Fosfa

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 6. 8. 2017 17:49

Koukám ze Fosfa od září 2017 zavádí novým odběratelům POPLATEK ZA ODBERNE MÍSTO !!!

Starým ho zavede nejspíše příští rok???
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 8. 2017 20:45

uff jsi mne vydesil...
pro moji sazbu (el. topeni) je poplatek i po 1.9. nula...
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 7. 8. 2017 06:21

Vzdyt pisu NOVYM... Neboj, pristi cenik se pravdepodobne bude tykat i tebe :-) ono ceny na elektrinu se smi menit 1x rocne, pokud se nepletu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 8. 2017 06:40

Ano. U novych odberatelu po 1.9. je u sazby d57 stale uvedena 0. Nebo spatne koukam?
Co bude od 1.1.2018 bude prekvapeni pro vsechny
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 8. 8. 2017 09:03

Jasne, sazby primotop, cerpadlo, topeni (tedy kde natocis nekolikanasobne oproti ostatnim sazbam) zustavaji za 0,- a jinde se zavadi 55 resp. 25 za etarif mesicne.

http://www.feelecoenergy.cz/elektrina/cenik-elektriny

Prekvapenim po novem roce maji byt pry regulovane ceny, ne ceny obchodni slozky.

Obchodni slozka neni zadne tajemstvi: https://www.cmkbk.cz/energeticka-burza/ ... elektrina/
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 8. 8. 2017 11:46

Tím ceníkem pro nové klienty od 01.09. vlastně říkají "nechceme vás".
Ani ten ceník pro stávající již nepatří k tak výhodným, jak tomu bylo před 2-3 lety... Zkrátka Fosfa už není nejlevnější či mezi třemi nejlevnějšími dodavateli...
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 8. 2017 22:57

Kazdy kdyz nabira, jede za nevynosne ceny a pak skokove zdrazi, od ledna zdrazila nano energy snad o 20% v programu dobry skutek.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 9. 8. 2017 02:52

Ovsem v odvetvi, kde uz je dnes jednoduche prestoupit jinam, takovy krok nechapu. Pochopim vysoke ceny u e.on a CEZ na jejich distribucnim uzemi, ale toto ne. Na druhou stranu chvalim naprosto hladky prechod od nich bez obstrukci a premlouvani.
No nic, doufam, ze skauti vydrzi... Zatim to tak vypada.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 9. 8. 2017 06:51

Já mám u nich vše, elektřinu i plyn. Zatím jsou dle kalkulátoru se smlouvou na dobu neurčitou pro mě 2.nejlepší, ale uvidím s čím příjdou od 1.1.2018, když tak od nich uteču.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 8. 2017 18:30

Pohrál jsem si s excelem v mobilu

Jsem zvědav jak se jejich ceny promítnou ve srovnávačích, když se ty tarify (nový a starý) jmenují shodně...

S temito cenami lze primo porovnavat cenu :
CZ burzy https://www.cmkbk.cz/energeticka-burza/ ... a/?se=NN1R
pripadne : mezinarodni burzu
Přílohy
image.jpeg
FOSFÁT ZDRAŽUJE
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 11. 8. 2017 11:33

Když mám smlouvu uzavřenou v květnu ,dodávku mam od 1.9. 2017 tak pro mě platí starý ceník jak maj uvedeno na webu, nebo nový že to posuzujou od datumu dodávky? Mam ten etarif a ten se dá pak při zdražení vypovědět? S klasickou 3 měsíční výpovědní lhutou asi ne ? Ceník zverejnujou v prosinci na další rok?
Jinak v nakym inv.magazinu bylo že cena na burze je 29 euro a na příští 2 roky 27 euro. rozhodující budou ceny až po roce 2020 kdy Německo začne vypínat jaderný elektrárny.(2021 a 2022).
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 11. 8. 2017 16:33

Datum smlouvy, ne dodávky

Tady mas skoro lepsi cenu:
Přílohy
IMG_0002.JPG
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 8. 2017 18:13

Mam d45 a tam je rozdíl u vt asi 110 Kč. U vt mám spotřebu max 500 kW za rok. Tak to je úspora 60 Kč. Rozdíl asi 3 stovek za případný vyssi paušál bych neřešil.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 8. 2017 18:46

Protoze smlouva jeste nezacala, tak myslim, ze bych to asi resil, protoze muzes mit od ledna o 14/18% drazsi :-)) ale jestli ti nevadi mit tri dodavatele v ramci 4 mesicu... Tak dej vedet jak jsi vyresil. ;-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 8. 2017 19:05

Pokud to půjde od stolu přes tiskarnu a skener a poslat přes PC jako teď od ČEZu k fosfe tak to tolik nebolí. Akorát přes zimu je extrém spotřeba a od jara přes léto jedem minimum spotřeby tak 6-8 kWh jen na menším ohřevu vody. Jindy sežere ohřev 6-8 hodin * 2 kwh.
Od května už mám lehce dopocitatelnou spotřebu do srpna, takže to mohu stihnout akorát k srpnovému odečtu - porovnat nabídky a případnou úsporu a přechod.
V zimě se mi nevyplatí přecházet kvůli tomu že na spotřebě je víc než na zálohách.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků