Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 4. 2017 05:46

Co kecáš? Kam asi lidi utíkali z mBank? Do FIO ještě jako záložny. Třeba 5.1.2009 byl úrok v mBank emax 2,7%, FIO konto 3,5 %, LBBW 3,3 %, Červené konto PS 3,3%, ING konto 3%.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod sorryjako 4. 4. 2017 05:56

Mozna tak par hlupaku, kdyz byl v te dobe v MPU urok kolem 6%.
;-)
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 4. 2017 07:31

franko_cz píše:Co kecáš? Kam asi lidi utíkali z mBank? Do FIO ještě jako záložny. Třeba 5.1.2009 byl úrok v mBank emax 2,7%, FIO konto 3,5 %, LBBW 3,3 %, Červené konto PS 3,3%, ING konto 3%.


Po čtrnácti dnech byl ve Fiu úrok 3,1% a od začátku roku 2009 tehdejší kampelička nenabrala do snížení ani čtvrt miliardy. Tolik k tomu "útěku lidí". V dubnu už se snižovalo z 2,8% na 2,3% atd. atd.

Ale moc hezky sis vybral dobu, aby to pro Fio vypadalo hezky. Kdo si trochu pamatuje a nebo je schopný dohledat přehled sazeb, tak Fio najde v drtivé většině případů hluboko v pelotonu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 4. 4. 2017 07:37

Já jsem nic nevybíral, koukl jsem se do tabulky kde jsem měl tenkrát rozstrkané peníze a reagoval jsem jen na vrátnýho z VB o úrocích FIO.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 4. 2017 08:19

LaNov píše:jiné banky mají obvykle stropy, do kterých poskytují výhodnější úrok ...

Teď je mají, ale Air na začátku dávala 2,5% do 5 mil., jeden čas sem bral na úrocích skoro 10k měsíčně.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 4. 4. 2017 09:53

A ja si rikal, ze ten novy nick mluvi tak nejak povedome :-) Ale zpatky k tematu, kam date prachy, az Creditas snizi uroky i starym psum? Zacina to stat za houbeles.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2017 10:40

dlouhy.dejw:
O tom je nyní předčasné uvažovat. Situace se neustále mění a až to nastane tak může být vše úplně jinak než jak je to nyní.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomason87 4. 4. 2017 11:16

tak už aspoň víme, kam ty naše prachy tečou :) - http://byznys.lidovky.cz/slavny-hotel-p ... -trhy_pave
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2017 13:23

dlouhy.dejw píše:A ja si rikal, ze ten novy nick mluvi tak nejak povedome :-)...


Njn, dlouhé tělo = dlouhé vedení. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 4. 4. 2017 17:09

Doktore, uzdrav sam sebe :-)

Je fakt, ze za tu dobu uz muze byt na trhu dalsi hrac nabizejici nadstandardni urok tak na 3 - 6 mesicu, nez nalaka klientelu. Asi se na bankovni turistiku vykasu.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 4. 2017 17:31

dejwe - To byla jen asociace, nemyslel jsem to zle. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 4. 4. 2017 17:37

Ja vim a nechejme omlouvani. Zkousel tu nekdo investovat do fondu? Ja vim, je tu o tom vlakno, spise mne zajima, zda tu nekdo neco slusneho vydelal/prodelal ve fondech? Kdyztak muzeme pokracovat v prislusnem vlakne, at to tu nezasirame OT.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 4. 4. 2017 17:47

Jestli nevadí, že to je ETF, tak EUNL - za rok ho mám +25,04 %, ale zase to je s rizikem no...
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 4. 4. 2017 20:32

sorryjako píše:Mozna tak par hlupaku, kdyz byl v te dobe v MPU urok kolem 6%.
;-)

To jako ta záložna, která svým členům už 8 roků slibuje, že se už už v nejbližší době přemění na banku ? ;-)

Každopádně svým komentem jsme nechtěl vyvolat flamewar, jestli má (měla) Fio dobré úroky, ani samozřejmě netvrdím, že Creditas má jít v jejích stopách, jen by měla definitivně opustit kampeličkový model "draze naberu vklady, abych je pak ještě dráž (s příslušnými rizikem) někam upíchla". Možná jsem protiklienstký a určitě mluví ze mě pozice, kdy fakt neřeším uložení milionů někam na SÚ nebo TV ;-) , ale např. omezením výše výhodného úroku už od 1.1. by nabrala klienty, ale ne tolik miliard vkladů, se kterými si možná ani nebude vědět rady.
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jerry666 4. 4. 2017 21:22

Myslím, že Creditas nabrala vklady, které chtěla a ty si stabilizovala. Přijde minimum nových, protože nově nízký úrok, odejde minimum stávajících, protože nikde jinde vyšší úrok. Pokud toto byla strategie, tak to podle mě udělali poměrně chytře.
jerry666
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků