Náklady na život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jrasid 11. 6. 2017 18:43

Místo asistenta soudce dělat soudce?
jrasid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2017 18:50

A jak to udělat, když o tom, kdo bude jmenován soudcem, rozhodují jiní a ne ten, o jehož jmenování jde?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jrasid 11. 6. 2017 19:03

Jsem myslel, ze je soudcu nedostatek?
jrasid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2017 19:11

Volných míst je minimum. No nic budu se muset smířit s tím jak jsem. :-|
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 11. 6. 2017 19:16

Poskládat svůj život si musí každý sám, je to řetězec spousty rozhodnutí od školky jakou si udělat bábovičku až po to, jestli se někdo uchlastá nebo spadne ze střechy.

Doporučil bych se věnovat od mládí co nejvíce svým zálibám, dělat, co člověka baví. K tomu věnovat trochu času vzdělání a pak se pokusit to všechno nějak zkombinovat, aby to člověka bavilo a přinášelo i peníze. Dál nebrat to moc vážně, moc neplánovat, využívat náhodných příležitostí, nelitovat minulých rozhodnutí. Prostě si užívat!
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2017 19:44

No vystudoval jsem práva, protože mě k tomu donutili rodiče. Nemohl jsem si vybrat nic. S tím už tedy moc změn nenadělám. Záliby nemám, takže to co píšete, u mě asi moc aplikovat nelze. Myšlenky jsou to ale jinak zajímavé.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 11. 6. 2017 19:59

Tak práva jsou skoro ideální, když člověk neví, co dělat, s tím se dá dělat skoro všechno. S těma zálibama je to už horší.
Předpokládám, že se na právech učí i nějaké jazyky, tak si najděte nějakou manuální práci v zahraničí a na pár let vypadněte dělat opéra, filetovat lososy, sbírat pomeranče nebo cokoliv jiného. Tam uvidíš jiné prostředí, jiné lidi, něco tě tam napadne.
Rozhodně bych se hlavně nesnažil to tady roky vysedět v kanceláři za nějakých nuzných podmínek, když tě to nebaví.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2017 20:05

S jazykama nejsem na tom dobře. Manuální práce mě nebaví. Mě to tady v kanceláři baví ta insolvenční agenda, ale holt za to mám nízký plat.

-- 11. 6. 2017 21:05 --

S jazykama nejsem na tom dobře. Manuální práce mě nebaví. Mě to tady v kanceláři baví ta insolvenční agenda, ale holt za to mám nízký plat.

-- 11. 6. 2017 21:06 --

Takže si to vlastně vysedím, vy radíte opak.

-- 11. 6. 2017 21:08 --

A krom toho mám v Praze majetek, takže dobrej fail rada. :-)
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 11. 6. 2017 20:40

Každý strůjce svého štěstí.

Aby na tom byl člověk dobře s jazykama, tak právě musí na nějakou dobu někam vyjet. Taky sedím rád u počítače, ale jen když je to dobře placený, jinak nejsem motivovaný.

Majetek v Praze jako důvod tam pořád sedět? Dobře, každý máme asi vlastní přístupy. Já když nebyl spokojený se svým životem, tak jsem vždycky udělal změny, abych se zbavil špatného a rozvíjel dobré. Sedět někde namístě, být bez peněz a jen si stěžovat mi jako řešení nikdy nepřipadalo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2017 20:54

Jo no, já už se ale stěhovat nikam nebudu. Mám svoje zázemí. Zůstanu tak jsem. Peníze na živobytí mám.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jrasid 11. 6. 2017 21:15

Navic mas urcite predpoklad, ze podle nejakych tabulek budes mit rok od roku vyssi tarif, tvuj zamestnavatel nemuze zkrachovat, a penize take nejsou vsechno.
jrasid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2017 21:17

No konečně někdo napsal pravdu. Ano, je to tak.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 6. 2017 21:35

Je docela děsivý, že člověk s takovým přístupem, chce dělat soudce a rozhodovat o druhejch.

Ale když to pak člověk vidí, horší to bejt nemůže...
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 6. 2017 21:42

S jakým přístupem? Že se nechci stěhovat do zahraničí?
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 12. 6. 2017 09:10

Jaký jsou kritéria na IS? To je 5 let praxe?
Že je jich je víc než exekutorů 400 ku 155. 150k měsíčně , to se nedivím že každej otvírá i pobočky v jiných okresech. 200 pacosu za 5 let nasbiranych a rito 200x750 Kč měsíčně. Průměr je 30k ročně schváleného návrhu, při 71 okresech to je 420.10 kanceláří na okres ( je jich 700 asi) to je 42 na jednoho IS. číslo 200 pacosu udával v rozhovoru jeden IS dokonce.

Teď se chystá, že soud to bude rozdělovat podle kraje ne podle okresů. Už platí že od 1.7. 2017 to půjde i na 7 let za min než 30 procent? Nebo jen ta část s neziskovkama, že maj utrum se sepisováním a nové můžou jen notáři a advokáti ?
Včera jsem viděl ve spisu, že návrh sepisoval jeden cerstvej advokát co se osamostatnil, předtím byl v dobrý advokátní kanceláři -tak asi koncipient.
Btw dneska jsou už data druhej den od podání návrhu o tom, že dlužník má nějaký majetek - a to jsou dlužníci naivní když ho zatajujou, že jim na to nikdo nepřijde. Stojí to tak 600-800 Kč​ měsíčně.
Tudle mě rozesmál mladík, co prosí u soudu, že mu Svj u kterého má taky dluh chce zpeněžit byt, když poradna mu slíbila že zaplatí jen 30 procent dluhu. A este argumentoval, že kdyby to věděl tak prodá otec nějaké pozemky a zaplatí to.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků