Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod XLADI 12. 1. 2017 07:29

No to mi taky hlava nebrala. Měli poplatek za obrat na účtu zezačátku, nevím jestli 1 nebo těch 5kč ale to mě rozhodlo si nezaložit i když nabízeli těch 0,2% navíc pro první klienty. Založil jsem až vloni to dávali 1,5 nebo 1,3% a potřeboval jsem někde odložit prachy aby to nebylo za 0% Uvidíme co bude dál.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomason87 12. 1. 2017 08:18

Tak nějaké výhody Air Bank má, abych jen nehanil. Převod ve stejný den je super, levné SEPA platby (když hodíte poplatek do koše, pak úplně zadarmo :), docela příjemné rozhraní IB, spořicí účty v EUR/USD a něco by se snad ještě našlo.
Teď už by to chtělo jen komunikovat jako normální banka a ne s tím podlézavým podtextem, který si marketingové oddělení hýčká, jakkoli mu na to kolegové z obchodního kálí.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 1. 2017 08:50

Tomason87 píše:levné SEPA platby (když hodíte poplatek do koše, pak úplně zadarmo :)

S jejich kurzy to nemůže být "zadarmo" ani náhodou, nejvýše "bez poplatku"...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 12. 1. 2017 09:05

Jasný, s převodem měn je to něco jinýho. Já myslel SEPU bez konverze, EUR-EUR.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lemming 12. 1. 2017 10:50

No vidíte, já jsem přede dvěma dny posílal 100.000 HUF do Maďarska a poslal jsem to z té "hrozné" Airbank, protože mě to i přes nepatrně horší kurs vyšlo v součtu s poplatkem levněji, než z vychvalovaného Fia...
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2017 10:58

Ja bych rekl, ze do Air bank sly dve skupiny:

1) bankovni turisti se svymi usporami kvuli uroceni

2) ti, co menili banku poprve a kvuli reklame. A presne tihle porad nadsene hykaji i na FB AB, jak je porad skvela. Protoze proti jejich byvale bance urcite skvela je a co na tom, ze z naseho pohledu nic navic nenabizi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 12. 1. 2017 11:15

Souhlas. Airbance se povedlo vytvorit image stylove, ne nizkonakladove banky pro chude. V okoli mam hned nekolik lidi, kteri sli za "znackou". Ono malokdo dneska vzpomina na tu petikacku za prevod.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 1. 2017 12:03

Stále mám v paměti ten obchod s potravinanmi, co KÁCÍ STROMY při budování svejch ochodů (t > 10y) => LIDL
Bohužel lidský mozek je nastavený tak, že silně reaguje na malé negace a chyby, a to co je v pohodě a převažující pozitiva bere samozřejmě 8-D 8-D
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 1. 2017 12:45

No ale já mám zase radost z toho, že některý "babky z České Šiditelny" šli k Air Bank. V tom jim zásluhu na rozvíření toho českého bankovního rybníčku upřít nemůžeme.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 12. 1. 2017 12:51

Akorát mají ty babky teď 0% úrok, nikoliv 0,2% jako u spořitelny :) pět plateb kartou většinou nedaj...

Air Bance ale musím připsat kredit za to, že zatím nezrušila bonusové úročení pro prvních pár klientů. Trochu se ale bojím, že i tady si slovíčko "napořád" vyloží po svém...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gandalf007 12. 1. 2017 14:50

Tak já ani do jednoho ze schemat S474Na nezapadám.
Byl jsem léta jen u Spořky, pak založil Ing konto a hned po otevření vstoupil mBank. Air jsem si založil už víceméně ze "sportu", když jsem na mFóru a posléze zde nasával nejrůznější informace. Následovala hromada spořáků, akčních kreditek apod. A do Air jsem zpočátku na FB pořád rýpal kvůli 5 Kč poplatku s tím, že teprve bez něj dostane jejich nabídka smysl.
A když poplatek zrušili, plynule jsem přesunul většinu aktivit právě do AB a upřímně jsem dnes moc rád pryč z mBank, přestože má stále své zastánce. Ano, hodí se mi občas Genius Gratis nebo výběry kdekoliv od Equa nebo tankovací karta... ale nevidím aktuálně důvod, proč AB odepsat a hledat hlavní účet jinde. Až taková situace nastane... nebude to problém :-)
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 12. 1. 2017 15:19

Ano, Air je vyborna jako hlavni (obratovy) ucet, ma platby D+0 a "provozni cash" se ti nejak rozumne uroci ... bonusem je EUR ucet, kde jsou IN/OUT SEPA za 25, pokud vyuzijes jednou za rok na dovolenou, tak muzes poplatek zahodit do kose ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2017 19:21

Gandalf007: a co byl ten duvod, proc tam vubec jit? Ja ho marne hledam celou dobu, co jsou na trhu. A proto jejich klientem stale jeste nejsem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gandalf007 13. 1. 2017 14:33

U mne byly důvodem k přechodu kombinace (z mého pohledu) funkčního bankovnictví a spořícího účtu v jedné bance, blízkost pobočky a souběžný úpadek mBank. Možná bych našel i jinou banku, která by to splnila taktéž, ale přinejmenším bez úročení SU 1,2 a BU 1% do současné doby (samozřejmě po splnění jednoduché podmínky).
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 17. 1. 2017 13:35

Já jsem k ní utekl od ČS a mBank.

A proč k ní protože měla v Olomouci pobočku takže zřízení účtu hned... u dalších se musela posílat korespondence směr Praha.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků