PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod neosobně 6. 1. 2017 19:03

Na potvrzovací stránce Ebay placení PayPal, odkliknu placení PayPal a ne přímo kartou bez PayPal. Hned vedle toho odkliknutého PayPal s tou zelnou tečkou je koncové číslo karty a směněná celková částka 2700Kč s kurzem - "Exchange rate: 1.00 CZK = US $0.04 " Zaktivuje se "Confirm and pay" s Order total v USD (POUZE a JEN v USD)
Proto se domnívám, že dochází rovnou ke konverzi přes PayPal, i když ty k.rvy klamou uvedením tučné částky k potvrzení zaplacení v USD těsně nad modrým tlačítkem "Confirm and pay".
Není přece možný aby karta MC u Fio měla konverzní kurz ČNB střed + 4%.... :!:

V potvrzovacím mailu od PayPal stojí:

Shipping and handling $0.00 USD
Insurance - not offered ----
Total $ 100 USD
Payment $ 100 USD
This charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *ZHONGSHANSH"
Payment sent to huoyanchang1990@126.com
From amount 2700 CZK
To amount $ 100 USD
Exchange rate: 1 Czech Koruna = 0.0370187 U.S. Dollars

Tak a ted babo rad... :nenapadne
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 7. 1. 2017 07:04

jakmile ebay uvadi exchange rate na czk na konfirmacni strance, tak koverzi tim kurzem udela.

na ten napis se da kliknout a zmenit to. behem vanoc to ale rozbili a misto moznosti zmeny kurzu tam byl nesmyslny error paypalu.

psal jsem drive, ze to slo obejit pokud se clovek prihlasi v jinem tabu do pp a na ebay se klikne na switch account.

toto uz je imho dost za hranou, ale tezko dokazat umysl, kdyz to byl jakoze error....
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 7. 1. 2017 07:12

Reklamuj to, u paypalu i u banky, v logu paypalu na mobilni aplikaci je castka v kazdem pripade USD, v logu banky je vsak uz neprepnuta transakce v CZK. Holly s h i t. Jdu to take reklamovat, to neni OK.

Predmetem reklamace je, ze jsem nakoupil a nakup potvrdil a finalni potvrzeni dostal v USD, v logu paypalu mam USD a v preferencich paypalu mam exange rate by card issuer.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 7. 1. 2017 09:29

Reklamace u těch k.rev PayPal jde i písemně a na jaký mail? Před nějakým časem jsem totiž četl o celkem hrůzostrašné anabázi s reklamací u těch k.rev a to pouze telefonicky a neúměrném protahování hovoru a přepojování a x krát telefonování...takže nakonec provolám na zahaniční číslo více než získám vrácením uvekslované částky...
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 8. 1. 2017 02:24

To zatim nevim, drive slo komunikovat s ebay i paypal (drive ro take byla jedna firma) pres chat nebo email, dnes o maji asi peclive poschovavany, zacnu s ceskou bankou, volani do EU mam free, no k reklamaci telefon neni prave dobrym prostredkem...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 8. 1. 2017 16:59

neosobně píše:Reklamace u těch k.rev PayPal jde i písemně a na jaký mail?


Písemná reklamace se provádí vyplněním formuláře "Dispute". Na svém účtu PayPal zvol: More about your account - Resolve a problem in our Resolution Center - Dispute a Transaction - Select a transaction ...
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 8. 1. 2017 17:19

Jsem po dlouhe dobe provedl dve platby na ebay pres paypal a zjistil jsem, ze mi paypal take prenastavil prednastaveny kurz karty, ale tesne pred potvrzenim platby to jde nastesti stale jeste zmenit, takze obe platby probehly kurzem karty, byla to virtualni kreditka Cetelem. Ovsem prednastaveni kurzu na karte uz zmenit nejde, v nastaveni paypalu jsem to nenalezl.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod neosobně 8. 1. 2017 22:26

nikko: Díky.

Zkoušel jsem nanečisto znovu několokrát platit PayPal a skutečně, přes ten jejich malý text se stejně falešným předběžných kursem (falešný kurs jej o něco lepší než ten který si nakonec naúčtují) se dá proklikat asi třikrát klik na změnu na karetní kurs. Avšak pozor, nepodařilo se mě tam dostat pokaždé, ty k.rvy vyhazují neustále bud přihlašovací okno nebo vás to vyhodí na přidání další karty k účtu apod.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 9. 1. 2017 00:42

osobne2 píše:... Ovsem prednastaveni kurzu na karte uz zmenit nejde, v nastaveni paypalu jsem to nenalezl.

Přednastavení kurzu se na PayPal účtu nastavuje nyní tady:
Settings (ozubené kolečko nahoře) -> Payments -> Manage pre-approved payments -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options -> zatrhnout "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." -> Submit -> Save :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 1. 2017 04:54

Díky, kouknul jsem na to a mám to tam nastaveno správně, přesto mi to při platbě automaticky nabízí kurz paypalu.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 9. 1. 2017 15:03

Ja se obavam, ze se tohle nastaveni tyka pouze tech "predschvalenych plateb".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 9. 1. 2017 19:39

Drive se to ale tykalo vsech plateb.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 1. 2017 21:49

nikko: Tak jsem nakonec proklikal až na zanechání zprávy o sporu... :D
Naposledy upravil neosobně dne 10. 1. 2017 15:11, celkově upraveno 1
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 9. 1. 2017 22:44

neosobně píše:nikko: Tak jsem nakonec na Ebay proklikal až na zanechání zprávy o sporu.
Na "Resolution Center" jsem nenašel žádný odkaz na "Dispute a Transaction" apod...

Měl jsem na mysli tvůj PayPal účet, nikoli eBay účet. "Dispute a Transaction" je nápis na oranžovém klikacím obdélníčku (= tlačítku) v odstavci "Report a problem" na levé polovině stránky Resolution Center.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod neosobně 10. 1. 2017 19:04

Jj, jsem se přepsal, myslel jsem PayPal. Díky. :idea:
neosobně
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků