PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 17. 3. 2017 15:24

Rekl bych ze záleží jestli odesilatel vyuzil funds na paypal nebo to slo z karty.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 12. 4. 2017 18:26

Mám nabídku od kupce údajně z Běloruska a je ochoten zaplatit předem na můj PayPal, ale nějak tomu nevěřím...jednak bych zaplatil kolem 4% poplatku?? při platbě cca 200USD a dále myslím, že může úspěšně kupec reklamovat plnění a vymýšlet si, že neobdržel smluvenou protihodnotu bud vůbec nebo ne novou apod....mám pravdu??
Nejedná se o prodej přes Ebay.
Myslím, že jistější by byla platba v € a SEPA platbu.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jerry666 12. 4. 2017 21:54

Poslal bych sledovatelnou zásilku, pak by neměl být problém prokázat doručení.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neosobně 12. 4. 2017 22:06

Njn. ale co když je ten bělorus zaměstnaný u tamní pošty a zásilku si sám sobě "ukradne" a já se pak budu handrkovat ze zdejší českou poštou, kde se zásilka ztratila a kdo mi cenu nahradí a kolik (když bělorus "vysoudí" na Paypal vrácení kupní ceny od prodávajícího)
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 932940 13. 4. 2017 01:54

Ja si tak nejak nedokazi predstavit, co by se belorusovi melo vyplatit koupit v CR za 200 USD, kdyz se to nevyplati koupit cechovi.
932940
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jerry666 13. 4. 2017 06:13

neosobně píše:Njn. ale co když je ten bělorus zaměstnaný u tamní pošty a zásilku si sám sobě "ukradne" a já se pak budu handrkovat ze zdejší českou poštou, kde se zásilka ztratila a kdo mi cenu nahradí a kolik (když bělorus "vysoudí" na Paypal vrácení kupní ceny od prodávajícího)

Předpokládám, že víš, že zásilku lze pojistit, ale jak to tak čtu, tak nejlepší rada asi bude - neprodávej.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 4. 2017 06:22

Je to shnilej, zkorumpovanej systém, i takovej Bělorus si z ovčana kolonie Česko může udělat onuci. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Smurfik 13. 4. 2017 07:05

932940 píše:Ja si tak nejak nedokazi predstavit, co by se belorusovi melo vyplatit koupit v CR za 200 USD, kdyz se to nevyplati koupit cechovi.


Tipuji na Samsung Galaxy S5 mini z akce RB.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 4. 2017 07:42

:)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirkau 13. 4. 2017 08:33

jerry666 píše:
neosobně píše:Njn. ale co když je ten bělorus zaměstnaný u tamní pošty a zásilku si sám sobě "ukradne" a já se pak budu handrkovat ze zdejší českou poštou, kde se zásilka ztratila a kdo mi cenu nahradí a kolik (když bělorus "vysoudí" na Paypal vrácení kupní ceny od prodávajícího)

Předpokládám, že víš, že zásilku lze pojistit, ale jak to tak čtu, tak nejlepší rada asi bude - neprodávej.


Pokud jsi takto paranoidní, tak prodávej jen osobně :-)
jirkau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neosobně 13. 4. 2017 09:40

"Pokud jsi takto paranoidní, tak prodávej jen osobně :-)"

jenže já jsem neosobně :-)

No právě, proč by se nějakýmu bělorusovi vyplatilo kupovat globálně dostupnou věc (sice s částečným ukončením v běžném prodeji) z kolonie česko, platit 500Kč poštovné a v bělorusku ještě možná dovozní clo...

SEPA paltba nejde samozřejmě provést v bělorusku....mimo EU a státy vyjímky.

Kolik PayPal strhává poplatek za úříchozí platbu??? Někde jsem četl 3-4%, jinde že nic...
neosobně
Nadšenec


Odeslat příspěvekod vpe 13. 4. 2017 14:35

neosobně píše:Njn. ale co když je ten bělorus zaměstnaný u tamní pošty a zásilku si sám sobě "ukradne" a já se pak budu handrkovat ze zdejší českou poštou, kde se zásilka ztratila a kdo mi cenu nahradí a kolik (když bělorus "vysoudí" na Paypal vrácení kupní ceny od prodávajícího)


Pokud poštovní zásilku lze do požadované destinace vůbec pojistit (například do Německa nešla pojistit nad určitou velmi nízkou hodnotu a naopak defaultní bezplatné pojištění RR všude do ciziny bylo okolo 800,- a po ČR přesně 500,-), tak si s podobnými nesmysly nemusíš lámat hlavu a škodu ti nahradí Česká posta :-)

Relevantní údaj o dodání je buď doručeno anebo nedoruceno. Nemyslím, ze je podstatne, kde se zásilka ztratí mezi předáním k poštovní přepravě a dodáním adresatovi.

Tak dej vědět, zda peníze skutečně přistály na tvém Paypal účtu :-) pokud vím, tak paypal je nějakou chvíli blokuje, než ti je vyplatí...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 13. 4. 2017 14:48

"Tak dej vědět, zda peníze skutečně přistály na tvém Paypal účtu :-) pokud vím, tak paypal je nějakou chvíli blokuje, než ti je vyplatí..."

No tj. "super", takže zboží bude fuč a prachy nikde a jestli (s velkou pravděpodobností ano) je to bělorus podvodník, tak nahlásí na PayPal problém "vadného" zboží a že chce vrátit prachy a já své prachy za zboží nikdy neuvidím...

Ono je už divný, že se mě ozval jen jeden čech typu "chci slevu" a celkem tři cizinci angličan, belgičan a ten bělorus...pravda, angličan odpadl po požadavku na platbu předem, (vzhledem k vysokému poštovnému a vtipákům, kteří pak zboží nepřevezmou a putuje zpátky k prodávajícímu a vysoké poštovné v čudu...(
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 4. 2017 14:51

To je mylná dedukce… paypal přece neřeší kvalitu a stav zboží nebo ano?

Prachy budou u paypalu. Jen si je možná nebudeš moci stáhnout do okamžiku odeslání zásilky.
Nic ti nebrání v tom vyzvat ho k platbě a pak uvidíš zda vůbec zaplatí... stornovat platbu můžeš jako příjemce přece také :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků