mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 1. 2017 16:33

zkousel nekdo kk pres broker consulting?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 1. 2017 16:36

KK Broker Consulting je převlečená mKreditka Plus, ale do hezkého designu... :-)
Naposledy upravil Delitzsch dne 21. 1. 2017 16:38, celkově upraveno 1
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 1. 2017 16:36

To prave resim, kamos chce chce zalozit nekde ucet, ale vypadlo z nej ze by chtel mit kdyz uz Visa treba i debetku jen. Cpal jsem mu treba Equa, ale to zacal prskat jen co zjistil ze tam nejde nastavit denni / limity.
Ja treba s mBank jsem spokojen muzu rict, IB jsem si zvykl. Alespon u pujcky me prisli treba vic fer nez takova GE - Moneta. Jako priklad uvedu, clovek driv podepsal u GE pujcku, najednou kouka po schvaleni a ma tam poplatek treba 1500czk za sjednani uveru, nikde ani tuk ani banker nic nerekne. Dobre prejde to, jedem dal. Meli poplatek, sup zacali to zvedat ze 40kc nekam k 70kc. mBank tam se me treba libilo ze ti dali fakt co slibej urok 9,9% ano clovek ho dostal, zadnej skrytej poplatek. Jasne dnes jsou uz lepsi, ale tohle je jen takovej priklad z pohledu nejakyho cloveka co treba denne necte x bank a chce neco zalozit.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 1. 2017 16:40

Ale u mBank jsou opravdu megaproblém ty kurzy. Zahraniční platby jsou příšerně drahé, to skutečně je vyhazování peněz, když je řada lepších alternativ. To se samozřejmě ale týká jen toho, kdo jezdí do zahraničí nebo odtud nakupuje.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 1. 2017 21:18

To mas pravdu, jenze zalezi jak hodne jezdis do toho zahranici a jak hodne s tim hodlas vybrat. Treba nekdo tu Visa od mBank muze mit pouze jako rezervni, kdyz uz selzou jiny moznosti :) Tam uz potom ho ani ten pripadne kurz treba u castky do 5000czk nezrujnuje.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cz01 21. 1. 2017 21:47

Líbí se mi u mBank kk plus a to kvůli právnímu pojištění a také jsem se díval, že má první 3 měsíce vedení zdarma, poté placené pokud není obrat vyšší, než 4000Kč.

Jelikož mám kk RB Mall, kterou tedy budu brzo od změny podmínek v dubnu rušit a ještě EON kartu, nezvládnu obrat 4000Kč realizovat a do teď jsem využil plně Mall a EON využívám cca z 3/4.

Poskytuje mBank retenční nabídky? Nikde jsem to tady ve vláknu neviděl, chtěl bych vedení zdarma o 1% vratky mi ani tak nejde.

Přemýšlel jsem nad předplacenkou a obrat si vytvořit, ale nevím, zda a jak dlouho to bude fungovat a navíc to vyžaduje další mojí pozornost, kterou radši budu věnovat jiným kk a bankovním produktům :) .

Chtěl bych jí, jako spící kartu na pojištění, jako alternativa se mi jeví ČSOB Premium, které mám zřízené, ale zvolil jsem si pojistku odpovědnosti. Nicméně manželku snad přemluvím na zřízení Premium účtu a pak by se u ní pojištění práva zvolilo. U mBank se mi, ale líbí, že v podmínkách na rozdíl od ČSOB mají, že v x případech hájí klienta a jednají za něho, toto jsem v podmínkách ČSOB nenašel.

Jaké jsou vaše názory?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 21. 1. 2017 21:50

ripper6 píše:sakra to mam takovej pocit ze Visa se v CR rusi skoro u vsech bank? Proc ale?...

Společnost MasterCard nabídla bankám výrazně výhodnější poplatky než požaduje Visa. Většina českých bank proto nabízí hlavně MasterCard.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 21. 1. 2017 21:55

Ovšem VISA měla dostatek času na to adekvátně zareagovat.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 1. 2017 22:54

cz01 píše:Líbí se mi u mBank kk plus a to kvůli právnímu pojištění a také jsem se díval, že má první 3 měsíce vedení zdarma, poté placené pokud není obrat vyšší, než 4000Kč.
Poskytuje mBank retenční nabídky? Nikde jsem to tady ve vláknu neviděl, chtěl bych vedení zdarma o 1% vratky mi ani tak nejde.
Chtěl bych jí, jako spící kartu na pojištění, jako alternativa se mi jeví ČSOB Premium, které mám zřízené, ale zvolil jsem si pojistku odpovědnosti. Nicméně manželku snad přemluvím na zřízení Premium účtu a pak by se u ní pojištění práva zvolilo. U mBank se mi, ale líbí, že v podmínkách na rozdíl od ČSOB mají, že v x případech hájí klienta a jednají za něho, toto jsem v podmínkách ČSOB nenašel.


mKreditka Plus mi připadá dobrá volba jako druhá KK. Zajímavá je zejména domácí asistence v ceně karty (třeba u Equa se extra platí), např. zařízení opraváře, právní asistence se ale týká jen spotřebitelských otázek (reklamace zboží).
Obrat 4 tis. je obravdu nízká částka, takže získat kartu zdarma není obtížné. Při obratu nad 10 tis. je možné navíc mít vedení zlaté debetní karty zdarma s cestovním pojištěním a všemi výběry zdarma.
Pozor, jako všechny úvěrové produkty u mBank, úvěrový rámec u KK lze jenom zvyšovat, ne snižovat.
Pokud vím mBank žádné retence nenabízí. A opravdu dost by mě překvapilo, kdy by to dělali... Klienti mBank jsou tak moc spokojeni, že nikoho ani nenapadne, aby odcházel... :D
Právní asistence u ČSOB Premium se asi týká jen řidičů, ne?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 1. 2017 23:41

cz01 píše:Líbí se mi u mBank kk plus a to kvůli právnímu pojištění a také jsem se díval, že má první 3 měsíce vedení zdarma, poté placené pokud není obrat vyšší, než 4000Kč.

Jelikož mám kk RB Mall, kterou tedy budu brzo od změny podmínek v dubnu rušit a ještě EON kartu, nezvládnu obrat 4000Kč realizovat a do teď jsem využil plně Mall a EON využívám cca z 3/4.

A co dojit Visa Axa Club kartu tj nove pak 400czk/mesic + kreditku mBank 500czk mesic a mas to nahradu za Mall za tu vratku 1000czk mesicne :-)

-- 22. 1. 2017 00:43 --

nikko píše:
ripper6 píše:sakra to mam takovej pocit ze Visa se v CR rusi skoro u vsech bank? Proc ale?...

Společnost MasterCard nabídla bankám výrazně výhodnější poplatky než požaduje Visa. Většina českých bank proto nabízí hlavně MasterCard.

Dekuji za vysvetleni problemu :-) Zkusim jeste promyslet vyhody x nevyhody, chtel bych spis Visa jako zalozni, nahradu za Zuno. Zbejva me potom jen tak drzet mBank Visa s tim ze tam projedu tech 1500 nebo Visa Axa a nebo v nejhorsim resit dalsi ucet napr UCB Premium s vydanim Visa ale to se me uz moc nechce.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cz01 22. 1. 2017 09:31

Delitzsch píše:mKreditka Plus mi připadá dobrá volba jako druhá KK. Zajímavá je zejména domácí asistence v ceně karty (třeba u Equa se extra platí), např. zařízení opraváře, právní asistence se ale týká jen spotřebitelských otázek (reklamace zboží).
Obrat 4 tis. je obravdu nízká částka, takže získat kartu zdarma není obtížné. Při obratu nad 10 tis. je možné navíc mít vedení zlaté debetní karty zdarma s cestovním pojištěním a všemi výběry zdarma.
Pozor, jako všechny úvěrové produkty u mBank, úvěrový rámec u KK lze jenom zvyšovat, ne snižovat.
Pokud vím mBank žádné retence nenabízí. A opravdu dost by mě překvapilo, kdy by to dělali... Klienti mBank jsou tak moc spokojeni, že nikoho ani nenapadne, aby odcházel... :D
Právní asistence u ČSOB Premium se asi týká jen řidičů, ne?


Domácí asistence je plus, ale tyto služby již mám v rámci pojištění domácnosti, takže redundance, ale potěší (až na různé výluky), jak jsem psal stěžejní pro mě je právní pojištění a to zejména právě v oblasti reklamací - různé změny podmínek tel. operátorů, pojišťoven, obchodů, ...

Líbí se na mBank např. body
Analýza vyhlídek na úspěšné vyřízení škodné události
Pojistitel poskytne pojištěnému základní informace o jeho právech a povinnostech,
jejich obsahu, rozsahu a o možnostech řešení škodné události.


Vyřizování pojistné události pojistitelem
- Shledá-Ii pojistitel na základě provedené analýzy, že vyhlídky na úspěš-
né vyřízení pojistné události jsou dostatečné, vyžádá si souhlas a pí-
semnou plnou moc pojištěného a poté vede potřebná jednání s cílem
dosáhnout nejlepšího možného vyřešení pojistné události. Pojistitel zastupuje
pojištěného ve věcech mimosoudních a je oprávněn inkasovat
plnění náležející pojištěnému, která je povinen předat pojištěnému bez
zbytečného odkladu. Pojistitel bude průběžně informovat pojištěného
o průběhu vyřizování pojistné události.


O podmínkách zlaté karty vím a i o poskytování příslušného cestovního pojištění, ale toto mám již zabezpečeno lépe např. u ČSOB, Erste, takže žádný přínos.

Co se týká obratu 4000 Kč není to horentní suma, ale v rámci EON karty běžným chováním kartu plně nevyčerpám a RB Mall jsem poté čerpal způsobem, který od dubna zaříznou a je tedy pro mě "výhodnější" platit EONkou s 2% vratky, než mBank. Proto vymýšlím způsob, jak získat mBank plus vedení zdarma, nebo minimálními náklady.

U právní asistence od ČSOB lze sjednat jeden ze tří balíčků:
Pojištění lze sjednat ve variantách:
a) Řidič (dle části B čl. 16 odst. 2. VPP PPO 2015),
b) Řidič i ostatní řidiči v rodině (dle části B čl. 16 odst. 3. VPP PPO 2015),
c) Občan, rodina, zaměstnanec (dle části C VPP PPO 2015).

A právě varianta c) je pro mě zajímavá, ale ČSOB např. neposkytuje hájení za klienta, jako mBank. Pokud u mBank nic smysluplného nevymyslím s vedením karty, půjde manželka do právní asistence, která se vztahuje i na členy domácnosti. Právní pojištění asi nebudu využívat každý den, ale je to příjemné doplnění, které se může hodit :-) Většinu různých reklamací jsem v nedávné době úspěšně doválčil, takže uvidíme, jak se asistence osvědčí v budoucnu.

Delitzsch píše:A co dojit Visa Axa Club kartu tj nove pak 400czk/mesic + kreditku mBank 500czk mesic a mas to nahradu za Mall za tu vratku 1000czk mesicne :-)

Jak jsem odpovídal výše, plně nevyužiju běžným způsobem 400 Kč s EON a 2% vratkou a RB Mall jsem tahal zdejšími triky, ale tomu bude konec, takže budu brzo rušit a finanční mezera mi pro mbank nevznikne, ta má také různé výluky na bonusy.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JPT666 22. 1. 2017 23:27

LGA píše:
JPT666 píše: Vyhledávání by podle mě mělo fungovat, tak že to najde všechno, kde se vyskytuje hledaný řetězec.

Polská logika funguje jinak :-!


Sice jsem ve vlákně mBank, ale reagoval jsem na příspěvek o Fio

PatrikChrz píše:Tak jsem zrovna potřeboval najít jednu platbu ve Fio to vyhledávání mi skvěle zafungovalo.


takže jsem psal teďkom o Fio a ne o mBank. O mBank nemá cenu psát a zbytečně se roštilovat... Po tom co zavedli to super 3/4miliardové bankovnictví jsem přešel do Fio.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Já Osobně 23. 1. 2017 01:43

cz01 píše:Líbí se mi u mBank kk plus a to kvůli právnímu pojištění a také jsem se díval, že má první 3 měsíce vedení zdarma, poté placené pokud není obrat vyšší, než 4000Kč.

..., nezvládnu obrat 4000Kč realizovat...

Poskytuje mBank retenční nabídky? Nikde jsem to tady ve vláknu neviděl, chtěl bych vedení zdarma o 1% vratky mi ani tak nejde.

Přemýšlel jsem nad předplacenkou a obrat si vytvořit, ale nevím, zda a jak dlouho to bude fungovat a navíc to vyžaduje další mojí pozornost, kterou radši budu věnovat jiným kk a bankovním produktům :) .

Chtěl bych jí, jako spící kartu na pojištění, ...

Jaké jsou vaše názory?

Tak pokud to nebudu brát jako čistý trolling ale vážně míněný dotaz, jakou by měla mít motivaci mBank (nebo jakákoliv jiná banka) nabídnout ti retenci? Retence se nabízí alespoň trochu perspektivním klientům :mrgreen:
Ty jsi obyčejná pijavice, která není ochotná zaplatit 59 Kč a zároveň není schopná protočit 4000 Kč, ze kterých má banka 8 korun.
Já Osobně jsem pijavice v několika ústavech, ale takhle drzé žadonění neprovozuju. Dokud dávají, beru a plním podmínky, až je změní, buď se přizpůsobím, nebo půjdu od válu. Ale s takovým sosacím profilem, dožadovat se retence, je směšné :-!

Já Osobně 8-)
Já Osobně
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 23. 1. 2017 09:27

Asi tak. Všechno by mělo mít svou míru.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 23. 1. 2017 21:27

Asi jsem to špatně napsal, za to se omlouvám, dotaz měl být jinak koncipován a rozdělen. Informace o provozování retence je obecně zajímavá a jistě se hodí ostatním členům fóra, nebylo to primárně zaměřené na mě.

Jak jsem psal ve svém příspěvku snažil jsem se přijít na způsob, jak platit co nejméně, což tady v podstatě zkouší každý, od tohoto tady toto fórum existuje - komunikace a předávání zkušeností a rad ve finančním sektoru.

Aktuálně jsem to již vymyslel tak, abych si dosáhl svého a nikoho tím nepoškodil a i banka si přijde na své (tímto poukazuji na ždímání kk vrácením zboží co tu občas vídám).

Jinak si troufám tvrdit, že pro svojí banku jsem perspektivní klient a obecně systému v podstatě nezneužívám.

Z mé strany konec offtopicu a pojďme pokračovat s diskuzí o mbank ve vlákně.
cz01
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků