P2P půjčky - investujete na Benefi?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 5. 2016 09:32

Tak tohle je asi nejhustší zoufalec co jsem na benefi zatím viděl. Má 10 půček ve výši milionů, a pozor měsíčně splácí víc jak je jeho čistej příjem!!

Pokud to vezmu za domáznost mají balanci 54280-33463-(odhadem hypo)4500-(odhadem náklad domácnosti)8750 = 7567 Kaček. Takže na 3 dospělý a jedno dítě zbývá měsíčně 7,5 tisíce korun!!

A přesto se najdou šílenci co takovýmu člověku dají i 10 tisíc 2 minuty po zveřejnění žádosti. :shock:

Může mi někdo vysvětlit jak tohle může projít scoringem Benefi? Tohle je jasný důkaz toho, že scoring je ofixlovaný jen aby shrábli provizi a je jim naprosto fuk zda to ten člověk splatí nebo ne. :grr: Na to už nelze říct nic menšího než že Benefi jsou pěkný šmejdi.
Přílohy
zoufalec.png
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 26. 5. 2016 10:32

Tam se píše doložitelný příjem, může mít ještě nějaké neuznatelné/černé příjmy nebo přispívá namželka
U té bilance by s díky refinancu polepšil, ale stejně bych do takového člověka neinvestoval
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 26. 5. 2016 10:55

Příjem domácnosti má 54tis., takže pokud jedou třeba hypo na půl s ženou, tak se vejde - to by mě ani nezarazilo. Ale zaráží mě, že někdo v takovém věku a takovým příjmem na severní Moravě (dost nadprůměrný), má tolik úvěrů, to je vážně zvláštní. Měl by být spíš na té straně, co půjčuje.
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 5. 2016 11:21

Jak napůl s ženou? Příjem jsem započítal za domácnost, výdaje taky. Vyšlo mi že domácnosti zbyde něco přes 7 tisíc. Je to zjevně rodina co vůbec neumí hospodařit a už jen ten počet půjček 10 znamená že si půjčují všude kde to jde. Banky jim už dávno nepůjčí, dneska už jim nejspíš nepůjčí ani různé Homecredity apod a tak skončili u Benefi. Prostě vysají co jde a pochybuji že to můžou reálně někdy vrátit. A to tu může ještě chybět X dluhů soukromým osobám, úřadům apod. V registrech jsou jen půjčky od firem co do těch registrů dluhy strkají. Pokud dluží sousedovi 10 litrů v registru to určitě nebude.

Mimochodem i samo Benefi přiznává že DTI je cca 92%, tedy 92%!!! příjmů jde jen na splátky úvěrů.

Tedy pokud beru příjem domácnosti 54280 korun tak dle Benefi jim zbyde za domácnost měsíčně 8,19% krát 54280 = 4445 Korun. 4-členné rodině na měsíc! :shock:

Tedy je jasné že si budou dál půjčovat na živobytí dokud bude kde brát a pak to celé skončí osobním bankrotem, kde dluhy budou 2x větší než cena bytu v kterém bydlí.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 5. 2016 11:27

Není ta splátka hypotéky už započítána v celkových splátkách? Moc to sice obrázek nevylepší, ptám se, protože mi přijde zbytečné to rozdělovat.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 5. 2016 11:41

Nevím ale dle nadpisů:

Ostatní půjčky a závazky
Hypotéka

bych čekal že první skupina NEobsahuje hypotéku.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 5. 2016 11:51

Já to zase pochopil tak, že "ostatní" je většinou to na konci, co se jinam nevešlo. Tady pak ještě následuje "hypotéka", což by mohlo být jenom jedno z "ostatních" jako nějak významná část.
Být to v obráceném pořadí, tak by mě to nenapadlo.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 26. 5. 2016 12:04

No myslím že v případě tohodle člověka je to celkem jedno. Z celé obrazovky by úplně stačil jeden jediný údaj a to ten počet půjček 10. Pokud někdo dospěl k tomuto číslu je to zjevný půjčkový zoufalec kde už mu nikde nepůjčí pořádné peníze na jednu půjčku a tak si půjčuje po 5-10 tisících po různých "rychlopůjčkách".
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 5. 2016 12:06

tak o tom žádná
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 27. 5. 2016 23:39

DTI se vztahuje k příjmu domácnosti nebo žadateli?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 28. 5. 2016 05:13

Žadatele
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 28. 5. 2016 06:52

Vážení diskutující možná se shodnem že většinu investorů nějaké DTI vůbec nezajímá.Jsou zaslepeni pouze do nějakého zisku a nevědí co s peněžníma roupama dělat.Např.investor pod nickem zapujcitel.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 28. 5. 2016 08:11

Ještě mě napadla jedna věc. Viz moje poslední aukce "zoufalec". Uvědomte si že je sice "hezký" údaj příjem domácnosti a proti tomu splátky žadatele. Ale jaksi Benefi opět zapomíná/nechce uvést kolik splácí manžel/manželka. Ta může mít klidně 10 dalších půjček. V rodinách notorických půjčovatelů to tak samozřejmě bává a osobně jsem i takové famílie znal. Prvně si každý udělá tolik kreditek dokud banky nabízejí, až má každý 2-4 kreditky vysáté na maximum začnou obíhat různé rychlopůjčky a jako poslední krok zoufalství jdou na Benefi.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liquidair 30. 5. 2016 13:28

Souhlas s Rochusem.
"Zapujcitel" zrejme neni fyzicka osoba. A jestli je, tak tam ma proinvestovano vic nez mega a asi fakt nevi co s prachama.
Pro kazdeho investora je zisk az na prvnim miste :-)
Jde o to, ze kombinace rizika nesplaceni (ktere je na Benefi celkem vysoke) a zvyseni marze pro Benefi (bohuzel ze zisku investoru) dela ze zajimaveho produktu nezajimavy. Ale to at si vyhodnoti Benefi casem samo.
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 30. 5. 2016 13:53

Např za mě statistika:

  • Celkem 15 půjček
  • 1 splacená předčasně
  • 1 zesplatněná a pohledávka odprodána Benefi za korunu
  • 2 aktuálně po splatnosti
  • 11 aktivních z toho 5 platí se zpožděním

Suma sumárum, z 15 půček splácí správně 7 lidí. Tedy slabší polovina. A to jsou dlužníci cca kolem 3.-5. splátky a zbývá jim několik let splácení. Tedy u těch co začali se zpožděním se dříve nebo později dá čekat krach.

Já osobně za nových podmínek už do toho nedám ani kačku a bojím se (viz moje statistika) že ve výsledku budu spíše vez ztrátě. Akorát já pár jednotek tisíc, nechtěl bych být v kůži šílenců co do toho letadla dali statisíce nebo dokonce miliony. :shock:
bigboban
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron