P2P půjčky - investujete na Benefi?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod x-bat 10. 6. 2016 08:56

To je zase nějaké divné.
Řekněme, že žadatel nekecá - tj. má 14400kč příjem a jednu půjčku na 40tis. (800kč měsíčně splátka). Proč nejde pro 30tis. do banky??? By dostal půjčku hned...
x-bat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigboban 10. 6. 2016 09:09

To že aktuálně dluží jen jeden úvěr (ověřeno v registru) neznamená že v tom registru je třeba nějaká moc ošklivá historie. Případně jiné důvody které Benefi samozřejmě zatluče.

Jejich risk management je je potěmkinova vesnice, vždyť zveřejní žádost lidí co se jim příjem rovná měsíčním splátkám úvěrů.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Liquidair 10. 6. 2016 10:49

Ono urok 60%, do toho bych sel jedine kdybych mel nuz na krku od nejakeho vyderace, ktery mi unesl deti.
Nevime, v jake jsou ti potencialni dluznici situaci, takze bych to tak pausalne nehodnotil, ale pokud to podepise, jeho problem. Kazdy sveho stesti strujce.
Otazka je, jestli nejsou nekteri dluznici vymysleni?
Treba to je blbost, ale co kdyby byli nekteri fiktivni? Benefi shrabne prachy a ticho po pesine.
Kdo z nas to muze zkontrolovat? Nikdo. Ale treba to je blbost, nevim...
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rochus 10. 6. 2016 15:04

Přesně to samé si myslím i já o te vymyšlenosti celého projektu Benefi a jejich žadatelích o půjčky.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 6. 2016 15:07

V zahraničí už podobné běží dlouho. Znáte někoho nebo třeba i na internetu nějaký blog člověka, který na tom skutečně vydělává (ne zprostředkovatel)?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 10. 6. 2016 15:34

Tak v zahraničí to běží dlouho a funguje to, o tom žádná.
Třeba tady to máš česky:
http://www.podnikanivusa.com/2015/11/27 ... -rentierem
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 6. 2016 16:21

Dr.D: Dva roky. Asi nejdelší, co jsem zatím našel.

Jak jsem pochopil, tak u LendingClubu se daj prodávat půjčky někomu dalšímu. Jak dobře to asi jde teď, když se provalilo, že LendingClub podváděl větřitele?


A taky se nabízí otázka, když LendingClub - největší a nejznámější poskytovatel P2P půjček, musí podvádět, nepodvádí i menší hráči?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 12. 6. 2016 21:22

Rochus píše:Přesně to samé si myslím i já o te vymyšlenosti celého projektu Benefi a jejich žadatelích o půjčky.

tak minimalne do unora na Benefi fiktivni zadatele nebyli, protoze smlouva byla mezi investorem a zadatelem, a investor mel k dispozici jak jmeno a prijmeni, tak adresu trvaleho bydliste zadatele.. - komplet smlouvu v PDF ke stazeni. - a mohl si neplatice vymahat sam. Ackoliv jsem to sam fyzicky neobjizdel, pochybuju ze by to vymysleli :-)
-
Od unora uz to jede systemem participaci ala Zonky, tj smlouvy jsou mezi zadatelem a Benefi a tam uz tezko soudit.

-- 12. 6. 2016 22:24 --

Jack111 píše:V zahraničí už podobné běží dlouho. Znáte někoho nebo třeba i na internetu nějaký blog člověka, který na tom skutečně vydělává (ne zprostředkovatel)?

tak napr. https://www.youtube.com/results?search_ ... ub+results
neproklikaval jsem to ani nesledoval ale predpokladam ze tam nekdo z nich vydelavat bude.
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vocode 21. 6. 2016 05:32

Ptal jsem se na Benefi.cz , jestli uvažují spustit sekundární trh a automatické investování a přišla mi odpověď:
Ano, sekundární trh i automatické investování chystáme ještě v tomto roce.

Více na : http://p2pforum.cz/
vocode
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartyG 24. 6. 2016 10:27

No si zatím nemůžu stěžovat, zatím to testuju.pravda funguju cca 4 měsíce,ale žáden problém. Jen by mě zajímalo,jak je to s penále. Kolik to je atd. Koukal jsem na statistiku poskytování úvěrů.taky zajímavé.
Zvonky mě naštvali.neakceptujou mi jako druhy doklad rodný list. BENEFI v pohodě.

-- 24. 6. 2016 11:48 --

K té hypotéze,ihledne podvodu. Nemyslím si,ze by BENEFI mělo zapotřebí podvádět. 25% a vic z úroků od každého z nás....jsou ve vatě. A narodil od nás,maji své jisté.
Přílohy
benefimoje.JPG
MartyG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 24. 6. 2016 11:20

Tak já mám teď 1 splacenou, 1 zesplatněnou a 13 aktivních. Jenže! Z těch 13 aktivních jich 9!! platí se zpožděním. A to jsou víceméně na začátku splácení z bývá jim několik LET splácení. Předběžně se mi zdá že do zesplatnění spadně min. 1/3 půjček a ve výsledku budu v mírném mínusu.

Ale tak jako tak platí že od platnosti posledních podmínek s jen 50% ziskem pro mě už do toho nedám ani kačku. Nechám to dojet jako zajímavou zkoušenost ale dál na ně prdím.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartyG 24. 6. 2016 11:59

50% ze zisku. Na to jim se*re bílý tesák.maximum co jsem ne moc ochotný dat je 35% . Bohužel. Češi byli a jsou vyčuránci. S takovou to brzy padne. A co mě zaráží červené investice jsou v mžiku pryč a ty zelené a žluté visí několik hodin. Raději vezmu 16% a s trochou jistoty,ze mám šanci prachy ještě vidět,nez 35 % a víc bez "záruky". Navíc když si člověk přečte některé žádosti,nestaci se divit.
MartyG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigboban 4. 7. 2016 13:08

Tak myslím že Benefi už neví kam dál. Zjevně jim prachy zaslepily oči. Z 50% provize už se stává 70%. Mě přijde že lidi jsou tak blbý že za chvíli tam bude 100% provize a furt se budou v žádostech rvát o šanci utopit prachy v kanálu. Já to fakt nechápu!
Přílohy
benefi.png
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 7. 2016 14:00

Vysi provize si muzes sam vybrat?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod bigboban 4. 7. 2016 14:03

Ta se "draží". Takže když je velký zájem o půjčku což do prázdnin byl (teď úplně není) tak většinou vyhráli zájemci co dali tu nejvyšší hodnotu.
bigboban
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků