Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Korzaik 11. 1. 2017 08:09

Ono může být praktické mít těch spořáků víc, pokud zavedou nějaký limit na maximální úročení, jako ostatní banky.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 1. 2017 09:10

Pokud zavedou nějaký limit, počítám, že je tohle napadne a bude to limit na vkladatele.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 11. 1. 2017 09:12

Otazka je, jestli to budou umet implementovat.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 11. 1. 2017 12:12

neznáte někdo cut-off time odchozích plateb? někdo tady psal, že by platby měly odcházet v režimu D+0
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 1. 2017 12:24

Viz Sdělení k platebním službám a provádění platebního styku.pdf, oficiálně je cut-off ve 23:59 hod.

Neoficiálně odchází platby v režimu D+0 jako u Air Bank (obě banky používají stejný core banking Arbes OBS), tedy až do cca. 11:30 hod., Creditas nabíc umožňuje zadat i expresní platbu za 50 Kč, ale za příplatek 50 Kč...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod LaNov 11. 1. 2017 22:56

Venn píše:dneska jsem byl zakládat jenom spořící účet, páč jsem klientem už od listopadu za lepší úroky :) byl jsem na pobočce ve Florenci a čekal jsem hodinu. Samej důchodce, jediný mladý člověk jsem tam byl já. Je vidět, že se staří lidé o peníze dobře starají a ti hloupější se holt nechají okrádal od spoření ČS s 0,4 anebo s 0,5 % ročně :D

Mladí lidé nemají ve štrozochu statisíce k uložení na spořící účet, ale obvykle úspory pár výplat, což při rozdílu pár desetin procenta dává ročně asi tak ... asi tak cenu té hodiny času v podobě čekání mezi důchodci ;-)
Celkově mi to šílenství s frontami připadá ujeté a připomíná MSD. To je samozřejmě nadsázka, tam to byl tunel (zřejmě vymyšlený dopředu), ale i na téma Creditasu by pesimista mohl říct, že se vlastně z nejméně rizikové záložny staly jednou z nejrizikovějších bank ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 11. 1. 2017 23:45

Nejrizikovější je Spořka, protože ta když zkrachuje, tak nebude mít FPV dostatek prostředků. Pokud padne nějaká menší banka, tak se to pokryje bez starostí.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 12. 1. 2017 00:00

Není. Má tolik klientů-voličů, že si to žádný politik nedovolí a radši to zaplatí daňoví poplatníci z rozpočtu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 12. 1. 2017 00:04

To ale v reálu nemusí být 100 %.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave67 12. 1. 2017 09:21

Tu korunu na novej účet mám poslat hned poté, co jsem dostal smlouvy, nebo mám čekat na signál?:)
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powery 12. 1. 2017 09:22

Já jsem poslal hned ;-) Zatím nic.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 12. 1. 2017 09:26

V papírech píšou: Platbu odešlete co nejdříve po odeslání obálky, max. do 45 dnů, takže posílám...
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamča 12. 1. 2017 10:21

V pondělí jsem poslala zpět smlouvy a hned i peníze. Ve středu na mobil došlo přístupové heslo. Účet je funkční, podepsané smlouvy zpět ještě nemám.
Kamča
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milansokol 12. 1. 2017 10:35

Dnes potvrzeno pracovníkem Creditas, že pásmové úročení se zavádět nebude, takže spekulace nad zakládáním několika spořících účtů není na místě. Kdo bude potřebovat, tak si případně může dozaložit v IB od února.
milansokol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 12. 1. 2017 10:51

milansokol píše:Dnes potvrzeno pracovníkem Creditas, že pásmové úročení se zavádět nebude.

Pojďme si tento příspěvek zarchivovat a společně si ho přečíst přesně za 5 let, tedy 12.1.2022. :mrgreen:

Já jsem spořící účty zakládal dva, a to ne s vidinou pásmového úročení, ale jako optimalizaci pro případ nenadálých odchozích plateb.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků