tak nepochybně je to pro výběry v hotovosti nejlepší řešení pro všechny měny, nejen HUF*.

U ČS by se nejprve částka převáděla kurzem Visa (spread cca. 2 %) na EUR, teprve EUR by prodávala banka kurzem valuta-prodej (na to pozor, výběry z bankomatů u ČS probíhají ještě horším, valutovým kurzem se spreadem cca. 5 %), takže vůči "čistému" kurzu MasterCard bych odhadl rozdíl horší než 2 %...

* Akorát pozor na výběry v Maďarsku, podobně jako mají u nás držitelé karet zahraničních vydavatelů, i maďarské bankomaty "podsouvají" při výběru přepočet prostřednictvím DCC, což by takový výběr dost podražilo, je třeba pořád volit výběr bez konverze (a tu nechat dle pravidel vydavatele karty)

-- 24. 5. 2016 23:55 --

Jen takový příklad pro částku 100.000 HUF (cca 8500 Kč):

- ČS debetkou Visa z bankomatu skupiny: konverze kurzem asociace na EUR: https://www.visaeurope.com/making-payme ... ange-rates - 100,000.00 Hungarian Forint = 315.64 Euro, kurz vauta-prodej 315,64 * 27,77 = 8765 Kč
- Výběr platební kartou s kurzem MasterCard: https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/ - 100000/11.638458 = 8592 Kč

Rozdíl cca 173 Kč, takže kolem 2 % (původně jsem očekával trochu horší rozdíl)
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků