Opakovaný výběr z bankomatu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dendax 16. 7. 2017 09:32

Mám založený účet u Equa bank, za který neplatím nic a mám výběry z jakéhokoliv bankomatu zdarma. Právě řeším problém, jak vybrat 15 000 z bankomatu ve stovkách. Napadá mě, že bych využil bankomat ČSOB, který mi vydá tři stokorunové bankovky na jeden výběr. Zajímá měm jestli poruším nějaké smluvní podmínky své banky tím, že v jeden den provedu 50 výběrů z bankomatu ČSOB po třech stovkách. Zkoušel jste někdo něco podobného?
dendax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MekliCZ 16. 7. 2017 10:02

A není lepší vybrat to po tisícovkách a hned skočit do banky, kde to (třeba v ČS) rozmění zdarma, pokud je od každé nominální hodnoty max. 100ks bankovek?
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamil2268 16. 7. 2017 11:15

Neporušíš nic, je neomezený počet výběrů u Equa. Otázkou je, jestli nedostaneš přes prsty od lidí, kdyby jsi to vybíral vše za sebou :-D
kamil2268
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 7. 2017 11:44

A není úplně nejlepší vybrat z bankomatu UCB a zvolit si bankovky? Myslím, že tam nejsou jen možnosti volby z několika "sad" bankovek, ale nevím, zda nemají jen dvoustovky.

A se slovíčkem neomezený bych byl opatrný, ono 50 výběrů za den může porušit nějaký interní limit FUP. Asi i my uznáme, že to není normální. :)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vokobere 16. 7. 2017 11:46

A nejde v bankomatech CSOB navolit, jake bankovky ma vydat? Napr. 40 x 100 Kc?
vokobere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 7. 2017 11:48

Myslím, že v bankomatech CSOB ne, tam to nabízí jen několik (4-5) předvolených sad bankovek. Ale fakt je, že při několikastovkovém výběru, by tam počet mohl být vyšší než 3.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prologer 16. 7. 2017 11:54

Myslím, že žádný bankomat nedovolí vybrat si tolik bankovek navolením. A dělat to na 50x je dosti otravné pro aktéra i pro lidi čekající ve frontě za ním.
Vybrat si to normálně a v bance směnit na 100Kč mi přijde mnohem lepší volba. :)
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 7. 2017 12:25

Pokud stačí dvojstovkové nominály, tak lepší bude zajít k bankomatu Air Bank nebo RB, tam si bankovky lze navolit libovolně, takže by to šlo provést i na dva výběry. Vybírat padesátkrát z bankomatu za den normální není (on takový počet je spíš sporný i za rok), proto s tím souvisí hned několik problémů:

- Equa bank už to asi v OP nemá, ale kdysi měla, že uplatňovala na výběry FUP 10 výběrů měsíčně.
- Počet výběrů je už tak vysoký, že banka může ještě při nedosažení přistoupit k zablokování karty, protože bude mít podezření na zneužití a/anebo po této "akci" rovnou vypovědět účet v souladu s OP
- Bankomaty jsou relativně pomalé stroje, kolik trvá výběr z bankomatu? Aspoň 2-3 minuty v ideálním případě? S prodlevami mezi výběry to vyjde minimálně tak na hodinu až dvě "práce"... To má pro někoho čas tak malou cenu, že by ho raději dobrovolně prostál na ulici u bankomatu? :hm Mě to přijde ujeté.

Pokud je třeba ty stokoruny, tak jak už bylo řečeno - buďto si to jít bankovky směnit, anebo to tak v bance vybrat přímo - pokud je ta Equa bank jedinou bankou, tak i tak si lze najít banku, která umí udělat výběr kartou jako cash advance, což stojí u Equa bank tuším stokorunu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 16. 7. 2017 20:59

Co je to za kravsky napad vybirat za den 50krat po 3 stovkach????
Vyber proste 15 000,- a v nejblizsi bance si to rozmen,ne?
Menim tak v zahranici napr. 200,-Eur na 40 5,-Eur a nikdy neni problem.Ze by v Cechach hodiny tikaly jinak?
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod XLADI 17. 7. 2017 07:32

Neomezené není neomezené. Mají v podmínkách že mají právo výběry zpoplatnit když výběry překročí únosnou mez. To by těch 50 výběrů banku stálo přes 1000kč na poplatcích. Nejlepší je zjistit si které bankomaty mají možnost výběru po 100 s volbou bankovek, nebo se osmělit a prostě si to nechat rozměnit třeba na poště nebo u obchodníka.
XLADI
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 7. 2017 08:12

Jediné bankomaty, které disponují 100 Kč nominály jsou ČSOB/Era (kromě těch, které poskytují dalším bankám - Sberbank CZ, WSPK, Oberbank a pod.) a ty volbu bankovek neumožňují, teda po zadání částky si umožní zvolit z několika předdedinovaných sad, ale vždy tam budou vyšší nominály, takže opravdu to bude chtít tu přepážku nebo se spokojit s 200 Kč nominály z bankomatů, které úplnou volbu bankovek umožňují...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 7. 2017 08:35

Já měl jednou opačný problém - vybíral jsem z bankomatu, který měl jenom stovky a potřeboval jsem 50 tisíc. Po 20 jsem to vzdal, stovky jsem si v pokladně pošty (bankomat byl na poště). Obráceně by to mělo fungovat taky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků