P2P půjčky - investujete na Benefi?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Liquidair 30. 5. 2016 14:23

Tak ja to mam nasledovne:
Celkem 95 investic:
7 splaceno predcasne
9 zesplatneno (dalsi se k tomu blizi)
17 po splatnosti
62 aktivnich (kolik po terminu se mi nechce hledat, ale tipuju tak 60% vetsinu)
Ale bacha, ne kazda investice je za stejny peniz.......
Takze treba mam investici za 5000 kde borec splaci 42%p.a. a zisk mi vynahradi 3 jine investice po 1000, kde se treba nesplaci. Takze ty cisla jsou ciste jen indikace.
Jestli na tom prodelam, tak to bude mrzet, ale to je tak vse. Nijak se kvuli tomu nebudu muset omezovat. Kdyby jo, tak do toho vubec nejdu.
Mel jsem v planu do toho jit ve vetsim postupem casu, ale treba nekde jinde si investoru budou vazit jinak...
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 30. 5. 2016 19:35

Vtip je v tom že to jsou půjčky často na 3, 4 a víc let ale dlužníci jsou v problému po 3. splátce, často už pvní pošlou pozdě. Už jsem několikrát psal že "scoring" Benefi je jen habaďůra a ve skutečnosti pronikne do žádostí spousta zoufalců kde už ze žádosti je poznat že ten člověk nemá šanci splácet.

Pokud po 3-5 splátkách je v problému půlka dlužníků, kolik z nich dokáže doplatit celou půjčku několik let dopředu?
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liquidair 31. 5. 2016 10:11

Ten scoring jak rikas, to je jen aby neco bylo.
Jak jsem uz driv rikal, ja jsem treba na nejaky scoring vubec nehledel.
Zajimaly me fakta od kazdeho zadatele. Druha vec je, jestli jsou pravdiva. Ale holt vychazim z toho ze ano.

Kdyz se treba ted podivam na dnes novou aukci BF160502047:
19ti leta, osvc od 07/2015, cili od svych 18ti, ma nasekano ctvrt mega !
Tohle je teda fakt nadherny start do kariery :-)
A vesele se investuje se divam.
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rochus 31. 5. 2016 11:04

Žadatel č.16562 u této půjčky se jaksi nějak nemůže zhostit průměrného čistého příjmu domácnosti 75 000 kč,tak kejkluje na Benefi.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 31. 5. 2016 11:45

Tak kdyby rodiče nějaký peníze měli tak to asi za ní zaplatí. Otázka je jestli dcerunka jen od 18 nelátá dluhy celý famílie a jestli rodiče nedlužej každej po milionu na spotřebácích.

Prej "podnikatel/OSVČ" a přitom je to obyčejná uklízečka. :D
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rochus 31. 5. 2016 12:14

A to já ještě pochybuji o té profesi-uklízečka-!
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liquidair 31. 5. 2016 12:44

Taky jsem pri investovani bral ohled na pomer: vydelek/vyse zadane pujcky.
Pokud nekdo vydelava 60 000 a chce pujcit 30 000, tak do toho nikdy nejdu.
Nechapu jak nekdo muze zadat o 50% toho, co mesicne vydelava.
Jestli nekdo neni tohle schopen nasetrit na necekane vydaje, tak neni schopen ani splacet.
Chapu treba borce co vydelava 20k a potrebuje 100k na rekonstrukci neceho, 5-nasobek platu asi nema kazdy nasetren, tohle beru, ale vydelavat nadprumer a zadat o x-penez neprekracujicich vyplatu.....

Ale tot ciste ma teorie. Mozna se pletu.
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 31. 5. 2016 14:30

Tak tohle je taky dobrá magořina. Půjčka je profinancovaná teprve z půlky a pár šílenců rovnou dopředu zahazuje půlku svýho výdělku. No chápete to? Čím dál víc mi přijde že tyhle nikcy jsou buď totální magoři (což úplně nejde dohromady s tím že mají kupu prachů) nebo jsou to prostě fejky od Benefi.
Přílohy
zahada.png
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 31. 5. 2016 15:36

K penezum navic muze prijit i hlupak. To nerika vubec nic.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 31. 5. 2016 21:23

moje bilance u benefi
2 predcasne splacene
1 sesplatnena
3 po splatnosti
11 splaci, z toho 1 ma splatkama predplaceny zbytek roku 2016...
---
vsechny uvery za starych podminek, pred unorovyma zmenama c.2, tyto kvetnove zmeny cislo 3 jdou uplne mimo mne, to je no comment, ale kdyz nekdo neumi pocitat, zaslouzi si prijit o penize :-D
-
Celkem jsem poslal 17tis, na ucte mam zpet 3, takze hraju o 14.. aktualni dluznou castku mam 23170,
pokud to cele lehne, beru jako dobrou zkusenost, ale treba nelehne a ani v minusu neskoncim. Ale skoda ze se to stocilo timto smerem, Zonkyjcum by konkurence prospela.

-- 31. 5. 2016 22:30 --

btw kdyz jsme u toho, tamto drivejsi podezirani ze si to investuji sami a ze to nemuzou byt lidi co daavaji 40% ci 50% provize... :-D


http://byznys.ihned.cz/c1-65312810-koli ... va-financi
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liquidair 1. 6. 2016 12:04

Jo tak tu investici s tim predplacenim na cely rok mam taky... :-)
Jinak se vsim souhlas.
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 7. 6. 2016 09:12

Tak dneska je tam zase jedna ultra-zoufalkyně. Stačí se podívat kolik vydělá a kolik dává na splátkách úvěrů. No samozřejmě bydlí v nájmu takže v případě exekuci jí zabaví tak maximálně starou telku za 2 tisíce. A už pár minut po založení řádosti jí tam ochotně magoři sypou prachy za 50% provizi. No chápete to?

Mimochodem Benefi už má reklamu v rádiu.
Přílohy
zoufalec.png
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 6. 2016 12:26

Tohle je už silná káva. Ten úrok a vůbec, kde jsou všechny ty peníze, co si půjčila? To má dítě na Oxfordu?
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 7. 6. 2016 12:35

Třeba to hází do automatů. Nebo dluží další mega lichvářům za stovky procent a to samozřejmě v registrech vidět není. Tohle jsou lidi co se z toho kolotoče už nikdy jinak než osobním bankrotem nemůžou dostat.

Mimochodem ta půjčka byla profinancovaná asi po 1/4h od založení.

A vůbec bych se nedivil kdyby lidi jako "zapůjčitel" si někde v bance půčovali stovky tisíc za 6% s tím že tady je zhodnotí o 30-40%.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 9. 6. 2016 13:47

Tak koukám z Benefi se navíc stává pěkný lichvář, viz obr - ten úrok už mi přijde dost nechutný a schválně koukněte kolik chudák žadatel vrátí -vrátí víc jak 3x tolik!!

Podle mě ta firma ztratila už jakoukoliv soudnost jak směrem k investorům tak směrem k žadatelům. Obě strany bude čím dál víc s*át až to přeženou a bude konec představení.
Přílohy
lichva.png
bigboban
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků