Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 15. 12. 2017 12:10

Ladislav_2 píše:Nepodařilo se mi dobít cool kartu debetkou equa (stará kontaktní). Stalo se to taky někomu? S jinou kartou to šlo.


Na infolince a pak k i e-mailem jsem dostal stejnou odpověď: "... U tohoto obchodníka jsme se v minulosti setkali s napadením třetí stranou a únikem dat. Abychom tomuto riziku předešli a chránili finanční prostředky klientů, byly tyto platby omezeny. ..."

Že by ČSOB unikly informace o platebních kartách z nabíjení COOL karet?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 12. 2017 12:46

Jeste zacatkem prosince jsem CK z equy nabijel.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 12. 2017 16:22

To je zajimave, ze mne oznamili, ze cool kartu nelze dobijet uz pred vic jak pul rokem. A taky to tehdy neslo.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 15. 12. 2017 17:18

dlouhy.dejw píše:
mojmax píše:Dle podmínek by to problém být neměl, problem bude dobíjení A následný výběr, viz podmínky:

Zavádíme nový článek s tím, že držitel Karty nesmí používáním Karty zneužívat tzv. bonusové programy jiných subjektů opakovaným (2 a více za kalendářní měsíc) vkladem a výběrem.


Ja mam prave rezervu dost velkou, takze muzu nabit na limit zustatku a pak bych pozadal o zruseni karty (mam jich hodne) a prevod zustaku. Jen pri ruseni se asi uplatni limit na vyber 5000 a tim si nejsem jisty, jestli zrusenim obejdes limit pro vyber, koukal nekdo dalsi do podminek?

Já v té tabulce od 1.2. vidím "zpětná výměna do výše zůstatku Karty"
https://www.coolkarta.cz/ck/File?fileName=5_31f295e2-8073-414e-9fa1-b3e25b0ac9e6_Tabulka%20limit%C5%AF%20k%201.2.2018.pdf
Jestli už máš karty nakoupené, tak můžeš postupně plně identifikovat, nabíjet na 250k a pak rušit. Aspoň nemusíš stát u bakomatu o<:)
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuann 15. 12. 2017 17:59

Vyplata trva tricet dnu, ja takhle zrusil pred rokem dve, ktere jsem mel nabite na 600000 Kc, jednu z nich jsem opravdu ztratil. Byl za to i nejaky poplatek.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 15. 12. 2017 20:33

jan.za píše:
dlouhy.dejw píše:
mojmax píše:Dle podmínek by to problém být neměl, problem bude dobíjení A následný výběr, viz podmínky:

Zavádíme nový článek s tím, že držitel Karty nesmí používáním Karty zneužívat tzv. bonusové programy jiných subjektů opakovaným (2 a více za kalendářní měsíc) vkladem a výběrem.


Ja mam prave rezervu dost velkou, takze muzu nabit na limit zustatku a pak bych pozadal o zruseni karty (mam jich hodne) a prevod zustaku. Jen pri ruseni se asi uplatni limit na vyber 5000 a tim si nejsem jisty, jestli zrusenim obejdes limit pro vyber, koukal nekdo dalsi do podminek?

Já v té tabulce od 1.2. vidím "zpětná výměna do výše zůstatku Karty"
https://www.coolkarta.cz/ck/File?fileName=5_31f295e2-8073-414e-9fa1-b3e25b0ac9e6_Tabulka%20limit%C5%AF%20k%201.2.2018.pdf
Jestli už máš karty nakoupené, tak můžeš postupně plně identifikovat, nabíjet na 250k a pak rušit. Aspoň nemusíš stát u bakomatu o<:)


Prave ze VOP to vidi zase trochu jinak, mozna, viz bod 11: https://www.coolkarta.cz/ck/File?fileNa ... 20p..-.pdf

Jako nerad bych mel na karte zablokovanycn 250 T. Neplanuji si ted kupovat novy auto a to je asi jedina investice, ktera by ty penize dokazala vyvest ven.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 12. 2017 07:51

Mohl bys uvést přesně, který (pod)bod (lépe konkrétní větu + myšlenkovou linii) Tě znepokojuje? Ať se snažím, jak chci, nevidím problém (tedy krom rizika, že Ti pak zruší všechny karty).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 16. 12. 2017 22:18

Tehdy jsem u equa zvedl limit na mo/to platby a dobití CK prošlo. Ale je to už dost dlouho.
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wingsd 21. 12. 2017 15:07

Ještě k novým podmínkám cool karty, chápu to tak, že když píšou "2 a více dobití" tak to znamená prostě jen jedno?Tzn. jedna cool karta najednuo dobití 25 tisíc a následně 25 tisíc vybití a je to dle podmínek?

Když by bylo dobití třeba 10+15 tisíc a náseldně vybití tak už je to špatně?
wingsd
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 21. 12. 2017 15:32

Ano. Ano. Ano.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tuann 21. 12. 2017 17:15

Jenze oni ti to muzou zablokovat i kdyz podminky neporusis. Maji takovou vizi, ze to je platebni karta pro deti, na kterou jim rodice nabijeji kapesne. Kdyz na ni nabijes 25000 Kc, ktere vzapeti treva ten samy den vyberes, tak se jim to nemusi libit.
Naposledy upravil tuann dne 21. 12. 2017 17:16, celkově upraveno 1
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tuann 21. 12. 2017 17:15

A zvlast kdyz to tak udelas se vsemi 5 kartami stejne.
tuann
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wingsd 21. 12. 2017 18:32

Mě jde ale trochu o něco jiného...jde mi o to, jeslti mohu nabít třeba 15 tis kartou a pak 10 z CSOB účtu a pak to všechno vybrat najednou....

Děti pěkný, je to krásný ta jejich snaha o učení fin. gramotnosti ale jsou to jantaři.Když zmínim třeba lidi co si převádějí z ciziny peníze na CZK, tak dle mě to má ještě jiné využití.

Reálná situace: zaměstnavatel vyšle zaměstnance na druhou stranu republiky, kde celkem pravidelně za větší hotovost nakupuje, zaměstnanec obdrží prázdou coolkartu, obhlídne situaci, zavolá na zákaldnu, na základně nabijí přesně dle potřeb, zaměstnanec vybere, nakoupí a vrací se na základnu.Lze to jistě dělat i jinak, ale tohle třeba někomu vyhovuje....děti neděti
wingsd
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 21. 12. 2017 21:24

Nevím co řešíte. Pravidla jsou jasně daný a riziko, že Cool karty ČSOB vypoví při využívání předplacených karet na získávání bonusů z KK nebo pro jiné "podezřelé" aktivity (dle uvážení ČSOB) tu bylo, je a bude.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 22. 12. 2017 09:19

wingsd píše:Reálná situace: zaměstnavatel vyšle zaměstnance na druhou stranu republiky, kde celkem pravidelně za větší hotovost nakupuje, zaměstnanec obdrží prázdou coolkartu, obhlídne situaci, zavolá na zákaldnu, na základně nabijí přesně dle potřeb, zaměstnanec vybere, nakoupí a vrací se na základnu.Lze to jistě dělat i jinak, ale tohle třeba někomu vyhovuje....děti neděti


To ale mluvíš o trochu jiném segmentu trhu, než pro který je cool karta určena. Ve firemním segmentu jsou např. AMEXky a asi budou i další možnosti
jirkau
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků