Náklady na život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 6. 2017 16:48

Mrusnok píše:S jakým přístupem? Že se nechci stěhovat do zahraničí?


Že jsi se svojí situací nespokojen, ale pořád dál sedíš a čekáš, kdo ti co dá nebo nabídne.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 6. 2017 17:15

Jack111 píše:
Mrusnok píše:S jakým přístupem? Že se nechci stěhovat do zahraničí?


Že jsi se svojí situací nespokojen, ale pořád dál sedíš a čekáš, kdo ti co dá nebo nabídne.


To bych takto neformuloval, že dál sedím a čekám, že mi někdo něco dá nebo nabídne. Já bych strašně rád něco udělal, ale nevím co, vyjma teda stěhování do zahraničí.

audiobullys píše:Jaký jsou kritéria na IS? To je 5 let praxe?


3 roky praxe, vysokoškolské vzdělání magisterského typu a zkouška IS.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 6. 2017 18:12

Mrusnok: Máš vysokou školu, jsi v Praze. Stačí vejít do prvních dveří, které potkáš a dostaneš vyšší plat, než máš teď.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2017 18:30

Já jsem psal vyjet do zahraničí, ne se tam přestěhovat. Ale s takovýmhle přístupem je opravdu lepší sedět doma.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomkins 12. 6. 2017 18:58

Schválně vytrženo z kontextu:

Mrusnok píše:Já bych strašně rád něco udělal, ale nevím co


Mrusnok píše:do práce chodím velmi rád a hodně mě baví. Není to pro mě jen zdroj příjmů.


Mrusnok píše:Záliby nemám


Mrusnok píše: moje práce je mým koníčkem.


Mrusnok píše:Už jsem smířil s tím, že zůstanu nakonec sám, ale ne pro to, že bych chtěl, ale pro to, že mě žádná holka nikdy nechtěla.


Mrusnok píše:K frustraci není nikdy důvod. To člověka nikam neposune. Vždycky se dá něco zlepšit. Lepší je hledat řešení než si stěžovat.


Mrusnok píše:No vystudoval jsem práva, protože mě k tomu donutili rodiče. Nemohl jsem si vybrat nic. S tím už tedy moc změn nenadělám


Mrusnok píše:dneska už není doba, kdy člověk vykonával totéž povolání po celý život.


Mrusnok píše:Socka jsem a v socku se obrátím. Auto nemám teď v 28 letech a nikdy již ho mít nebudu. Mám akorát malý byt. Lyžovačku v Rakousích si koupí hrstka zbohatlíků z finexpertu. My obyčejné socky jsme rádi, že máme v ČR vůbec nějakou práci.


Mrusnok píše:Pořád si ale myslím, že téměř každý si může s minimálními náklady zvýšit kvalifikaci, aby vydělával více.


Mrusnok píše:No nic budu se muset smířit s tím jak jsem.


Mrusnok píše:Vždycky se dá něco vymyslet, aby se člověk posunul dál.


Mrusnok píše:Já už taky nemám šanci v životě uspět


Mrusnok píše:No nemyslím si, že bych byl úplně bez perspektivy. Když u té praxe, kde jsem, vydržím ještě cca rok a 3/4 a poté úspěšně složím tu (justiční/advokátní) zkoušku, tak si můžu zkusit rozjet svůj vlastní právní byznys.


Mrusnok píše:Nejhorší je ta beznaděj. Člověk neví, co má dělat, aby svou situaci zlepšil.


Mrusnok píše:Asi se víc zaměřím více na zvýšení kvalifikace (např. zkouška insolvenčního správce), resp. obecně na osobní rozvoj. Dělat ještě lépe práci, která mě baví.


Mrusnok píše:Ono je "problém" v tom, že nemám žádné zájmy, které by holky (ženy) zajímaly. Můj svět se točí kolem bank, insolvencí, pohledávek, dluhů a nemovitostí. To ale 99,9 % holek (žen) vůbec nezajímá.


Mrusnok píše:Přijde mi poslední dobou jako kdyby lidi nějak ohloupli a hledali v jednoduchých věcech zbytečné složitosti.


To není posmívání. Jen názorně ukazuju, že na všechno se dokážeš dívat dvojím způsobem. Vyber si sám, který se ti víc zamlouvá.
Tomkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 12. 6. 2017 19:21

Mrusnok 3 roky praxe kde? Počítá se do toho i to tvoje sezení předpokládám na insolvenčním soudu? Kolik už máš odslouženo?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 6. 2017 20:00

Tomkins: Jo, dokážu se na věci podívat z vícero úhlů pohledu.

audiobullys: Vše, co se souvisí výkonem funkce IS v oblasti práva, ekonomie, účetnictví, auditu, atd. Ano, počítá se mi to. Mám necelé 2 roky praxe.

-- 12. 6. 2017 21:26 --

Že nezahodím 2 roky co jsem se naučil o insolvencích včetně detailní znalosti judikatury, abych vyjel někde do zahraničí sbírat brambory ? :mrgreen: Tak za tento přístup se vskutku nestydím.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2017 21:21

Ono nejde o to sbírání brambor, ale zbavit se flustrace a nastartovat normální směr v životě.

Ale když se vrátíme k čistě finanční stránce, když už jsme na finančním fóru, tak řekněme, že když žije člověk spořivě, bez rozhazování s nějakým normálním standardem, tak má v podstatě náklady okolo nějaké fixní částky, řekněme 20 tis.
1) No a pokud si chce trochu pomoci, tak je řešením dělit náklady na 2 lidi. Známé "ve 2 se to lépe táhne".
2) Pak je podstatný rozdíl, jestli má příjem těch 20, nebo 100. Jinými slovy, velice zjednodušeně, je rozdíl, jestli bude 50 let dělat na tom "základě" a utratí ho, nebo je schopen vydělat ty samé peníze vydělat během 10 let při stejných nákladech a mít těch 40 let "k dobru". (Samozřejmě jsou možné i mezivarianty.)
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 6. 2017 21:38

Dvacet tisíc náklady nemám, když mám 20890 Kč hrubého plat. Dělit náklady mezi 2 lidi, nemohu když žiju sám ve vlastním bytě 25 m2. Ani jeden příspěvek xls nebyl aplikovatelný na můj případ. Ten člověk snad žije na jiné planetě.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 6. 2017 21:47

Když si nemůžeš najít holku, tak si najdi alespoň chlapa, ať jste na to dva...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 6. 2017 21:50

No to asi těžko. Do toho bytu 25 m2 se mám problém vejít i já sám. No nic končím v této diskuzi. Bohužel se tady píšou lži.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2017 21:55

Už dlouho jsem se nesetkal s takovým nechápavým přístupem. Psal jsem o normálním standardu a cca 20 tis., pod to samozřejmě spadá i horší standard za 15. To samý s tím dělením na 2.

Na té tvé planetě bych opravdu žít nechtěl, "živoření" jsem si užil třeba za studentských let taky dost.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 6. 2017 21:58

Já ale nemám možnost nic "dělit mezi dva". Prostě žiju sám ve vlastním malém bytě. Tečka. Nemyslím si, že bych vyloženě "živořil".

-- 12. 6. 2017 23:01 --

No končím tady. To fakt nemá smysl. Můj malej byt, kde žiju sám svobodně už mi nikdo nevezme. Ani xls. Jo a mimochodem, možná mi prodloužej v červenci smlouvu v práci do konce roku, takže o nějakém "živoření" nemůže být řeč.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 13. 6. 2017 09:20

21 tisíc je v dnešní době opravdu málo a je třeba dělat všechno pro to, aby to bylo víc. Myslím, že dnes, v době rekordní zaměstnanosti, by to neměl být takový problém.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 13. 6. 2017 10:02

Mrusnok: zacni hledat babu(chlapa) s vlastním bytem a svůj krcalek muzes pronajmout.
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků