Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dargen 1. 4. 2017 08:29

Já mám podezření, že to připsali o půlnoci, nebo spíš až po půlnoci.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Venn 1. 4. 2017 08:42

dargen: Asi tak. Měli by mít možnost řekněme ještě jeden den po připsání bonusového úroku možnost pro klienty si úroky převést na jiný účet. Jako člověk nesedí u kompu 24 hodin denně a nesleduje připsání úroků. Mohli to klidně připsat v 23:59 a člověk by měl minutu, aby si to převedl na účet, což nestihne...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod B36 1. 4. 2017 08:52

500Kc pro me neni bezvyznamna castka, ovsem v ramci celkove sumy na sporicim uctu (myslim to i obecne - predpokladam, ze si sporaky u Creditas zakladali predevsim lide se stotisicovymi usporami a vyssimi, jinak je lepsi vyuzit napr. Airbank) to za fufnik povazuji, takze nemoznost jejiho prevedeni mi neprijde jako problem.
B36
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 1. 4. 2017 08:56

Samozřejmě, že to Creditas připsal 1.4. s datem 31.3., ostatně tak to dělá řada bank, nejen Creditas. Připsaný úrok totiž zahrnuje i úrok za 31.3. Kdyby úrok byl připsán ještě 31.3., tak banka nemá nástroj jak zajistit, že si klient nepřevede jen tento úrok, ale i částku, za kterou byl úrok na tento den připsán.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Venn 1. 4. 2017 09:01

Airbank jsou šmejdi. Prý věčná garance být TOP 3. věčný je jenom Jyrka Paroubek a Lenin :D jinak mají podmínku placení kartou a kartou platím jenom na dovolené a to ještě málo kdy. Já utrácím to, co mám v kapse. Kartou platit nesnáším.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 4. 2017 09:15

Výběr úroků podle mne nemá jiné řešení, než mít u Creditas více spořících účtů a postupovat stejně jako např. u Spoření Plus v Zuno. Tedy po splnění podmínky nevybrat do 31.3. ani korunu si 1.4. vybrat potřebnou částku a zbytek dát na nový spořící účet (již dříve založený), kde tím opět můžeš splnit podmínku nevybrat až do 30.6.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 4. 2017 09:59

Tak to je slušnej sešup, ovšem 1,1 % má teď tak 30 000 klientů. Jak dlouho to můžou držet? Relativně to není tolik lidí, tak snad víc, než jedno čtvrtletí. Uvidíme, Airbank má +0,2 % dodnes. Zase ale není omezená výše vkladu a můžou se na jeden účet stahovat peníze i od ostatních členů rodiny.

Jak je to když mám spořáky s 1,1% a teď bych si založil novej? Tak budu mít jeden 1,1 % a druhej 0,3 %, nebo se staré úročení vztahuje na celého klienta?
Naposledy upravil Korzaik dne 1. 4. 2017 10:32, celkově upraveno 1
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 4. 2017 10:21

Tak bonus mohou sundat kdykoliv, zavázali se držet jen ten základ 5 let.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 4. 2017 10:59

Creditas, která působila do konce minulého roku jako záložna, vzrostl za první tři měsíce fungování na trhu počet klientů z 20.000 na téměř dvojnásobek. Od 1/4 Nově založené účty tak budou úročeny základní sazbou 0,1 procenta ročně a čtvrtletním bonusem 0,2 procenta. Celkové úročení 0,3 procenta klient získá, když mu z účtu neodejde v předchozím čtvrtletí žádná platba. Současným klientům banka proto úroky nemění, tedy základní úročení činí 0,5 procenta a bonusový úrok 0,6 procenta.
Mno takto rychle uz po 3M si kazit renomé pro nové klienty...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Venn 1. 4. 2017 13:19

Můj tip je, že nejpozději v srpnu sníží úrok - tedy ten 0,6 % i nám starochům. Sice je nás 30 tisíc, ale průměrně tam máme statisíce.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bohy 1. 4. 2017 13:54

Měl jsem jen termínák a bohužel jsem si změny úročení všimnul pozdě ,doufal jsem ,že se jedná o klienty do 31.3 , na zkoušku jsem si založil můj první spořák a mám tam 0.1% ,prostě smůla .
Bohy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod B36 1. 4. 2017 13:57

Muj tip je, ze se tak nestane:)
B36
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Venn 1. 4. 2017 14:40

Bohy: 20 % z vkladu můžete vybrat...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chjoo 1. 4. 2017 17:04

... pakliže máte při založení termíňáku Předčasný výběr 20% z výše vkladu povolen.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bohy 1. 4. 2017 19:56

Termínák mě stále běží to je bez problému a spořák jsem myslel že využiji později ,ale ted už asi nikdy :)
A o těch 20% vím.
Bohy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků