Valutomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod moravecz 22. 6. 2016 12:06

Já si říkal, že 216 je nějak moc a teď vidím, že je mezi Valuto a Roklen rozdíl v řádu (0,2% vs. 0,08%), takže rázem je Roklen nejlepší.
Valutomat: 1000 Eur * 27,0650 = 27065 - poplatek za směnu 54 (0.2%) - poplatek za převod 5 = 27006 Kč
Easychange: 1000 Eur * 27,0008 = 27000 - poplatek za směnu 0 - poplatek za převod 0 = 27000 Kč
RoklenFX: 1000 Eur * 27,066 = 27066 - poplatek za směnu 21 (0.08%) - poplatek za převod 0 = 27045 Kč
t

Na Valuto se mi líbilo, že jsem směnil na tři kliknutí třeba o půlnoci. S Roklenem nemám zkušenost, Easychange má na lepší kurzy otevírací dobu a ty ruční mailový PDF konfirmace ...
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .Den 22. 6. 2016 12:30

Takze pro co nejjednodussi a hlavne vyhodny prevod CZK na EUR a preposlani na EUR ucet UCB odted asi Roklen, ze? :-|
.Den
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 6. 2016 13:02

Spíše to bude možné považovat takřka za jedinou možnost (jiné devizovky s účtem v UCB jaksi chybí (nepočítám-li Akcentu ve slovenské pobočce); jen shodou okolností bude snad i dále nejvýhodnější)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod .Den 22. 6. 2016 13:41

No, asi tedy prevedu jeste par desitek tisic pres Valuto a budu doufat, ze to pak nezabali i Roklen, protoze jinak jsem v haji. :D
.Den
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 6. 2016 14:00

Jinak zajímavě vylepšili ten text na anglické verzi toho blogu, nyní už odpovídá českému vydání, že službu ukončují "z důvodu změny ve strategii řízení": http://blog.valuto.com/2016/06/valuto-is-shutting-down/

due to a change in the strategy of its development, Currency One has decided to close Valuto


ale ještě ráno "nebyli spokojeni s tempem jeho vývoje": http://webcache.googleusercontent.com/s ... ting-down/

due to an unsatisfactory pace of development of Valuto, Currency One has decided to close it down
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drozden 22. 6. 2016 14:26

Taky mi to přišlo, škoda, dělal jsem tam docela velké objemy. Asi jsem byl bohužel jediný :-)

Než easychange (a občas i roklen) je lepší ještě exchange.cz - ale poměrně často mají kurz posunutý vůči středu, tzn. například teď prodávají eura dokonce i lehce pod střed.
drozden
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moravecz 22. 6. 2016 14:57

Jediný jsi nebyl, i s www.walutomat.pl a Internetowykantor.pl (který běží dál) nás bylo 400.000. A stránka https://currency-one.com/en/category/news mluví o dalších úspěších, proto je to fakt divný.
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 6. 2016 15:09

Tak, to je zase počet klientů celé Currency One, oni sami uvádí na webu, že samotné Valuto z toho počtu tvořilo prý jen necelá 2 %: https://currency-one.com/en/press-offic ... -platforms
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod .Den 24. 6. 2016 16:57

Hm, jeste vcera rano byl na Valutu kurz EUR (nakup za CZK) okolo 27.03 a ted uz je 27.15... Myslite, ze to jeste poroste (souvislost s denim v UK?), nebo mam proste chvili pockat a ono to zase spadne? Bohuzel jsem nemel penize na ucte, kdyz to bylo 27. :( Ale uz mi skoro dosly penize (vybiram v EUR), tak zas nemuzu cekat vecne... :-l
.Den
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .Den 30. 10. 2016 18:06

Zdravim... Co je tedy v soucasne dobe nejlepsi pro vymeny CZK -> EUR s preposlanim na Unicredit EUR ucet do ci okolo 1000 EUR? RoklenFX? Maji tam tedka neco s multimenovym uctem atd...coz jsem vyplnil, ale driv tam tusim nic takoveho nebylo. :-|
.Den
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 10. 2016 19:01

Kromě RoklenFx ani nevím o devizovce, která by měla účet u UCB (tím neříkám, že neexistuje), takže je dost možné, že se nebudeme bavit o nejlepší, ale o jediné rozumné možnosti... Směny tam lze realizovat ale jen vyšší, než 1000 €.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod .Den 30. 10. 2016 19:03

Vyborne, dekuji! Tak jen doufam, ze mi rychle schvali ten jejich novy ucet...protoze potrebuju penize skoro hned. Diky.
.Den
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků