Maestro zdarma

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 31. 7. 2015 13:16

Kdo chce vklidu zaplatit kartou v Německu, pořídí si EC/Giro kartu nebo vozí hotovost. Použití jiných karet zvláště v menších obchodech je loterie. Dříve v Žitavě se dalo platit v Kauflandu maestrem od FIO, teď už tam ale celkem dost dlouho beru i MC/VISA karty. Menší obchody v Německu ale asi nemají důvod MC/VISA akceptaci řešit.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod TrustNo1 31. 10. 2017 11:34

Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Od 1.11.2017 je navíc tento účet zcela bez poplatků a nabízí do odvolání úročení 3% p.a. Podmínkou je kreditní obrat alespoň 15.000 CZK a 10 transkcí kartou.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 31. 10. 2017 12:57

Aby reklama nebyla jen pro jeden ústav, doplňuji, že Maestro karta je také součástí balíčku od Waldviertler Sparkasse Bank (z větších měst má pobočku v Brně), který obsahuje 10 elektronických odchozích transakcí a 3 výběry z bankomatu ČSOB. Balíček je při příjmu 7 tis. Kč zdarma. Jedná se o kartu ČSOB, v zahraničí tedy s kurzy ČSOB. Za převod účtu z jiné banky je odměna do konce roku 500,- Kč. Výhodou banky je individuální přístup.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod TrustNo1 31. 10. 2017 13:47

Jedná se o tzv. Osobní účet Populár, shodou okolností jsem se na něj včera díval. Ale není příliš poznat,že se jedná o Maestro: https://www.wspk.cz/lide/ucty-a-karty/p ... tni-karta/

Snad jen podle sazebníku: https://www.wspk.cz/dokument/165
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 31. 10. 2017 14:22

Je možné si zvolit mezi Maestro a VISA Electron.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 31. 10. 2017 16:28

TrustNo1 píše:Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.


Akorát je problém v tom, že při založení ti nedá MMB na výběr a automaticky založí k BÚ TOM Mastercard. Maestro mi bylo nabídnuto pouze po založení BÚ extra žádostí a zrušením DK Mastercard.

-- 31. 10. 2017 16:35 --

TrustNo1 píše:Oživím toto poněkud starší téma. Aktuálně je možné si nechat vydat kartu Maestro zdarma od MONETA Money Bank k Tom účtu. Na stránkách https://www.moneta.cz/lide/ucty/tom-ucet sice píšou, že vydávají kartu MasterCard Standard, ale v podrobných podmínkách je uvedeno, že to může být i Maestro.

Od 1.11.2017 je navíc tento účet zcela bez poplatků a nabízí do odvolání úročení 3% p.a. Podmínkou je kreditní obrat alespoň 15.000 CZK a 10 transkcí kartou.


Akorát je problém v tom, že při založení ti nedá MMB na výběr a automaticky založí k BÚ TOM Mastercard. Maestro mi bylo nabídnuto pouze po založení extra žádostí a zrušením DK Mastercard.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cziy 31. 10. 2017 18:48

No da ti na vyber Tom ucet s kartou nebo bez karty, kdyz zalozis bez karty, tak o kartu pozadas na pobocce a tam muzes chtit rovnou Maestro, alespon me davala na pobocce na vyber, ale ja Maestro nechtel.
cziy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TrustNo1 1. 11. 2017 00:31

Ještě to bylo jednodušší - stačilo o Maestro kartu požádat na pobočce přímo při zřizování účtu. Už mi svítí v internetbankingu a čekám na její doručení.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 18:04

Tak asi definitivní konec Maestro v Česku? Jen tak pro sběratelské účely jsem ji zkusil objednat u Fio přes internet banking s poplatkem 99Kč za vydání. Smlouva podepsána online, přijatá a potvrzená bankou, karta chvíli visela v přehledu jako objednaná. Po dvou dnech zmizela karta z přehledu, smlouva zmizela z IB a po celé objednávce není nikde ani stopy.

Ty karty jsou asi prudce radioaktivní... :hm :hmm:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod shockerek 12. 2. 2020 19:12

Lol Phirae píše:Tak asi definitivní konec Maestro v Česku? Jen tak pro sběratelské účely jsem ji zkusil objednat u Fio přes internet banking s poplatkem 99Kč za vydání. Smlouva podepsána online, přijatá a potvrzená bankou, karta chvíli visela v přehledu jako objednaná. Po dvou dnech zmizela karta z přehledu, smlouva zmizela z IB a po celé objednávce není nikde ani stopy.

Ty karty jsou asi prudce radioaktivní... :hm :hmm:


Autorizoval jsi žádost SMSkou? Je na tom účtu minimální zústatek (100 CZK/10 EUR)?
Pakliže jo, počkal bych pár dní, než se karta vyrobí a dostane PAN, pak už je vidět v IB.
Smlouvu by asi mělo být možné zobrazit v IB tak jako tak no...
shockerek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 19:17

shockerek píše:Autorizoval jsi žádost SMSkou? Je na tom účtu minimální zústatek (100 CZK/10 EUR)?


Ano. Ano.

shockerek píše:Pakliže jo, počkal bych pár dní, než se karta vyrobí a dostane PAN, pak už je vidět v IB.
Smlouvu by asi mělo být možné zobrazit v IB tak jako tak no...


No ale ta karta tam byla po podání žádosti a autorizaci/podpisu té smlouvy vidět hned, jako zadaná do výroby. Za dva dny zmizela. Smlouva taky zmizela. (Mám ji nicméně staženou.)
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 2. 2020 19:50

A proč vlastně ještě dnes chtít Maestro. Snad až na holandský venkov lze všude platit MC/VISA...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 12. 2. 2020 20:04

Tak to je snad celkem jedno proč, někdo sbírá pivní tácky a někdo třeba karty...

P.S. A ano, do Holandska jezdím.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 2. 2020 20:14

Nemám nic proti tomu, když někdo chce kartu Maestro. Ostatně mám sám aktuálně v držení dvě. Zajímalo mě jen, zda jsou třeba někde podobné podmínky jako právě ve zmiňovaném Holandsku, když v Německu a Rakousku už není Maestro potřebné. Neembosovanou kartu lze získat v ČR i jako MC a konkrétně Maestro od Fio je i bezkontaktní, takže to motivace také být nemohla...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 14. 2. 2020 09:14

Tak karta je v IB zpět ve stavu k aktivaci (a strhli si 99 Kč). Tak třeba opravdu dorazí. :hm

@Delitzsch: To Rakousko i Německo se celkem výrazně zlepšilo, Holandsko furt tragédie, no... Že to je neembosované důvodem fakt nebylo.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků