LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iggi 31. 1. 2017 07:21

ale logicky keď má vysávač príkon 600w tak nemôže mať sací výkon 650w :)
či zrazu sú vysávače o 200% efektívnejšie?
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 31. 1. 2017 10:27

Nejsou.
Co jsem vypočetl z dTestu, účinnost se u těch lepších zvýšila z dřívějších max 25% na 29-30%.

V absolutních hodnotách samozřejmě sací výkon klesnul, ale bylo dřív vždy nutné vysávat na nejvyšší výkon?

naměřené hodnoty příkonu u Zelmer Solaris 5000
1. stupeň - 110 W
2. stupeň - 350 W
3. stupeň - 590 W
4. stupeň - 840 W
5.stupeň - 1940 W
zdroj: http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky ... s-5000.php
Dle EU nařízení stačí ubrat 5 stupeň.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 1. 2. 2017 05:27

Mam Zelmer Solaris Twix, ktery umoznuje sackove i bezsackove vysavani (misto sacku se vlozi cyklonovy modul s filtrem).
Zkousel jsem oboje, nevim cim to presne je, ale v bezsackovem rezimu je znat nizsi tah nez s prazdnym/poloprázdnym sackem. Vyhoda s cyklonovym modulem ze pres pruhledne steny je dobre videt co za spinu clovek vyluxoval, ale vyhazovat to z toho je humac.
Zustal jsem u sáčku, baleni 4 kvalitnich trojvrstvych safbag sacku me stoji cca 150Kc, vystaci mi na vic nez rok a to vyhazuju sacek driv nez se zaplni. Tuto cenu beru jako velmi prijatelnou proti cisteni cyklonovy komory.

Ze mi sacky vydrzi tak dlouho? Solaris ma velle, 4l sacky a nejsem cune abych si domu narahal/vytvarel tolik bordelu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2017 20:20

Nejsi cune, aby sis vytvarel doma bordel a pouzivas normalni vysavac? Neni to kapku oxymoron? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 2. 2. 2017 00:17

Jednak pouzivas jinou definici pojmu bordel nez ja, takze muj vyrok oxymoron neni.
Co se tyka vireni prachu, tak ten Solaris ma na vystupu HEPA filtr tridy 13 a vystup vzduchu nahoru, coz vireni prachu znatelne snizuje.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 2. 2017 04:10

Nekde jsem cetl, ze by se mel sacek vyhodit po kazdem vysavani, ze se v nem ve velke mire mnozi bakterie vysate s bordelem pri vysavani, je to tam pro ne idealni prostredi a pri dalsim vysavani jsou namnozene bakterie rozfoukany pres filtraci zase ven, protoze vsechno to proste nezadrzi. Nic neni stoprocentni.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod 07Petr 2. 2. 2017 08:32

Přesně jsi to vystihl osobne2 .... a ještě každý se tu kasá svými HEPA Utra filtry a sáčky, ale podstatu problému nevidí. Prach a všechen bordel v místostech doma je neustále, dokud se nevysaje, všichni v něm žijí. A nemyslím, že každý vysává 2x denně.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 2. 2017 10:43

osobne2: nanestesti vec, kterou clovek s centralnim vysavacem resit nemusi :mrgreen:

07Petr: no vidis to a ja treba trvrdim, ze rozhodne jeste horsi jsou koncentrace CO2 a ty si taky vetsina lidi neresi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 2. 2017 14:09

Dnes otevřel nový Lidl Zdiby, sleva 20% na tři týdny.

https://mapy.cz/zakladni?x=14.4502640&y ... dl%20Zdiby
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod martans 6. 2. 2017 17:27

Mate nekdo zkusenosti s vysilackami?
http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?actio ... l&id=69749

Umi se aktivovat i pri placi ditete?
martans
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radius2 11. 2. 2017 07:32

Ano, funguje to. mam z drivejska velmi podobnou sadu 2 PMR vysilacek, mame v rodine 2 velmi male deti a lze to pouzit na hlidani. Kdyz je funkce spinani hlasem zapnuta a male dite se probudi (napr. pri spani po obede) a vzbudi se, zacne to vysilat a my to hned slysime v dalsi mistnosti. Ja na tom ocenuji, ze je k tomu nabijecka do ktere se to jen postavi a uz to nabiji vnitrni akumulatory. Je to na bezne mikrotuzkove (AAA) akumulatory NiMH. Mam tam stale ty puvodni akumulatory, nemusel jsem kupovat nove Eneloop, funguji stale pekne, po nabiti vydrzi par hodin fungovat. Bezne mikrotuzkove baterie lze take pouzit, ale ja pouzivam ty nabijeci NiMH.
Radius2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 11. 2. 2017 09:32

Nemohli by majitelé fóra vypnout už tu přiblblou automatickou cenzuru?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafael58 8. 8. 2017 13:11

a neslo by si vydelavat jako slusny clovek a ne cpanim reklamnich odkazu cizim lidem?
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 30. 8. 2017 09:42

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti se matracemi, co jsou právě v Lidl v prodeji?
Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 8. 2017 22:37

Já mam zkušenosti 3x reklamovany parostroj kuchyňský robot.pokazdy protékal mixér.
Takže když nebude výrobek vyhovovat, tak co nejdřív vrátit.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků