FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 10. 2017 18:04

z USA, dvě různé platby od různých lidí. A posílal jsem to v pondělí z Prahy Cargem, bo jsem měl money na účtu a nečekal bych, že mi je někdo bez mého vědomí zase může sebrat.
Příště jako až mi někdo pošle peníze, připíšou se na účet tak mu do US napíšu: hele, nevím jestli je banka ještě nesebere zkus mi týden dva vydržet, pokud vydrží tak ti to zboží pošlu :D
Jinak nic připsáno stále :)
Naposledy upravil Moucha dne 3. 10. 2017 18:15, celkově upraveno 1
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 10. 2017 19:44

Moucha píše:pokud mají technické problémy tak je mi to jedno, já ty peníze čekal, dostal, odeslal zboží a nakonec nemám ani peníze ani zboží.
Nic není 100% ideální na tolik aby za žádných okolnosti nemohlo dojít k nějakým problémům. Podle toho co ti napsali z banky to vypadá, že banka se na to nevykašlala a tu záležitost se snaží řešit a ty peníze se ti nakonec snad vrátí zpět na účet. Může ti být jedno, že v bance mají technické problémy, ale nic s tím nenaděláš i kdyby ses stavěl třeba na hlavě.
Moucha píše:Kdyby je FIO nepřipsalo vůbec tak bych to bral, ale připsalo je a pak bez oznámení zase z účtu sebralo.
Z mého pohledu je to krádež a jak je to zařízené v pozadí je mi úplně jedno
Nevíš skutečný důvod proč ti ty peníze z účtu sebrali a tak obviňovat banku z krádeže mi přijde dost hodně přehnané. Hlavně když ti napsali, že pevně věří, že se jim podaří všechny stornované platby na účty připsat. Hlavni bude jestli je a kdy na ty účty připíšou.
Moucha píše:mimo jiné, kdyby rovnou na začátku zvedli telefon/napsali mail, že mají technické problémy atd. tak bych to pochopil, ale tutlat to a krčet rameny pro to nemám pochopení moc, pokud si chtějí hrát na malou velkou banku
Ono asi je třeba nejdříve vše pozjišťovat co se stalo aby ti pak mohli dát vědět co se děje.
Moucha píše:prostě peníze byly - najednou nejsou - na dotaz nebyla odpověď tak člověka trochu poleje co se asi stalo, ukradl je někdo? Kde skončili? Docela fakt stresující situace, 100tis není zrovna málo co by člověk jentak odepsal :)
Plně chápu, že jsi z toho vystresovaný. Chápu ale i to, že ti někdo z banky nedal k tomu odpověď takovou jakou jsi možná očekával když k tomu neměl dostatečné informace.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod eL Ká 3. 10. 2017 21:30

Jack111 píše:Banka snad může vzít peníze bez souhlasu majitele účtu, pokud je poslala na špatný účet.


V USA nikoliv. Respektive takhle: pokud jsi zadal platbu na účet 123 a skrz chybu úředníka banky to je posláno na 124, pak to banka automaticky stornuje a zaroutuje správně na 123. Pokud jsi zadal 123, ale myslel jsi 124, tak v USA nepomůže ani modlit se a vykouřit šéfovi pobočky. Hořká osobní zkušenost (kromě toho orálu).
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 10. 2017 23:51

Naštěstí v čr nikomu kouřit nemusim a v případě mé chyby stači pouze oslovit majitele chybného účtu se žádosti o vrácení. Buď přes banku a nebo přes policii. Záleži na ochotě.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 4. 10. 2017 10:54

Tak první připsaná
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 10. 2017 14:34

a teď? :-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 5. 10. 2017 12:21

druhá taky + omluva ještě celkem pěkná :)
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 10. 2017 12:35

Moucha:
Tak nakonec ti to dopadlo dobře. FIO v tomto případě zareagovalo myslím docela dobře. Za to by si FIO zasloužilo spíše pochvalu než tolik kritiky která tu od tebe byla. Chápu, že taková situace člověka dokáže docela dost vyděsit a naštvat a tak se ani příliš nedivím tvým reakcím okolo toho.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 10. 2017 12:45

Pochvalu? Spadnul jsi z višně? Na účtě mu luftují peníze bez jediné zmínky tama zpět a ty bys je za to chválil? :pozor
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 5. 10. 2017 13:00

jj trochu demence co píše vlazy, aspoň z mého pohledu
Moucha
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 10. 2017 15:49

Moucha:
Nevím kolik času mají na vyřízení reklamace, ale klidně jsi na ty peníze mohl ještě stále čekat v nejistotě jestli ti je vůbec na účet vrátí zpět a nebo to nakonec řešit přes ČNB a finančního arbitra. Možná si myslíš, že takovou věc by banka měla vyřídit okamžitě nebo maximálně do 5 minut, ale tak to v asi žádné bance nefunguje. Nějaké problémy vlivem chyby v bankovním systému nebo pochybením bankéře se můžou stát v každé bance. Záleží pak jak často se to kde stává a jak to banka řeší a vyřeší. V tomto tvým případě si myslím, že FIO zareagovalo dobře a docela rychle to vyřešili. Samozřejmě nic není tak dobré aby nemohlo být ještě lepší, ale mohlo to také dopadnout i hůře.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 10. 2017 18:25

10000
Ve FIO řeší problémy vcelku rychle, alespoň v porovnání s RB. Lepší je posílat $ na $ účet než korunový.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 10. 2017 18:32

Jak kdy a jak u koho. Já čekal ne tak dávno 4 měsíce a ledy se hnuly teprve po zaslání návrhu FA.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 11. 10. 2017 16:19

Zdravim,
nevi tu nekdo, jak zjistit datum nakupu akcie ve Fio e-Brokeru, kdyz vim, ze to bylo asi v lednu pred 2 lety? Vyhledavani mi vezme datum maximalne rok zpatky a navod neni taky zrovna privetivy. Plus kdyby nekdo dokazal lidsky vysvetlit, jak teda funguji ty Stoplossy, navod je opet psany snad Cinsky.
Dekuji
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2017 16:40

On je nový eBroker? Já teď neobchoduju, ale co jsem tam kdy lezl (naposledy cca před rokem), byla historie obchodů v podstatě neomezená a zadávaly se data vlevo na kraji do okýnek. :-)
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků