Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 2. 2017 08:07

Zase 30k cisteho zase takovy problem neni dnes si myslim. A dvacku dotoci...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod 07Petr 3. 2. 2017 08:09

PatrikChrz píše:Jak u ČSOB, tak Erste, tak KB, tak UCB jsou v zahraničí výběry zdarma ze všech bankomatů .....


Podle mě u Erste Premier jsou výběry z bankomatů v zahraničí zdarma jen u bankomatů skupiny Erste. http://www.csas.cz/banka/appmanager/por ... y_iepb.xml
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 2. 2017 08:14

EP ma svuj cenik, karty co mas zdarma k uctu, VISA Infinity a MC World Elite ma vybery v zahranici zdarma ze vsech bankomatu.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 2. 2017 08:36

Výběry z bankomatů v zahraničí (všech, nejen v rámci skupiny) jsou u Erste Premier bez poplatku (nikoliv "zdarma").
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 2. 2017 10:28

co se myslí tím "nikoliv zdarma", pokud budu v situaci, že mi nic za výběr nenaúčtuje EP ani banka, které ten bankomat je? Nepočítám konverzi měny. Díky
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 3. 2. 2017 10:45

fremantle tím myslí nevýhodný kurz daný spreadem banky ve výši 3-5% při takovém výběru, pokud není karta navázaná na cizoměnový účet
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 2. 2017 12:12

ok, tedy mnou zmíněnou konverzi měny. díky
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 2. 2017 12:31

Tak... jde o zpoplatnění ve spreadu, ostatně je to poplatek jako každý jiný, a právě ČS má jednak spread celkem vysoký (5 % u deviz) a kromě toho při výběrů z bankomatů uplatňuje valutový kurz, přičemž při třetích měnách (typicky mimo USD a EUR) může ještě dojít k dvoj- (nebo spíš i trojnásobné) konverzi přes USD do EUR pravidly karetních asociací (s uvážením, že taková Visa je na tom ještě hůře, než MasterCard - leč když jsem se díval posledně, tak svoji šílenou kurzovou politiku už trochu upravila a z dosavadního spreadu >2 % se možná nyní pohybuje opět pod 1 %) a teprve ČS tomu ještě nasadí korunu kurzem valuta-prodej, čímž se může dostat i dobrá 3 % od středu.

Samozřejmě EP má aspoň tu výhodu možnosti multiměnové karty k účtům, přičemž v rámci služby můžou být aspoň účty v EUR, USD a GBP vedeny bez poplatku - pokud má klient možnost dostat nějak levně dané měny na příslušné účty, tak už lze mluvit o výběrech "zdarma". Aspoň u ČS má účty snad každá devizovka, čímž si lze vypomoct.

-- 3. 2. 2017 13:31 --

PatrikChrz píše:Jen u Erste jsem byl minulý měsíc překvapen, jaký mi při výběru v Jordánsku dali kurz, resp. že to přepočetli z JOD na USD, z USD na EUR a následně z EUR na CZK. Podal jsem reklamaci, tak uvidíme.

A jakou kartou to bylo? Visa nebo MasterCard (které je lepší se vyhnout)? Nemyslím, že reklamace bude oprávněná, podle Informací ČS k platebním službám v aktuálním znění tato situace nastat může:

http://www.csas.cz/static_internet/cs/Komunikace/Interni_komunikace/Informacni_kniha/Prilohy/informacek_platebnim_sluzbam_retail_12_2016.pdf píše:Zúčtování mezinárodní platby kartou (platba u obchodníka, výběr hotovosti) provádíme v české měně. Pokud uskutečníte mezinárodní platbu kartou v jiné zahraniční měně než v EUR, přepočte kartová asociace platbu prostřednictvím USD na EUR, případně přímo na EUR podle svých pravidel. Pro přepočet použije svůj směnný kurz platný v den zpracování platby. Z Vašeho účtu pak tuto platbu odečteme v českých korunách. Pro přepočet z EUR na českou korunu použijeme náš kurz platný v den, kdy platbu zpracujeme. V případě platby u obchodníka použijeme kurz deviza prodej, v případě výběru hotovosti kurz valuta prodej.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 3. 2. 2017 12:38

Bohužel u ČS nemá asi cenu zkoumat momentální fungování a přepočty karet a používat rovnou karty jiných bank. Jedinou výjimkou jsou operace v měně, na kterou je karta přímo napojena.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod pokudos 3. 2. 2017 12:48

Zdravím,
lehce odbočím od rozběhnutého tématu ohledně kurzu, spreadu a tak dále.

Zajímalo by mě, zdali v případě ČSOB PK a/nebo ČS EP stačí jedna příchozí platba pro splnění obratu a zdali je nutné s výběrem financí počkat do dalšího dne či je možné finance vytáhnout ještě týž den (buď bankomat nebo pomocí klasického JPÚ)?

Díky
pokudos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 2. 2017 12:52

fremantle píše:
PatrikChrz píše:Jen u Erste jsem byl minulý měsíc překvapen, jaký mi při výběru v Jordánsku dali kurz, resp. že to přepočetli z JOD na USD, z USD na EUR a následně z EUR na CZK. Podal jsem reklamaci, tak uvidíme.

A jakou kartou to bylo? Visa nebo MasterCard (které je lepší se vyhnout)? Nemyslím, že reklamace bude oprávněná, podle Informací ČS k platebním službám v aktuálním znění tato situace nastat může:


ČS provádí platbu v cizí měně přepočtem na EUR u karet VISA a přepočtem přes USD na EUR u karet Mastercard. Takhle to funguje už hodně dlouho.

Smysl této konstrukce u karet MC nikdy nevysvětlili, každopádně dle testů na měšci vycházel výsledný kurz více méně stejně.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 2. 2017 13:13

Tak to by snad odpovídalo - ten kurz Visa je asi tak blbý, že i dvojí směna u MasterCard vyjde srovnatelně... :mrgreen:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 4. 2. 2017 18:20

A co by chtela EP jako kontrolovat? Maji jednoznacne definovane podminky a pokud je nekdo splni (a je uplne bezpredmetne resit jak), tak maji smulu. To jsou zase nejake zpravy JPP, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2017 18:34

fremantle píše:
PatrikChrz píše:Jen u Erste jsem byl minulý měsíc překvapen, jaký mi při výběru v Jordánsku dali kurz, resp. že to přepočetli z JOD na USD, z USD na EUR a následně z EUR na CZK. Podal jsem reklamaci, tak uvidíme.

A jakou kartou to bylo? Visa nebo MasterCard (které je lepší se vyhnout)? Nemyslím, že reklamace bude oprávněná, podle Informací ČS k platebním službám v aktuálním znění tato situace nastat může:

http://www.csas.cz/static_internet/cs/Komunikace/Interni_komunikace/Informacni_kniha/Prilohy/informacek_platebnim_sluzbam_retail_12_2016.pdf píše:Zúčtování mezinárodní platby kartou (platba u obchodníka, výběr hotovosti) provádíme v české měně. Pokud uskutečníte mezinárodní platbu kartou v jiné zahraniční měně než v EUR, přepočte kartová asociace platbu prostřednictvím USD na EUR, případně přímo na EUR podle svých pravidel. Pro přepočet použije svůj směnný kurz platný v den zpracování platby. Z Vašeho účtu pak tuto platbu odečteme v českých korunách. Pro přepočet z EUR na českou korunu použijeme náš kurz platný v den, kdy platbu zpracujeme. V případě platby u obchodníka použijeme kurz deviza prodej, v případě výběru hotovosti kurz valuta prodej.


Byla to MasterCard.

Ono to vlastně začalo tak, že jsem potřeboval ujistit, kolik jsem vlastně přesně vybral (JODů), abych to mohl správně rozpočítat ostatním členům skupiny. Volal jsem na infolinku, tam mi to nebyli schopni sdělit. Tak jsem podal reklamaci a odpověď byla, že jsem pravděpodobně zvolil DCC (Dynamic currency conversion) a že částka přišla z bankomatu už v USD. To jsem odmítl, že si na to dávám pozor (ne, že by to Jordánci nezkoušeli, "nabídli mi to na benzínce"). Každopádně ten kurz je přímo hrozívý, horší, než mBank!

Tak uvidíme, s čím se vytasí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 2. 2017 18:42

Nevim zda se to tu nekomu uz stalo... jak moc vadi pozmene jmeno? Tedy jmeno, kde je v OP bez hacku ale banka posle uvitani na mail a tam je jmeno s hackem, nasledne treba tak vyrobi kartu? V papirech, ktere jsem podepsal je to zas dobre.
Nak bych to neresil, ale jednou jsem se setkal, ze mi nekde pani urednice rekla, ze pokud je v dokladu jmeno bez hacku a danem prukazu daji hacek, jedna se defakto o jineho cloveka.
Mam pocit ze banka mi to jmeno podelala :(
Pokud tak vyrobi kartu, aby s tim nebyl pozdeji problem pri placeni.

IB to dopadlo zajmave, po prihlaseni...
sekce
Platebni karty k aktivaci - je jmeno bez hacku
prehled uctu - majitel - je jmeno s hackem
:)


-- 4. 2. 2017 19:56 --

Tak dalsi zjisteni... Sporitelna vychazi z udaju, ktery ziskali nekde ze systemu, v prehledu asi u uveru z nejake minulosti nebo kde a tim se asi ridi.
Misto aby postupovali podle OP. Banker zrejme za to nemuze, ten zada udaje skutecne dle OP.
Projizdim IB, sekce moje adresy...
korespodence je tez na jmeno s hackem,
telefon 602 neexistujici,
pevna linka nejaka 284... nevim ze takova by kdy byla, to budou volat asi kdovi kam

sekce moje produkty...
osobni ucet premier, rozklikavam debetni karta...
fakt sikovny :D
docela bych mel vobavu u tohodle ustavu nechat nejaky penize :-! Byse taky mohli ztratit na jiny jmeno :mrgreen:
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků