Roklen

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 1. 2017 19:48

Kde mají uvedený ten nový ceník?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 1. 2017 19:57

Nepřišel Ti mailem? Pošlu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 1. 2017 20:08

Díky, to bude tím, že jsem do mailu jsem nekoukal... :-) večer jsem stihl ještě jen šnečí poštu. Naštěstí aspoň ty směny nad 5000 EUR se až tak zásadně nezmění, i když drobné zhoršení to je, ale pro menší objemy se to už srovná s Akcentou či EasyChange...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 31. 1. 2017 20:20

No jo ale kolik směn máte nad 5000 EUR a kolik těch kolem 1000 EUR? Je to výrazné zhoršení. Další otázkou je, kdy přijde další změna podmínek (když už teď mají potřebu je upravovat).
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 31. 1. 2017 20:43

Tak zhoršení přirážky dělá u milionových objemů kolem 200Kč, věřím, že dokáži i jinde dosáhnout lepší kurz o ty stovky... :-)
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 31. 1. 2017 21:20

Taky mi to dorazilo.

Je na čase, aby se na trhu snažila zase prosadit jiná firma. A to vždycky vypadá slušně a po roce se nabídka stává neatraktivní, a to ani ta funkčnost není žádný hit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod peter2black 31. 1. 2017 21:26

hm a zavedli poplatky pri prevodu ze zahranici na 150kc... nenapada nekoho jak to obejit? kdyz zuno uz neni...
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 31. 1. 2017 21:49

Jestli jsem to spravne pochopil, tak na ing ucet je to zdarma.

Jeste by mohli alespon dat k dispozici mobilni appku.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter2black 1. 2. 2017 15:55

JJ je to tak, pokud poslu prichozi platbu ze zahranici na ING ucet a odeslu na cesky ucet u FIO nebudu platit zadne poplatky.
Teď mi to potvrdili.
peter2black
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kajman71 2. 2. 2017 18:36

Pri zadani smeny EUR na USD ukazuje menova kalkulacka stejny (nebo i nizsi) nabidnuty kurz oproti kurzu na devizovem trhu. Je to tak skutecne nebo se pri smene pak jeste kurz zmeni?
kajman71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 2. 2017 18:47

Kalkulačka je nezávazná, rozhodné je to, co si dohodneš s dealingem přes obchodní platformu nebo telefon a budeš mít na konfirmaci (a jelikož je už po pracovní době, obchod už neuzavřeš).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod neosobně 3. 2. 2017 17:44

Vidím dobře a chápu dobře, ten ceník Roklenu, kdy si připsaný úrok z částek u nich uskladněných zákazníky zase vezmou zpět jako poplatek za připsání úroku? (to v případě, že zákazník v Roklenu zaparkuje velkou sumu deviz mimo SEPA a Euro oblast a čeká jen na výhodnější kurz....
Co by se vůbec stalo, kdyby Roklen krachnul a zákazníkům tam zmizelo pár milionů v polosměně nebo uložených na účtech Roklenu? Nic, že...jen by pár zákazníků přišlo o miliony...
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 2. 2017 18:03

Ucty roklenu je oxymoron. Penize kleintu jsou na sbernych uctech jak ktere banky a jsou chranene jako klasicky ucet.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod neosobně 3. 2. 2017 19:12

Jistě, ale v případě krachu Roklenu je reálné, že jeho účty u různých bank budou čisto čistě čisté...se samými nulami :D
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 4. 2. 2017 22:46

Zkoušeli jste už někdo konverze přes Creditas? Jak je na tom oproti RoklenFX, kde nedávno zavedli podle všeho nějaké poplatky?

Pravidelně řeším každý měsíc konverze okolo cca 250 tis. Kč a potřeboval bych to dostat s co nejlepším kurzem do USD a ty pak poslat ideálně rovnou v rámci konverze bezhotovostně pryč směrem na Ukrajinu a brzy také do Ruska.

Problém je v tom ,že pro Roklen na smluvní kurzy takto nízká částka není zajímavá a poslali mne nedávno nepřímo na jejich info lince do patřičných míst. Bylo to celkem paradoxní, protože dříve mne už kvůli nižší částce zase na info linku odkázali ať si tam kurz zkusím vyjednat. Potom, co jsem to párkrát zkusil mi stejně vycházel stále lepší ten přes aplikaci, tak jsem přestal volat úplně.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků