FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 5. 2016 10:38

OS:
Možná, že ta nezaúčtovaná platba se ani nezaúčtuje a po nějaké době ti z IB zmizí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod OS 24. 5. 2016 10:41

Raději jim ale napíšu reklamaci. :) Už teď řeším reklamaci u té Equabank, kdy mi někdo na netu zneužil údaje a zaplatil 2 platby po 100 EURO do Fortuny. Asi si za moje prachy trochu vsadil. :D
Proto jsem měl tu kartu zablokovanou. Doufám, že mi to vyreklamují. 200 EURO není málo.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mariacek 25. 5. 2016 15:25

No pokud se nepletu, tak strčíš kartu do bankomatu, zadáš pin, zvolíš výběr nebo zůstatek a teprve v tomto kroku se PIN ověřuje a až v tomto kroku Tě to vyzve pro zadání nového PINu, pokud první byl špatný. Ale jak píšeš, je vidět, že jde o mezinárodní kartu na kterou se nahrál nový PIN i v cizím bankomatu, tak to je fajn. Hlavně, že se to povedlo vyřešit...

A k té fortuně, 200 Euro už je trestný čin a prachy by měly jít získat zpátky. Ale spíš očekávám, že je vybrali... Mi tak jednou psal známý na FB, že nevychází před výplatou, jestli bych mu nepůjčil. A chtěl to poslat přes sázkovku, že je to nejrychlejší... Jen díky tomu, že to odmítal na účet jsem mu nepůjčil. Až po pár měsících jsem zjistil, že se mu nabourali do FB účtu a nepsal si semnou on...
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 5. 2016 17:02

S474N píše:wit.cz: ty tam ale nejak "zapominas" zohlednit to, ze to uz neni nova smlouva, ale STAVAJICI a zejmena BEZICI JINA smlouva. Pokud nechapes, co to znamena, tak se nic nedeje, budete to brat az na druhem stupni :wink:

Došly ti prášky? Stav se, předepíšu :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 26. 5. 2016 08:50

wit.cz: mas zajimave projekce, ale urcite ti s tim pomuze osetrujici lekar, budu drzet palce :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mariacek 26. 5. 2016 10:25

Tak naše Fio banka má 600 000 klientů. Dostala se počtem klientů do TOP 5 a přeskočila tak mBank... Bylo mi ctí to oznámit na 600. stránce tématu :-))

http://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/ ... 00-klientu
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 5. 2016 11:04

Mariacek píše:Tak naše Fio banka má 600 000 klientů. Dostala se počtem klientů do TOP 5 a přeskočila tak mBank...
Není se čemu divit. Je to dobrá banka která sice trochu pomalu ale jistě kráčí dopředu a nenápadně se zlepšuje. Naopak mBank se svým přístupem ke klientům a zprasečením stránek a IB svůj rozvoj zpomalila a některé klienty přiměla k přechodu jinam ke konkurenci.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 26. 5. 2016 12:52

Mariacek píše: Fio banka má důvěru 600 000 klientů
http://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/ ... 00-klientu


V loňském roce získala česká Fio banka přes 100 000 nových klientů a v růstu pokračuje i letos, od začátku ledna rozšířila klientskou základnu o dalších 50 000 osob.


Z toho vyplyvaji nasledujici denni rychlosti prirustku novych klientu:

za rok 2015 100 000 --> 274/den
od 1.1. do 25.5. 50 000 --> 342/den

To jsou velmi pekna cisla!!
Gratuluji FIO bance k uspechu a dekuji ji timto za to, ze i ja mohu byt jejich spokojenym klientem vyuzivajicim FIO banku jako svoji hlavni banku (bez poplatku).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 26. 5. 2016 13:03

Za vzornou práci ve FIOradě navrhuji Zedňovi jako cenu iPod. Určitě si ho zaslouží.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 5. 2016 13:53

Moc velkou radost z toho nemám, bohužel je to na úkor kvality. Kde jsou doby, kdy mělo Fio 20 tisíc klientů....
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mariacek 26. 5. 2016 14:07

To byl rok 2007, a já si v lednu u nich šel založit účet :-) Offline ČSOB karta ale jak jsem byl rád, že nemusím platit spořce 150 měsíčně poté, co mi skončil studentský účet :-)
Naštěstí do banky nechodím, jen vyjímečně a je pravda, že pobočky jsou přeplněné a chybí tam vyvolávací systém, takže čekáte ve frontě jak za komančů...
Taky by to chtělo vkladové bankomaty. Vložit peníze po práci nebo po zavíračce když jdete s tržbou není možné...
Nejvíc si vážím, že za těch 9 let byli především poplatkově čitelní. Když jsem do nich šel, úroky na spořáku byly podprůměrné, takže s tím člověk počítal. Služby omezené ale zadarmo, ale mě to stačilo. Nikdy za těch 9 let nezdražili, měnili ceníky jen se zavedením služeb a furt jsou zdarma.
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 5. 2016 14:48

astrapa píše:Moc velkou radost z toho nemám, bohužel je to na úkor kvality. Kde jsou doby, kdy mělo Fio 20 tisíc klientů....
Kdyby nebyli kvalitní tak by tolik klientů nyní asi neměli. Taková zde zmiňovaná mBank kvalitu začala zhoršovat a proto některé klienty pomalu ztrácí na úkor konkurence včetně asi FIO.

Mariacek píše:Naštěstí do banky nechodím, jen vyjímečně a je pravda, že pobočky jsou přeplněné a chybí tam vyvolávací systém, takže čekáte ve frontě jak za komančů...
Já také do banky chodím jen velmi výjimečně. Nevím jak kde, ale tam kde chodím já je spíše prázdno a 1 bankéř, někdy 2 tam spíše čekají než přijde nějaký klient aby ho mohli uvítat a obsloužit. Trochu fronty byly ze začátku když se stali bankou a lidí si na pobočky chodili ve větší míře zakládat účty, ale nyní je to už v pohodě.
Mariacek píše:Taky by to chtělo vkladové bankomaty.
Aby měli důvod ty náklady na to promítnout do poplatků?Obrázek Nic proti vkladovým bankomatům, ale ve FIO zvolili strategií práce s příjmem hotovosti na pokladnách a proto vkladové bankomaty asi od této banky nejde příliš očekávat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod paty07 27. 5. 2016 23:27

Do nákladů? Však pokladník by v průběhu pracovní doby jenom obsloužil vkladový bankomat. Vlastně by to spíš uspořilo náklady, protože by mohli ořezat pokladní hodiny a lidé by hotovost vkládali přes bankomat.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 5. 2016 09:44

Jestli by to náklady uspořilo to si nejsem jistý. Pokladník (bankéř) na pobočce není pouze pro obsluhu pokladny, ale zároveň vyřizuje i ostatní bankovní záležitosti s klienty a proto ho bude třeba platit stejně bez ohledu jestli tam pokladna bude nebo nebude. Nevím, ale předpokládám, že obsluhu vkladových i nevkladových bankomatů zajišťuji firmy na to určené a ne přímo bankovní pokladníci. Navíc otázka vkladových bankomatů by měla být směřována spíše na firmu Pharro která provozuje pro FIO síť bankomatů. Pokud by jich ale bylo na celou republiku tolik, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky a to ještě většina z toho v "p r d e l á k o v ě" (Praze) tak by to příliš neřešilo situaci s vkladem hotovosti. I přes to, že vkladové bankomaty nepotřebuji tak nejsem proti nim.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 30. 5. 2016 21:45

V kolik hodin má Fio deadline-uzávěrku, aby platba ještě odešla do clearingu ČNB?
Na jejich www jsem to nějak nedokázal najít.
Konkrétně: z jiného Fio účtu mi někdy po 6 přijde platba, z ní potřebuji rozposlat víc plateb do jiných bank, aby dorazily ten den.
Na kolik si tedy mám dát budika, abych to ještě stihl vyřídit? :-)
Bejvalo to tuším aspoň do 9 nebo 10, ne? (jsem teď rozmazlen 12:30 u Airbank.)
Platit něco za zrychlení se mi příliš nechce, stačí mi nějaký ten dopolední základ. Nebo to už dnes zadarmo v ten samý den nejde?
BeznyFrantaUzivatel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků