letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod avathar 11. 8. 2016 16:22

Na zlatou Miles @ More jsou vstupy v Německu, ale nevyzkoušel jsem, protože mi ji ucb zamítla. (Viděl jsem na dveřích salonků v Dresden, Bonn, Dusseldorf).
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 11. 8. 2016 16:49

Ja myslím, že to bude len pre karty vydané v Nemecku, inak by sa tým Unicredit dávno chválil.
https://www.miles-and-more-kreditkarte. ... index.html
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 8. 2016 17:59

Vstupy poskytnuté k platebním kartám můžou být řízeny různě - bankou, karetní asociací, nějakým podprogramem (jako má třeba Diners Club Lounges), či doplnkěm třetí strany (Priority Pass)...

To co nabídne banka je zpravidla známo, protože ten salonek bude nejspíš její (Erste, RB Lounge), co nabídne karetní asociace, tak taky, protože to nenabízí plošně, ale s nějakou teritoriální platností (se specifickými kartami vydanými v tuzemsku se dostaneš do našeho salonku/nasmlouvaných salonků) - to je i případ Elite programu od MC, kdy k určitým typům karet vydanými bankami v ČR (a SR) nabízí zvýhodněné vstupy do Vídně a Prahy.

Ale salonky MC jsou skutečně po celém světě, nejblíže třeba v Budapešti, ale s "naší" kartou se tam lze dostat jen za poplatek (bez ní vůbec - třeba jsem se tam konkrétně koukal před pár lety na podmínky - tehdy jsem měl obyčejnou Worldku od RB a Citi, vstup by vyšel na 20 €, doprovod by se nedostal, na druhé straně držitelé karet vydaných v Maďarsku tam měli přístup zdarma - ale třeba by se pak zdarma nedostali do salonku MC v Praze).

Pokud by bylo nabízeno ke kartám něco navíc, tak by to banky zcela jistě propagovaly jako výhodu.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 11. 8. 2016 18:47

Miles & More je bonusový program Lufthansy a její aliance, takže by se to mělo řídit spíš dle jejích podmínek, nikoliv vydavatelské banky
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 8. 2016 19:12

Miles & More je už program třetí strany, takže tam platí jeho podmínky, nezáleží, jestli členství vzniklo tím, že jsem držitelem karty nebo jsem ho získal jiným způsobem - v podstatě tady není až takový rozdíl vůči Priority Pass, taky je to program třetí strany...

Pro vstup do salonků v rámci programu M&M je třeba mít členský status nejméně Frequent Traveller, ale pak se to pořád týká jen Lufthansa Business Lounges, nějaký rozumný výběr je pak až na úrovni Senator a výše: http://www.miles-and-more.com/online/po ... 47184&l=en
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod MarKom 15. 8. 2016 19:31

vit.spinka píše:.. ale nevím, od kdy přesně se počítá těch "každých 12 měsíců")..

Na tohle jsem se osobně ptal.

Jedná se o 4 vstupy za kalendářní rok. Takže od 1. ledna čistý štít.
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 07Petr 12. 12. 2016 08:00

Za jak dlouho od osobního požádání na pobočce ČS o Erste Premier jste obdrželi Priority Pass?
Jak salonek pozná, že to je první až čtvrtý vstup v roce, který by měl být zdarma, a ne třeba pátý vstup na Priority Pass, který se už platí?
Naposledy upravil 07Petr dne 12. 12. 2016 08:51, celkově upraveno 1
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 12. 2016 08:23

PP k EP dostaneš společně s platební kartou Visa Infinite...

Salonek nezajímá, kolík vstupů jsi využil, on zadá počet hostí a dostane zaplaceno od PP, jim to uhradí banka a banka následně klientovi - první 4 vstupy platí ale právě banka.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 2. 2017 17:17

Salonek ERSTE Premier na T2 - zdarma jako host může být jen "člen rodiny" - ověřeno, že OK je bratr, dcera, manželka...

Nevíte, jestli jako člen rodiny bude brána i neteř?
Neteř je dcera sestry, po svatbě má jiné příjmení, čili ani neteř se nejmenuje stejně jako já.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 2. 2017 22:08

Nemohla by to využít třeba i sestra otce manžela dcery syna mého švagra? :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 2. 2017 23:07

:roll:
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2017 06:41

Konec ledna - asi 25. nebo tak nějak, čili před měsícem. Předtím v prosinci.
Slečna na recepci salonku říkala, že jako hosta zdarma můžu mít jen člena rodiny. Dcera i bratr prošli úplně bez problémů, jen se museli zapsat.

Potřebuju jen zjistit, jestli neteř (tedy bratrova dcera) bude ještě taky "člen rodiny".
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 24. 2. 2017 07:07

Člen rodiny je matka, dcera, manželka (družka), sestra. Nebo to samé v mužském rodě. Nikdo víc.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 24. 2. 2017 08:27

saabik píše:Člen rodiny je matka, dcera, manželka (družka), sestra. Nebo to samé v mužském rodě. Nikdo víc.


To plyne z něčeho obecného, nebo to je takhle definované u Erste? Díky.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 24. 2. 2017 08:38

Mně minulý týden, kdy jsem tam byl, řekli přesně to, co mají uvedeno na jejich webu:
https://www.erstepremier.cz/banka/appma ... _12446.xml

"Do Erste Premier Lounge mají přístup klienti Erste Premier po předložení jakékoli platební karty s logem Erste Premier (ČS Premier) vstup automaticky zdarma. Vstup zdarma mají také jejich děti do 12 let."
..... a všichni ostatní musí platit.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků