Karta bez 3D secure?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tripleTTT 2. 1. 2017 12:27

Ahoj, je nějaká možnost mít kartu bez 3D secure u nějaké banky? Takové, která jej výhledově vůbec nezavede.
tripleTTT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 2. 1. 2017 12:47

Leda tak spermabanka, tam to opravdu nehrozí :-)
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2017 07:12

Je nějaký důvod, proč 3D Secure nechceš? Pokud nemáš vždy dostupný mobil, zkus AirB, ta sice 3D Secure má, ale kód lze zaslat na mail.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 1. 2017 08:08

PatrikChrz píše:Je nějaký důvod, proč 3D Secure nechceš? Pokud nemáš vždy dostupný mobil, zkus AirB, ta sice 3D Secure má, ale kód lze zaslat na mail.

Pokud jsou na netu brány, které 3DS nevyžadují, tak to podle mě nemá smysl a je to zbytečný opruz.
AirBank kód jsem si jednou zkušebně poslal místo sms na mail a přišel za dvě hodiny, takže to bylo celkem k ničemu.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 4. 1. 2017 08:14

Resila jsem pred casem, kdyz to zavedla M bank a byla mi doporucena Equa. Ale uz jsem s ni docela dlouho neplatila, tak to snad nezavedli. Mne to vadi, kdyz neco potrebuji rychle zaplatit (jizdenky atd.) a najednou to chce nejake dlouhe kody. Jinak KK RB 3D Secure sice ma, ale jen 6 zapamatovatelnych cisel, tak platim spis s ni.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 1. 2017 08:24

Nektere brany umi MasterPass/Mobile. Nacte se telefonem QR kod, potvrdi v aplikaci PINem a hotovo. Jedina nevyhoda je, ze se musi potvrzovat i vstup do aplikace.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2017 08:32

franko_cz píše:
PatrikChrz píše:Je nějaký důvod, proč 3D Secure nechceš? Pokud nemáš vždy dostupný mobil, zkus AirB, ta sice 3D Secure má, ale kód lze zaslat na mail.

Pokud jsou na netu brány, které 3DS nevyžadují, tak to podle mě nemá smysl a je to zbytečný opruz.
AirBank kód jsem si jednou zkušebně poslal místo sms na mail a přišel za dvě hodiny, takže to bylo celkem k ničemu.

Jo, někdy chodí se zpožděním, to je pravda.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2017 08:56

No ale nikdy to nejsou dvě hodiny. Když dlouho nejde, vždycky jsem to prošťouchnul opakovanou žádostí o zaslání.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 1. 2017 08:57

Tak jako tak je to otrava.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 1. 2017 09:01

Trochu problém v tom zadání je "výhledově vůbec nezavede", s takovou formulací nelze příliš doporučit nic konkrétního, protože je dost možné, že i taková Equa nebo Sberbank CZ (už vloni vyhrožovali, že zavedou vlastní karty a nebudou používat ty od ČSOB s čím bude souviset i přidání bezkontaktní funkce, což se zjevně zpozdilo) časem 3D Secure zavede... Nyní ještě 3D Secure nemají třeba debetky u Creditas, a kromě toho nabízí i možnost založení virtuálních karet, kde bych zavedení 3D Secure příliš neočekával (ale opět s otazníkem jak to bude do budoucna, virtuální karty bude ve prospěch plateb s 3D Secure i stálice v tomto ohledu Cetelem na svých kreditkách).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 1. 2017 09:10

U kreditek mBank to po me zatim 3DS nechce. Nevim jak je to u debetek, tu nemam.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2017 09:52

Také si myslím, že to časem zavedou všechny banky, kterým v tom nebude bránit nějaká vlastnost karty, je to totiž především jejich ochrana.
Varianta s e-mailem je asi jediný ústupek.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 1. 2017 10:04

octaviampi píše:Nektere brany umi MasterPass/Mobile. Nacte se telefonem QR kod, potvrdi v aplikaci PINem a hotovo. Jedina nevyhoda je, ze se musi potvrzovat i vstup do aplikace.

Tak tak, používám Masterpass kde to jde, místo vypisování údajů o kartě si jen nechám zobrazit QR kód, spustím masterpass a zadám 6 místný PIN naskenuji QR kód a potvrdím. Opakované zadání PIN to chce pouze v případě, že platba přesahuje limit zadaný v nastavení limitů, v Kč lze nastavit max 5 000, pak při nakupování drobných věcí jako jízdenek to opakované zadání chtít nebude. Aktuální verze navíc umožňuje ověření PINem nahradit otiskem prstu.

Co se týče 3D Secure, tak u Air Bank používám zaslání na mail, pak kód nemusím opisovat, jen ho zkopíruji přes schránku. Maily chodí okamžitě, jen jednou to trvalo trošku déle, že jsem nevydržel a vyžádal opakované zadání, oba přišly zhruba do dvou minut.

E-mail mám na Google G Suite, pokud někdo stále používá s*ačky jako Seznam, tak ať se nediví.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 1. 2017 10:42

xtonda píše:
E-mail mám na Google G Suite, pokud někdo stále používá s*ačky jako Seznam, tak ať se nediví.

Ty dvě hodiny mi to šlo na gmail.

-- 4. 1. 2017 11:46 --

fremantle píše:Nyní ještě 3D Secure nemají třeba debetky u Creditas, a kromě toho nabízí i možnost založení virtuálních karet, kde bych zavedení 3D Secure příliš neočekával (ale opět s otazníkem jak to bude do budoucna, virtuální karty bude ve prospěch plateb s 3D Secure i stálice v tomto ohledu Cetelem na svých kreditkách).


https://www.creditas.cz/platebni-karty

Pro platby na internetu je karta zabezpečena nejmodernější technologií 3D Secure, která zamezuje zneužití údajů o kartě on-line obchody. Obchodníkům naopak zaručuje plnou úhradu účtované částky.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod tripleTTT 8. 1. 2017 21:21

Zdrzuje to.
Falesny pocit bezpeci.

Velka chybovost. (V podnikani jsem mel s tim velke trable). Kvuli tomu jsem odesel od RB jinam.

Sms se casto, zubtazuje jako popuo na tel. jak se tohle rozmuze. Bude to hon na smsky. Tolik apps ma pristup k sms.

Neni proste kvalitni reseni.

Nakup platba(online) pres mobil v terenu s archaickym 3d secure peklo. Hlavne, kdyz se prepnete na sms, pak zpatky do prohlizece a ten automaticky refreshne stranku. Typicky ios s malou pameti.

Pro vetsi platby mozna.

A hlavne v zahranici uz se od to ustupuje, jen my to zavadime. V zahranici se pouziva master password, ktere si dopredu nastavite. A v pripade potreby si muzete poslat i sms kod.

Do budoucna jiz neplanuji mit tel. Cislo.
tripleTTT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků