Vlazy proti zbytku světa (odděleno z vlákna Equa)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 9. 2016 07:30

Faktem je, že mě nenapadá jiná situace, kdy by mohla vadit pomalá rychlost převodů v rámci banky (či mezi vlastními účty), než že chci poslat ty peníze hned dál, a v takové situaci je možno dané převody zadat a nakonec se provedou. Nepříjemné je, že je člověk nervózní a ž do poslední chvíle (u jiných bank to má více pod kontrolou). Takže to není o zaujatosti vůči bance, ale o tom, co je člověk schopen tolerovat.

-- 26. 9. 2016 08:33 --

A ... vlastně ještě sled převodu spořicí účet - běžný účet a výběru. Ano, tam je to hodně blbé, to už mě vypeklo. Takže důvod ke stížnostem je, ne že ne, EquaHujeři (Myslel jsem, že tu je jen jeden, ale objevil se druhý s podobně sympatickou rétorikou :-) ).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 9. 2016 10:45

drkarel:
Pokud chceš peníze poslat dál tak bys měl pamatovat na vlastnost této banky a peníze si převést na běžný účet dostatečně včas a neodkládat to až na poslední chvíli. Pokud ty peníze chceš přes den odeslat do jiné banky tak by sis taky měl uvědomit, že i když příkaz zadáš hned tak z Equa bank stejně odejdou až v noci ve 23:00 za předpokladu, že se nejedná o platbu prioritní kterou lidí ve větší míře asi příliš nevyužívají. Ty občas pomalé převody mezi vlastními účty už postihly i mne když jsem si převedl ráno peníze zs spořáku na běžný účet a kolem poledne jsem kartou v obchodě nezaplatil kvůli nedostatku peněz na účtu. Vytáhnul jsem kartu jiné banky a zaplatil jsem s ní. Nedělám kvůli tomu žádnou tragédií a Equa bank kvůli tomu nezavrhují. Asi každá banka má nějaké dobré a nedobré vlastnosti a to je třeba si uvědomit a ne vybírat si pouze to více či méně nedobré, tak jak se to někomu zrovna hodí ke kritice banky kterou nenávidí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 9. 2016 11:17

Tak hlavně mi neraď, to není potřeba. Jak sám dále píšeš - "vytáhnul jsem kartu jiné banky" - je prostě risk mít pouze Equa. Ačkoliv mám účtů více než 5, považuji za standardní, že lidi mají pouze jeden účet (pro většinu lidí to nejspíš platí i dnes, a u zdejších přispěvatelů by došlo také ke snížení počtu účtů, kdyby účty byly zpoplatněny). No a Equa tím jediným účtem u mne nemůže být - není na ní spolehnutí, a vůbec to nezáleží na nějakých citech jako láska a nenávist (ale to zrovna tobě nevysvětlím, protože to je tvoje oblíbené výrazivo)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 9. 2016 12:06

drkarel:
Mluví se, že kdo je připravený není překvapený. Já když jdu na nákup tak s sebou většinou nosím karty ze dvou různých bank. Ono nejde ani tak pouze o ten problém s občasnými pomalými převody mezi vlastními účty u Equa bank, ale i o to, že může dojít i k nějakému třeba i krátkodobému problému v bankovním systému kterékoliv banky kvůli kterému nepůjde zaplatit kartou té banky. Ano mnoho lidí mají pouze jeden účet v jedné bance, ale je i dost takových co mají účty a k ním i kartu ve více bankách. Především ti kteří se penězi a bankovnictvím trochu více zajímají a není jim jedno za jakých podmínek mají peníze v bance uložené a co za služby jim která banka nabízí. Mnozí si vybírají banky podle toho co za služby potřebují a ve které bance je to za lepších podmínek a proto používají více bank kde v každé využívají něco jiného. V současné době není něčím neobvyklým mít účty ve více různých bankách a k ním i karty, tak jak si to možná myslíš. Pokud Tobě Equa bank nevyhovuje tak je to tvoje věc a klidně si můžeš používat banku kterou chceš.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod milanBrno 26. 9. 2016 13:30

Zajimave...ja se vice zajimam a neni mi jedno, kolik za sluzby platim a i presto mi staci jen jeden ucet...
(vse zdarma vc. vyberu ze vsech bankomatu, nejlepe zhodnoceny sporici ucet, kreditni karta s vratkou, vyhodna pujcka, moznost vkladat penize na ucet i o vikendech a skvela aplikace do mobilu)
Kvuli cemu (jake sluzbe) tedy jeste zakladat dalsi ucet?
Naposledy upravil milanBrno dne 26. 9. 2016 13:36, celkově upraveno 1
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 9. 2016 13:33

A kde žiješ, v Polsku?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LGA 26. 9. 2016 13:34

vlazy píše:drkarel:
Pokud ty peníze chceš přes den odeslat do jiné banky tak by sis taky měl uvědomit, že i když příkaz zadáš hned tak z Equa bank stejně odejdou až v noci ve 23:00

Ke cti banky mluví to, že pokyn z běžného účtu se snad provede, až tam peníze ze spořícího dojdou.

equa pokyn.PNG
equa pokyn.PNG (3.86 ) Zobrazeno 22100 krát
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 9. 2016 14:40

milanBrno:
A která až tak ideální banka to je, pokud to není přísně tajné a jsi ochoten nám to prozradit? Podle sebe nemůžeš hodnotit jiné klienty bank. Každému může vyhovovat něco jiného a ne každý potřebuje všechno z toho co jsi vyjmenoval.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Markas1988 26. 9. 2016 15:56

taky mám zkušenost s vícero bankami a i banky z velké trojky nepřeváděly do jiné banky vždy D+0, mnohdy ani při volbě expresní platby zadané do 10:00. Ale jak už tu zaznělo, to, že platbu odkládám je moje chyba, ne chyba banky...
Markas1988
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 26. 9. 2016 17:01

milanBrno nám popsal snový bankovní ústav. :tleskani :-) Také by mne zajímalo, která že banka to je... :hm

-- 26. 9. 2016 18:06 --

drkarel píše:No a Equa tím jediným účtem u mne nemůže být - není na ní spolehnutí, a vůbec to nezáleží na nějakých citech jako láska a nenávist


Přesně... ;-) Navíc sem si potřeboval vybrat akutně peníze a ty trčeli ještě nepřipsané dvě hodiny někde ve vzduchoprázdnu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 26. 9. 2016 17:25

milanBrno píše:Zajimave...ja se vice zajimam a neni mi jedno, kolik za sluzby platim a i presto mi staci jen jeden ucet...
(vse zdarma vc. vyberu ze vsech bankomatu, nejlepe zhodnoceny sporici ucet, kreditni karta s vratkou, vyhodna pujcka, moznost vkladat penize na ucet i o vikendech a skvela aplikace do mobilu)
Kvuli cemu (jake sluzbe) tedy jeste zakladat dalsi ucet?


V soucasne dobe nejlepe zhodnocuje uspory AirBank - 1% a ta nema kreditni kartu, natoz s vratkou. Je myslena asi RB, ale zde neni Ekonto Komplet automaticky zdarma a dalsi typy uctu Exclusive/Gold nejsou verejne k dispozici (tedy presneji Gold ano, ale musite investovat s RB)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 9. 2016 18:50

marvy píše:milanBrno nám popsal snový bankovní ústav. :tleskani :-) Také by mne zajímalo, která že banka to je... :hm
To se už ale asi od něho nedovíme, protože se nebude chtít ještě více s tím veřejně ztrapnit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 9. 2016 19:07

Kdyby taková banka existovala, tak by to řekl. Po SZ blekotal něco o ING, než mu došlo, že je to jen spořák. Nejblíž je tomu eKonto, akorát mu uteklo, že je tam na spořáku jen 0,75 %. Takže pořád musíte kombinovat více bank.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 9. 2016 19:29

Prostě mu ten jeho výmysl kterým nás tu chtěl oblbnout nevyšel. Asi si neuvědomil, že zde to nečtou pouze sami ne příliš znali situace na českém bankovnictví.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Korzaik 26. 9. 2016 19:44

Jen počkej, teď ti napíše do SZ: "Vse je jen o prehledu a hlavne premysleni". :D
Korzaik
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků