Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 12. 2016 09:37

Pravidelně nakupuju za hranicema v Netto, Aldi..
Kartama platí pouze Češi, Němci jen velmi zřídka. Zavedli bezkontaktní terminály, ale stejmě mě nutí kartu zasunout :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomason87 16. 12. 2016 10:03

Nemají tu absolutně šanci. Jenom nějaký manažer rozhodl, že se zkusí Česko, aby se vykázala aktivita...po roce dvou bude aspoň co zavírat.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 12. 2016 10:28

Si delate srandu ne? V dojclandu (Chemnitz) jsem byl sice naposledy nekdy pred 20 lety, ale uz tehdy tam bankovkami platili pouze cesi, tehdy jeste markami, nemci platili minimalne v obchodnich centrech jen kartami. Ja v te dobe kartu jeste ani nemel.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 12. 2016 10:43

A co třeba následující scénář: Hello bank bude velmi úspěšná, zatímco některé bankovní žumpy budou muset zavřít krám. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 12. 2016 11:01

Každá konkurence je dobrá. Takhle tafy máme Equ, Koháka, ční banku a banku, která férově zpoplatní kreditku přes inkaso splátky.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 16. 12. 2016 11:10

Minimálně ze začátku by mohli něco zajímavého nabídnout. Chtějí mít BÚ a SÚ. Třeba úrok, bonus, kurzy, cokoliv by bylo fajn. Bez toho by asi vůbec nikoho nezaujali.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 16. 12. 2016 12:18

Nesouhlasím, že se nemůžou odlišit.. Stále tu není nízkonákladová banka, která by neměla nějaké ale. Většinou v podobě podmínek. Třeba u FIO je pro mne omezující poplatek za výběr z cizích bankomatů, Equa pomalé IB a převody atd.

Mě by stačilo kdyby:
- BÚ zdarma bez podmínek
- karta k účtu, zdarma bez podmínek vč. výběru z jakéhokoli bankomatu, fungující, embosovaná
- IB, které dělá online převody mezi vl. účty, běhá rychle, neomezená historie, do cizí banky by mohl být převod hned brzy ráno jako u mBank nebo nějak, ať to dojde co nejdřív...
- měnové kurzy asociací jako KK cetelem
a jdu k nim :-D

Pokud by nabídli i:
- EUR a USD účet zdarma s navázáním na kartu + nějaké velmi levné ceny za převody + možnost alespoň vkladu zdarma
- spořící účet s nějakým slušným úrokem aspoň mezi několika prvními bankami v ČR, opět zdarma bez podmínek

Tak jen dobře. Ale asi se nedočkám :-D
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sniper76 16. 12. 2016 12:30

Jediná možnost, jak může nová banka přežít je poskytnout zajímavý úvěrový produkt. A to nejen dle výše RPSN ale i zajímavý distribuční kanál nebo jinou, novou netradiční úvěrovou myšlenku. Těch několik set lidí z finexpertu ji nezachrání.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 12. 2016 12:32

Mě se tyhle spekulace co by kdyby docela líbí, ale stejně nebudeme vědět nic bližšího, než to spustí... Ale stejně když někdo řekne žabožroutská nízkonákladová internetová banka, tak mi to první evokuje (Zuno + flAXA)², tedy prakticky už předem odsuzení k neúspěchu. Třeba to ale opravdu zvládnou lépe a rád bych se pletl.

Nezávisle od toho, jak se to bude vyvíjet, předpokládám, že si všichni aspoň za začátku utrhneme pár stokorun na vstupní kampani. :-)

-- 16. 12. 2016 13:36 --

sniper76 píše:Jediná možnost, jak může nová banka přežít je poskytnout zajímavý úvěrový produkt. A to nejen dle výše RPSN ale i zajímavý distribuční kanál nebo jinou, novou netradiční úvěrovou myšlenku. Těch několik set lidí z finexpertu ji nezachrání.

Souhlasím, chtělo by to nějakou fintech inovaci - předem na našem trhu je Cetelem pořád zažitý jako splátková společnost, mohli by na tom stavět, dokázat vyhodnotit klienta na základě behaviorálního skóringu, dokázat mu už při platbě kartou nabídnout na nákup nějaký splátkový kalendář na danou položku (něco jako předschválený kontokorent, v případě využití na 1 klik poskytnutí nějakého splátkového programu)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 16. 12. 2016 13:15

Markil píše:Nesouhlasím, že se nemůžou odlišit.. Stále tu není nízkonákladová banka, která by neměla nějaké ale. Většinou v podobě podmínek. Třeba u FIO je pro mne omezující poplatek za výběr z cizích bankomatů, Equa pomalé IB a převody atd.

Mě by stačilo kdyby:
- BÚ zdarma bez podmínek
- karta k účtu, zdarma bez podmínek vč. výběru z jakéhokoli bankomatu, fungující, embosovaná
- IB, které dělá online převody mezi vl. účty, běhá rychle, neomezená historie, do cizí banky by mohl být převod hned brzy ráno jako u mBank nebo nějak, ať to dojde co nejdřív...
- měnové kurzy asociací jako KK cetelem
a jdu k nim :-D

Pokud by nabídli i:
- EUR a USD účet zdarma s navázáním na kartu + nějaké velmi levné ceny za převody + možnost alespoň vkladu zdarma
- spořící účet s nějakým slušným úrokem aspoň mezi několika prvními bankami v ČR, opět zdarma bez podmínek

Tak jen dobře. Ale asi se nedočkám :-D


Oni ty "ale" jsou prostředkem těch bank k alespoň nějakému výdělku. Pokud bude jedna banka poskytovat zadarmo a bez marží, tak dlouho nevydrží. A spořicí účet s vůbec nějakým úrokem dneska není nic jiného než dotace z marketingového rozpočtu banky. Skoro bych si vsadil, že přes spořák na to nepůjdou - akorát přilákáš úložky a máš průser, protože nevíš co s nima.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 16. 12. 2016 14:13

Já bych jako bankéř bezpoplatkovou banku nedělal. Zpoplatnil bych věci, se kterými jsou spojené náklady - měsíční poplatek za kartu, zpoplatněné výběry z bankomatů. Z druhé strany bych bych lidem zdarma nebo skoro zdarma nabídl služby, které mě nic nestojí (EUR účet, navázání EUR účtu na kartu, EUR platební styk) a osladil jim to to výhodnějšími kurzy pro ostatní měny. Aby nebrblali a dala se banka považovat za "bezplatnou", tak by šlo na poplatky za kartu a výběry vydělat obratem na kartě.
No a k tomu samozřejmě aktivní poskytování úvěrů.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Noxik 16. 12. 2016 15:22

XLS: Tim byste sel dost proti soucasnemu trendu neustale saskovat s kartou, coz by asi mezi lidma neproslo. Jinak ty vyhodnejsi kurzy by asi byla jedina vec, co by mohli nabidnout, aniz by to museli dotovat. Nebo me alespon nic dalsiho nenapada.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 16. 12. 2016 15:30

Noxik:
No pokud vím tak jste to právě vy, kdo není schopen platit kartou. Takže ten, kdo šaškuje, bude úplně někdo jinej.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noxik 16. 12. 2016 19:15

Mrusnok: Ochoten, ne schopen. Bylo to ode me hnusne, jen me tak nejak posledni dobou fascinuji lidi, kterym delam bankomat, protoze oni plati kartou a nemaji ani korunu, byt tam kde nakupuji karty neberou. Proto saskovat.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaNov 22. 12. 2016 23:28

Noxik píše:Budme radi, nova banka bude beztak potrebovat do zacatku nabrat vklady, tak treba bude na pul roku az rok slusny sporak ne?

Budou potřebovat nabrat klienty, ne vklady, protože peněz je v současné době na trhu mraky. Snažit se nabrat klienty přes vklady je sice v Česku možná úspěšné, ale nyní finančně dost hrůza (Equa měla první zisk po kolika letech? minimálně 5, ne?)
LaNov
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků