Vložení drobných

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jandaxx 10. 10. 2011 19:45

PatrikChrz píše:ad 2) tady šlo o šok o velmi vysokém napětí (desítky tisíc voltů), kdy se elektronika dostane do jakéhosi "zmateného" stavu a náhodně pak na displeji naskočí částka. Samozřejmě je tu riziko zničení automatu. Navíc se "výhra" nezapíše do žurnálu, takže to jde k tíži obsluhy.

Já Ti rozumím. Ale ta možnost, že při použití paralyzéru dojde k připsání kreditu je hodně nízká. Kdežto vysílačka je ověřená.

-- 10. 10. 2011 20:46 --

kalamancharo píše:Jandaxx: To by mě fakt zajímalo, kdes k těm informacím přišel ... :D ^^

Řekněme, že jsem zvídavý člověk a nové věci co se týče techniky, mne baví studovat. Klidně se ptej dál :D
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 12. 9. 2017 11:56

Využiji tohoto tématu. Ze svých cest po eurozóně mi zbylo mnoho drobných mincí o nominální hodnotě 1, 2 a 5 centů, které jsou v normálním platebním styku téměř nepoužitelné. Máte někdo nějaký typ, jak se těchto drobásků elegantně zbavit a vyměnit na něco použitelnějšího?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rafael58 12. 9. 2017 13:37

nasypat do samoobslužní pokladny v supermarketu (samozřejmě také v eurozóně)
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 12. 9. 2017 14:21

Vyhazet, ty penize nemaji zadnou hodnotu.
Casto to uz ani pokladny neberou, pod 10 centu.

Nebo na marias.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 9. 2017 21:31

Ano, Mimoni, a asi proto za mnou pokladní v Aldi ve Frankfurtu vyběhne, když jí nechám ten cent u pokladny, a vecpe mně ho do dlaně...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 12. 9. 2017 22:58

Já je na letištích sypu do sbírek na chudé, postižené atd.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 10:49

filip893 píše:Využiji tohoto tématu. Ze svých cest po eurozóně mi zbylo mnoho drobných mincí o nominální hodnotě 1, 2 a 5 centů, které jsou v normálním platebním styku téměř nepoužitelné. Máte někdo nějaký typ, jak se těchto drobásků elegantně zbavit a vyměnit na něco použitelnějšího?

A za kolik toho máš? Přítelkyně jede busem do Itálie, tak by naštvala hajzlbáby a zaplatila s tím za použití WC :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 14. 9. 2017 10:45

PatrikChrz: nejedna se ale v tomto pripadu pokud te uvidi obsluha o trestnej cin? Proste kdyz zajdu nekde na maty, zacnu tam neco navrtavat, zkouset bankovky na provazku? :)
A co se poradit, jak treba obsluhu rovnou poplest aby vyplatila omylem vyhru ci jak z nepozornosti by zdejsi otevreli pokladnu a rovnou si vzali bankovky :D To by uz meli mozna i taci jednodusi :D Alespon mi to prijde k tomu blizko.
Ja nikdy nic poradne nevyhral, ale je fakt ze jako malej jsem hodil do automatu 10kc a ziskal nejvic 700kc a to me udelalo velkou radost :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 9. 2017 12:04

Mám pocit, že jsi úplně nepochopil princip toho, co píše Patrik.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 9. 2017 17:22

Ja nepochopil zase ripperovu myslenku.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod mar.us 14. 9. 2017 17:47

Ripper jen reagoval na Patrikuv stary prispevek o "obirani automatu":
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=8435456#p8435456
mar.us
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 9. 2017 19:27

Jasne dik, tak dozadu jsem tema necetl.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 9. 2017 06:09

Aha, tak to jsem taky mimo já ... že jsem to vůbec četl.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod qsubt 15. 9. 2017 23:36

jdi na samoobsluzne pokladny do Globusu (mozna i jinde hypermarket, nevim). Lepsi mimo spicku, aby za tebou nebyla fronta, nakup libovolny nakup, jdi platit tam, pak vem pytlik minci co budes met nachystany, klidne 100-200ks-300ks a hazej do toho udelatka na mince (je tam takovy minipohyblivy pas)... a kdyz preplatis - jako ze preplatis... vrati ti to papirove bankovky :-D, asi bych to ve tvojem pripade nedelal najednou, ale treba na 4x

tak se zbavuju drobnych ja..
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 9. 2017 06:26

V Globusu berou i eurocenty?
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků