LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iggi 30. 1. 2017 10:29

Blbosť, húčí to, zle sa to čistí. Filter sa rýchlo zašpiní. Lepšie sú vysávače s vreckami.
Teda ak je to taký klasický vysávač na elektriku.

Ale ak je to malý ručný s Li-ion aku tak ten je super.
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 1. 2017 10:47

Souhlas, obecně považuju bezsáčkové vysavače za pitomost. Normálně tvoří první úroveň filtrace stěna sáčku, když se sáček naplní nebo zanese, tak se rozsvítí kontrolka a poznám to i podle sníženého tahu, tak ho prostě vyměním, ještě ve vysavači zavřu papírovou klapkou, která je součástí sáčku (systém S-bag), vstupní otvor a pak sáček bez rizika že by z něj něco vypadlo hodím do smetí. Bezsáčkový vysavač je potřeba vysypat a vyklepat a filtr vyčistit, což je prostě špinavá práce bez ohledu na marketingové výroky výrobce.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 30. 1. 2017 10:48

Jo, potvrzuji, bezsáčkové vysavače nebrat, taky jsem se spálil.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 30. 1. 2017 11:38

Já mám bezsáčkový Electrolux SCTURBO a jsem naprosto spokojenej. Žádný zbytečný utrácení za nakupování nových sáčků.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 1. 2017 12:36

Já mám tenhle bezsáčkovej a je fakt dobrej, hodně silný tah.
https://www.mall.cz/podlahove-vysavace/electrolux-sesalnik-z7860el
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 1. 2017 12:44

Tak pokud vám tolik nevadí vdechovat ten mikroprach zachycený právě na tom filtru při jeho čištění, tak pak je to fakt lepší než utrácet za sáčky. Ale stejně bych ho nechtěl :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 30. 1. 2017 14:13

V nezávislých testech se bezsáčkové vysavače nikdy nezařadily mezi špičku. I když pravdou je, že kvalita se postupně zlepšuje.

Bezsáčkovým vysavačům by se měli vyvarovat ve všech rodinách, kde je nějaký alergik, astmatik a podobně. Bordel, který se dostane do vzduchu při vysypávání smetí, je dost vysokou zátěží pro organismus i pro zdravého člověka.

Každý, kdo si cení svého zdraví, má tedy vybráno.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 30. 1. 2017 14:25

osobne2 píše:Já mám tenhle bezsáčkovej a je fakt dobrej, hodně silný tah.
... to je právě výhoda bezsáčkových, že mají pořád silný tah, sáčkové mají čím dál menší, jak se sáček plní.

Bordel či mikroprach tam stejně pořad je a nový další bude (leží na zemi se pořád víří tím, jak se tam chodí). A najednou při vysypávání vám vadí? Ale holt reklama o účinnosti 99,99999 % dokáže ošálit :-)
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod iggi 30. 1. 2017 14:42

Bezsáčkové boli módny hit. Ale realita je krutá. nemajú žiadne výhody.
Horšie vysávajú, špinavá manipulácia, hlučnejšie.
Keď porovnám obdobný bezsáčkový-elektrolux a sáčkovú rowentu silent force.
Rowenta: lepší sací výkon, omnoho tichšia, sáčky veľké a lacné
Elektrolux: sací výkon slabší, hlučný, katastrofa pri vysýpaní, horšie filtruje
Ceny rovnaké
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 1. 2017 18:51

Jestli je clovek normalni a nechova doma cokly nebo jina zvirata, tak staci bezsackovy bohate. Alergie je z tech zvirat.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod XLADI 30. 1. 2017 19:29

Já používám Dyson a lepší vysavač jsme neměli. Sice nestojí 2000, ale opravdu funguje a za těch 6000,- stojí. Ale každý ať má co mu vyhovuje, daleko horší podle mě je že EU vymyslela, že vysáváním se spotřebovává mnoho energie tak se omezuje jejich výkon. U lednic, které jedou nonstop to beru ale vysavače co jedou pár minut týdně je to pakárna.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 1. 2017 19:40

Já si před 4 lety koupil prostě obyčejný sáčkový vysavač za poměrně rozumnou cenu (tuším přesně tenhle, už není v prodeji: https://www.mall.cz/podlahove-vysavace/ ... x-zjm-6830, víc bych za vysavač fakt nedal, leda by mě musel oblbnout nějaký agent, že "ty kozmické materiály jsou fakt kozmické s NASA certifikací"), který tehdy ani ve spotřebitelských testech nedopadl nejhůře, k tomu velké balení náhradních S-bag po 15 kusech a nespotřeboval jsem těch sáčků ještě snad ani polovinu... možná mi ty náhradní sáčky vydrží ještě déle, než vysavač :hm Když se tím nevysávají chlupy domácí havěti, tak to úplně stačí, nějaký rozdíl v tahu, kdy je sáček prázdný nebo plný prakticky ani nepoznám (až když svítí kontrolka)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 1. 2017 20:00

XLADI: presne tak, potvrzuji, ze Dyson je naprosto bezkonkurencni. Uz jsem to tady zminoval i na foru, provedl jsem vlastni test, nejdriv jsem opravdu dukladne vysal Philipsem a kdyz jsem na to pustil DYSON, tak jsem nechapal. Rozhodne stoji za kazdou utracenou korunu.

A ted zpet k Lidlu, jaky zde panuje nazor na ty nakladany okurky?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod iggi 30. 1. 2017 22:46

myslis kvasaky v sacku? tie mi chutia....
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 31. 1. 2017 06:03

07Petr píše:Já mám bezsáčkový Electrolux SCTURBO a jsem naprosto spokojenej. Žádný zbytečný utrácení za nakupování nových sáčků.

Nevysávám.
Hrubé nečistoty smetu metlou, ty jemné se v koberci ztratí.
Podlahu vytřu jednou za 14 dnů a ještě tím spláchnu záchod.

Jsem také spokojený.
XLADI píše:Já používám Dyson a lepší vysavač jsme neměli. Sice nestojí 2000, ale opravdu funguje a za těch 6000,- stojí. Ale každý ať má co mu vyhovuje, daleko horší podle mě je že EU vymyslela, že vysáváním se spotřebovává mnoho energie tak se omezuje jejich výkon. U lednic, které jedou nonstop to beru ale vysavače co jedou pár minut týdně je to pakárna.

EU neomezuje výkon, ale příkon.
LGA
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka