Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Greny 8. 9. 2016 19:45

To netuším, já mám jen debetku, ale je to stejné rozhraní, tak si nemyslím, že by to bylo nějake odlišné ...
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 8. 9. 2016 20:42

Greny píše:... potřebujeme nový PIN na kartu nahrát a to lze jen přímo v bankomatu....


Ale ten nový PIN by se tam po nastavení v IB nabo APK dal dodatečně nacpat , ne ?

V bankomatu při dotazu na zůstatek, nebo pokusem o výběr větším, než nastavený limit.

Při platbě v obchodě první nákup s novým pinem nemůžu pípnout, ale zasunout .

Pokud je terminál on-line, tak to tam musí skočit, ne ?

Problém by asi nastal u terminálu, který by byl off-line. Ale i ten se myslím stejně spojí po nějakých x neúspěšných pokusech o zaplacení s centrem pro ověření PINu a tím by tam skočil taky.

Nevím, možná se mýlím :roll:
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 8. 9. 2016 20:46

No jo, ale do té doby funguje starý PIN. Jednak se uživateli dost dobře nedá vysvětlit, kdy se teda PIN změnil (pravda, mohla by přijít SMS), druhak by pak změna PIN nefungovala jako okamžitá obrana proti prozrazení PINu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod dala67 8. 9. 2016 20:58

S tím souhlasím, ve své úvaze jsem zapomněl na ty co v zimě s kartou škrabou přední skla u aut :-|
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Greny 8. 9. 2016 21:06

Jako kdybych nebyl zvyklej na svůj stávající PIN tak to hecnu a schválně si jej změním :-) ale má v úvaha v tomto taky směřovala k online terminálům, nebo autorizaci nového PINu přes bankomat, ale potom se dostávám zpět k tomu, že je to stejné jako změna PINu na bankomatu :-D

-- 8. 9. 2016 22:09 --

dala67 píše:S tím souhlasím, ve své úvaze jsem zapomněl na ty co v zimě s kartou škrabou přední skla u aut :-|


známá co dělá v bance - vždycky bezpečně poznám, kdy začalo mrznout :-D narostou žádosti o vydání nové karty :-D
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 8. 9. 2016 21:20

Pokud to tam musí nahrát tak proč ty ofuky, že se o to snaží. Maj napsat rovnou že to nepůjde. Nálepku nezasunu a novej PIN tam kladivem nenamlátím :-(

add : z boku jsem na nálepce micro usb taky nikde nenašel
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 9. 2016 21:28

Na bezkontaktní čip nálepky se žádný PIN nenahrává kvůli bezpečnosti. V komunikaci mezi terminálem a bezkontaktních čipem nemůže domůže docházet k přenosu PINu (jako to je potřeba u kontaktních offline transakcí, kdy se zadaný PIN ověří vůči tomu, co je uložené na kontaktním čipu), jinak by hrozila možnost jeho odposlechu. V případě, že dojde k offline autorizaci transakce při nadlimitní transakci při bezkontaktní platbě a nastavení terminálu ji povolí, tak vyjede stvrzenka, kterou je třeba podepsat (to, že podpis není vůči čemu ověřit je už věc druhá)...

Takže jednoduše - PIN k bezkontaktní nálepce by šlo změnit jen přes IB bank, které tohle umožňují, ale těch je poskrovnu - a ty, které to už umí, tak nevydávají samostatné bezkontaktní nálepky (snad jediná banka, která tuhle kombinaci umožňovala, byla Citibank). Terminály s bezkontaktní čtečkou by snad dokázali tento neduh vyřešit...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dala67 9. 9. 2016 14:39

Greny píše:Tak odpověď na návrh přidat do IB možnost změnu PINu zní: ...potřebujeme nový PIN na kartu nahrát a to lze jen přímo v bankomatu. ...


tak asi mysleli jen tu kartu , ne nálepku :-[
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Greny 9. 9. 2016 20:01

No já se bavím jen o kartě, o nálepce jsem nic neříkal :-)
Greny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.adamek 10. 9. 2016 15:47

dala67 píše:Po pravdě hrabou se v tom už hodně dlouho, tam bude jinej zakopanej pes než jen v těch nulách a jedničkách. V těch kartách jsou vázaní na ČSOB a myslím že to je ten kámen na noze. To je moloch a sním jen tak nehnete. ČSOB penzijko aktualizují v jejich systému jednou za tejden. Spojit to se softwarem Air Banky tak se ty kabely v ČSOB tou rychlostí usmaží ^^


Odkud máte informaci, že jsou vázaní na ČSOB? Pokud vím, tak si karty Air Bank vydává sama a s ČSOB to nemá vůbec nic společného.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dala67 10. 9. 2016 16:46

jj, sorry , spletl jsem si Air s Equa :-[
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Proti srsti 11. 9. 2016 12:50

Ale Equa taky nemá nic společného s ČSOB...
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 11. 9. 2016 14:57

Asi si to spletl s Era :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 11. 9. 2016 15:27

Ne s Era

Equa bank - Podmínky pro platební karty klientů Equa bank a. s. :
Zúčtování platebních transakcí probíhá v Obchodních dnech na základě dat obdržených ... z obchodních zařízení Vydavatele... na internetové stránce http://www.csob.cz

https://www.equabank.cz/download/archiv ... k-as-1.pdf
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Proti srsti 11. 9. 2016 18:12

Ale to jsou podmínky z roku 2011, dnes je vše jinak a Equa s ČSOB nemá nic společného.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků