Zisk z akcií v Excelu (nebo jinak?)

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hordubal 12. 7. 2016 16:00

Existuje nějaký rozumný nástroj na výpočet zisku z akcií? Jednak pro rychlý přehled, jednak kvůli daním by to bylo šikovné. Myslel jsem, že podobných udělátek v Excelu bude plný internet, ale nemůžu nic najít.

Obchoduju přes FIO, které nabízí možnost stáhnout obchody do Excelu, ale tím to končí. Fakt si to musím naprogramovat sám, nebo je to někde k mání a já to jenom neumím najít?
hordubal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klient ps 12. 7. 2016 16:46

Fascinuje mě, že v době, kdy většina "dynamických" fondů rachá ztráty v desítkách procent je internet plný diskutujících co vytvářejí zisk.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 7. 2016 18:30

V době, kdy akcie tvoří nová maxima, je těžký být ve ztrátě.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 7. 2016 19:31

hordubal:
Zrovna Fio má zisk zobrazený v záložce Portfolio - Vývoj.
Zisk pro daňové přiznání stejně nemůžete počítat, protože neznáte všechny obchody a neznáte ani ten vyhlašovaný kurz cizích měn (tedy pokud obchodujete i jinde, než v ČR).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod hordubal 13. 7. 2016 10:05

Pravda, v "přehledu obchodů" je asi nějaké časové omezení (obchody pár let zpátky tam nevidím) - dá se to nějak dohledat?
hordubal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 13. 7. 2016 14:02

Nemáte nastavené časové omezení? Sloupec vlevo dole.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hordubal 13. 7. 2016 18:12

mlsal píše:Nemáte nastavené časové omezení? Sloupec vlevo dole.
To jsem zkoušel a nepomáhá to. Já jsem nějakých 4 - 5 let neobchodoval, takže bych to potřeboval opravdu hodně let zpátky. A dovedu si představit, že takhle stará data nejsou dostupná :(
hordubal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 13. 7. 2016 18:58

Klient ps píše:Fascinuje mě, že v době, kdy většina "dynamických" fondů rachá ztráty v desítkách procent je internet plný diskutujících co vytvářejí zisk.


Zrovna včera SP500 a Dow Jones dosáhl historicky rekordních výšek. V této situaci je opravdu poměrně dost lidí v zisku
Gigi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlsal 14. 7. 2016 10:49

hordubal: zeptal jsem se přímo FIO.

Vážený pane .....,

výpisy i obchody jsou evidované přes celou historii Vašeho účtu.

U výpisu máte nastavenou roční frekvenci - k dispozici je tedy zatím jeden výpis - za rok 2015 (v záložce Výpisy).

Obchody se Vám standardně zobrazují za posledních 365 dní nebo podle posledního nastavení. Období zobrazení zvolíte v levé části vyplněním parametrů "Platný od" a "Platný do" a kliknutím na "Zobraz". Interval lze zadat v maximální délce 1 rok, ale opět jakýkoliv úsek od začátku Vaší smlouvy. Pro zobrazení obchodů za posledních 365 dnů, prosím, nechte všechny parametry prázdné, včetně "Platný od" a "Platný do".

Snad to pomůže.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hordubal 15. 7. 2016 07:41

Jasně, takže kdybych to chtěl za víc let zpátky, tak si to musím stáhnout po částech. Díky.

Teď ještě jestli je na to nějaký šikovný nástroj, abych to nemusel párovat v Excelu ručně.
Nevíte někdo o něčem takovém?
hordubal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 15. 9. 2016 17:19

hordubal píše:...Teď ještě jestli je na to nějaký šikovný nástroj, abych to nemusel párovat v Excelu ručně.
Nevíte někdo o něčem takovém?

Zkuste tohle http://kacka.baldsoft.com/
Je to zatím betaverze, budu rád když mi k tomu dáte zpětnou vazbu. Mělo by to umět párovat nákupy a prodeje metodou FIFO a je to dělané na výstupy z e-Brokera.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hordubal 3. 1. 2017 09:44

swisst píše:Zkuste tohle http://kacka.baldsoft.com/
Je to zatím betaverze, budu rád když mi k tomu dáte zpětnou vazbu. Mělo by to umět párovat nákupy a prodeje metodou FIFO a je to dělané na výstupy z e-Brokera.

Zkusil jsem... a rok 2016 vypadá ok. Jenom si myslím, že pro berňák budu potřebovat oddělit výnosy a náklady a teprve pak to odečíst, tohle mi počítá rovnou daňový základ :(
Ale pro kontrolu je to fajne
hordubal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 5. 2. 2017 21:00

hordubal píše:Zkusil jsem... a rok 2016 vypadá ok. Jenom si myslím, že pro berňák budu potřebovat oddělit výnosy a náklady a teprve pak to odečíst, tohle mi počítá rovnou daňový základ :(
Ale pro kontrolu je to fajne

Díky za otestování. Pokud se najde dostatek uživatelů, kteří to budou potřebovat, tak to rozšířím.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swisst 14. 2. 2017 16:49

Zdravím, právě jsem daňovou kalkulačku aktualizoval, především jsem doplnil rozdělení na daňové příjmy a daňové výdaje (což daňové přiznání vyžaduje). Přidal jsem také převod cizích měn na CZK, jsou tam kurzy USD a EUR podle pokynu GFŘ (i zpětně od roku 2011).

Ale mám prosbu: kdo obchodujete s FIO, tak to zkuste otestovat. Pro moje data to běhá ok, ale rád bych dostal zpětnou vazbu i od dalších.

A pokud se vyznáte v daních a skouknete mi text, jestli tam nejsou chyby, budu také potěšen.

Díky
swisst
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků