Akcie ČEZ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 6. 2017 09:34

Ale muze se zase rychle po dividende vratit zpet, jako nedavno PHILIP MORRIS. Ale jinak dlouhodobe je CEZ bida, stat ho tvrde vysava a pripada mi, ze je hledaji, jakou cast by jeste mohli prodat. Nevidim nejakou velkou sanci k rustu. Kdyby meli zacit nejakou investici typu dostavba Temelina, tak by na to nemeli a museli si pujcovat.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 3. 6. 2017 20:43

Podíval se vůbec někdo z vás na to video s makléřem z Patria Finance?
https://www.youtube.com/watch?v=UPh9iT-Wf1I
On je odborník, proto jsem tam vložil odkaz.
Teda, alespoň je za to placenej :-P
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 4. 6. 2017 08:13

Ano, podíval jsem se na video, když jste sem dával odkaz. A podíval jsem na něj teď ještě jednou, jestli mi něco neuniklo, když tomu přikládáte takový význam. No a nevidím ani neslyším tam žádný argument, který by mě přesvědčil.
Ostatně nevidím ani odborníka. Vidím makléře, tedy někoho, jehož úkolem je obchodovat s akciema pro jiné, protože se není schopen uživit obchodováním s akciema na sebe. Tedy obyčejnej Jouda, co pracuje za plat/provizi.

Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, co mají ti "finanční odborníci" s mánií nošení obleků? To vážně ještě na někoho působí?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 6. 6. 2017 18:41

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/354 ... korun.html

Pro mě je důležité, že při pohledu na graf je podstatně větší prostor pro růst než pro pád. No a dividenda je příjemnou třešničkou na dortu. Samozřejmě cena za rok může být stejná nebo nižší než dnes, ale také dvojnásobná 8-D
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 7. 6. 2017 08:54

gotesák píše:při pohledu na graf je podstatně větší prostor pro růst než pro pád.

gotesák,

Proč si to myslíte?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 7. 6. 2017 21:31

Support je 366 a resistance 650/660. Takže k dnešnímu kurzu je to 84 dolů a 200 nahoru. Samozřejmě dno se může propadnout a nahoře "sky is the limit" o<:)
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 8. 6. 2017 05:23

gotesák:
Když to berete takhle, tak dolů to vždycky může klesnout o méně, než to může vyrůst nahoru. Dolů to je o max. 100 %, nahoru je to skoro no limit. Ale z těchto poznatků bych rozhodně nevyvozoval, že akcie poroste.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 8. 6. 2017 09:27

Jasně, rozhodnout se musí každý sám ^^ , jestli dnes a zítra dopoledne neprorazí 451 tak přikupuji 8-P . No a jak to dopadne, uvidíme, ale zisky nejsou bez rizika, to asi už víme, ne? :nenapadne
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 7. 2017 14:58

CEZ-euro-Frankfurt-1996-2017.png

Chart : Akcie ČEZ v euro na burze Frankfurt

Akcie ČEZ A.S. rostla 4.900% od 1999 do 2008.
Potřebujeme samé pozitivní zprávy o firmě ČEZ, aby akcie rostla 200%, a ti naštvaní akcionáři, kteří koupili před 10 lety,
se dostali konečně do plus a mohli tu bolševickou akcii prodat beze ztráty.
Ani akcii ČEZ není rozumné prodávat za třetinu nákupní ceny se ztrátou 66%.
Vždyť z toho neřádu chodí každý rok dividendy vyšší jak 3%. Z dnešního kurzu 6%.
Firma ČEZ je přece zdravá, neškodí jí konkurence, nemíří k bankrotu, jednou bude zase zvyšovat roční zisky.
A je logické, že za 20 let nebo za 30 bude akcie zase zpátky na historickém maximu z roku 2008,
protože na vrcholu roku 2008 byla akcie průměrně oceněná a nebyla předražená.


''K pražské burze se nepřiblížím, ledaže bych potřeboval na záchod a všude jinde měli zavřeno.''
Andy Baker
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 29. 11. 2017 09:06

CEZ-2r-euro.png
CEZ-2r-euro.png (11.37 ) Zobrazeno 16113 krát

Dvouletý graf akcie ČEZ v euro a klouzavý průměr kurzů posledních 200 dní. Z minima na maximum rostla akcie 46%.

:idea: Zvažuje se rozdělení a následující privatizaci energetické společnosti ČEZ. O privatizaci teď běží. Privatizace a prodej společnosti od státního fondu akcionářům bývá impulsem k růstu kurzu akcie. Proto také akcie ČEZ už delší dobu pomalu ale trpělivě roste. :idea:
Akcie překonala linii odporu u 17,50 euro a nyní je cesta volná až do nebe.
https://www.onvista.de/aktien/CEZ-A-S-A ... 0005112300
Prolhaná webstránka onvista.de oznamuje na rok 2018 výnos dividendy 5,38% z dnešního kurzu akcie.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 6. 2018 21:50

ČEZ v budoucnu asi bez dividend
JPPUP - jedna paní povídala u pumpy,
že darebácká bolševická firma ČEZ přestane platit dividendy, tím budou všichni malí akcionáři ale i fondy akcie prodávat,
pak akcie hluboko klesne a Babiš si celou darebárnu ČEZ koupí. Ale jestli to publikujeme, tak pomáháme k nižšímu kurzu akcie. Já už před měsícem peníze přesunul z ČEZ na Kraft Heinz.
https://www.kurzy.cz/zpravy/459043-fili ... avovat-je/
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotesák 28. 6. 2018 21:46

Akcie ČEZ bude pár týdnú klesat/stagnovat než skončí podividendové výprodeje, pak může znova nahoru. Za půl roku +-600, pokud do té doby nezačne globální korekce trhů. Samozřejmě i opakovací scénář ala Telecom je možný,ovšem 70% státní podíl + zájmy menšinového akcionáře J&T jsou pojistkou, že to nebude jako u Sazky(snad).
KIZ5fa996_MarekSimon_BezpenostnsituacevEvrop.jpg
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 29. 6. 2018 09:17

gotesák,

Cena je minimálně v krátké době nepredikovatelná. Brownův pohyb. V dlouhé době nějaká predikovatelnost je: nákupním/prodejním signálem je D/P.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod gotesák 9. 7. 2018 09:42

jednadva píše:gotesák,

Cena je minimálně v krátké době nepredikovatelná. Brownův pohyb. V dlouhé době nějaká predikovatelnost je: nákupním/prodejním signálem je D/P.



Nákupní i prodejní signály jsou mi fuk. Mám nakoupeno za 400, pobral jsem 2 dividendy a prodám nad 600,-.
Jednoduché. No v reálu to tak jednoduché není, bylo by, kdybych se nenechal napálit podvodníkem Bakalou, tak bych byl v balíku, takhle pouze eliminuji prodělky na NWR :/
Ale nevadí, mám podobnou vilu jako on.
2726187_zdenek-bakala-okd-manzelka-vila-svycarsko-dum-zenevske-jezero-v2.jpg

Také má střechu, okna, zahradu a plot(Na velikosti prý nezáleží-říkala Maláčová po svatební noci). A manželka také vypadá jako Maláčová(po 20 letech se ty rozdíly začaly stírat :lol: )
https://revue.idnes.cz/co-delaji-kralov ... modelky_nh
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 7. 2018 20:07

gotesák,

Blahopřeju. Váš stupidní off-topic příspěvek skutečně pozdvihl nivó tohoto diskusního fóra a vrátil mu zašlou slávu.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků