FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jisy 14. 1. 2018 15:30

Strejda Google hlásí, že kód 3300 měla Konsolidační banka, zrušená v r. 2001.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 14. 1. 2018 15:34

Podle mne je to překlep - má to být 8330
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod rippe 14. 1. 2018 17:49

jisy: Ja myslel spis, jestli to neni kod nejake slovenske banky nez ceske.
rippe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jisy 14. 1. 2018 19:13

Kódy slovenských bank:
http://www.kod-banky.sk/
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 1. 2018 17:29

LGA píše:Na kurzu si vezmou asi 0,5 Kč / 1 Eur. Ale při malých částkách netřeba řešit.

nejsem z toho nadšený, ale furt lepší jak 600Kč za poslání peněz přes WesternUnion. Poukázky Z/C už jaksi pošta na Slovensko nevede ...
Teď je otázka jestli převod na účet ten Slovák akceptuje. Chtěl to přes složenku, tak snad to bylo jen z obavy poplatků na jeho straně a ne kvůli tomu, aby ten příjem nemusel danit (podniká a jde o zálohovou platbu za jeho činnost)
Ale argument mám, takže všem zúčastněným díky za potvrzení mé domněnky, že je to na jeho straně bez poplatků, resp. jako tuzemský příjem platby.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broucajz 17. 1. 2018 00:28

broucajz píše:Tak je to správné, nicméně si dovolím upřesnění: Jestliže mám v ČR účet 12345678/2010, platba přijde z účtu 12345678/3300. :-]

Máme unikátny systém česko-slovenských platieb zdarma. Princíp je založený na jednom účte a dvoch bankových kódoch (2010 pre ČR, 8330 pre SR).
Za platby do ČR nezaplatíte ani cent!


Omlouvám se - je to překlep, ne 3300, ale 8330. Převody na Slovensko jsou ve FIO bezplatně.
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 17. 1. 2018 02:27

Účet u FIO můžeš mít jen jeden jako FO, případně další jako podnikatel. Někdo na SK ti pošle finance na tvůj slovenský účet: tvoje-č.ú./8330 (ale není to účet jen č.ú., nedostaneš výpis atd.) a skončí na tvém českém účtu: tvoje-č.ú./2010 v czk. Pokud máš EURový účet, tak se tam převedou v Eurech, případně si to nastavíš předem dle potřeby. Kurs viz. stránky FIO. Bere se to jako vnitrostátní, vnitrobankovní převod a nikoliv jako zahraniční. Poplatek je 0 Kč. Easy.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 17. 1. 2018 09:23

Zdar borci, nevite prosim, zda Fio automaticky posila postou potvrzeni o zaplacenych urocich?
Spike26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deepman 17. 1. 2018 11:44

Neposílá, potvrzení se objeví v ibankovnictví v Informacích o účtu u příslušného úvěrového účtu. Potvrzení je ve formátu pdf.
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Spike26 17. 1. 2018 13:09

Vyborne, dekuji
Spike26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod penav 24. 1. 2018 13:10

Ahoj,
můžete někdo znalejší problematiky poradit typ karty, tedy kterou zvolit MC nebo Maestro ?
Bratr si zařídil účet na Slovensku, tedy účet v eurozóně a chce platit po Evropě (hlavně Německo).
Vím, že němci měli s kartami problém, ale snad je dnes situace lepší. Poradí někdo ? Dík
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TrustNo1 25. 1. 2018 11:12

penav: Eurový účet u FIO SK mám více než půl roku. Zdarma vydávají Mastercard, která umožňuje výběr kdekoliv na světě 1x v měsíci zdarma, další výběr stojí 1,20 €. Devizové kurzy ale nemají moc výhodné, takže vybírám zásadně jen eura v eurozóně. Aktivaci jsem provedl výběrem 100 Kč z bankomatu ČSOB, odečetli mi 4,01 €.

V německu je nyní už situace s kartami lepší, ale dříve akceptovali v zásadě jen Maestro (jako debetní bankomatovou kartu) a na Mastercard a VISA nahlíželi jako na kreditky (asi kvůli vyšším poplatkům). Dodnes akceptují v Penny Markt jen Maestro (nevím, jestli plošně).

Nechal jsem si tedy pro jistotu vystavit i Maestro kartu za poplatek 3,50 € na 4 roky - jednoduše to šlo přes IB. Získal jsem s tím mj. jistotu při použití v Německu, ale hlavně také další výběr měsíčně zdarma. Mohu tedy doporučit.

Pro srovnání - dříve jsem používal konto u německé Postbank a neustále jsem musel hledat bankomaty ze sítě Cash Group - http://www.cashgroup.de/, nyní již neřeším a vybírám v eurozóně kdekoliv - naposledy třeba v Rakousku v bankomatu sítě EuroNet.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod penav 25. 1. 2018 13:33

TrustNo1: Díky moc, vůbec mě netrklo, že je možné objednat oba typy karet a tím i získat
možnost druhého výběru. Kombinace obou je i větší jistota při nějaké komplikaci s platbou.
Dík za osvětlení situace :-)
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 26. 1. 2018 20:07

broucajz píše:
broucajz píše:Tak je to správné, nicméně si dovolím upřesnění: Jestliže mám v ČR účet 12345678/2010, platba přijde z účtu 12345678/3300. :-]

Máme unikátny systém česko-slovenských platieb zdarma. Princíp je založený na jednom účte a dvoch bankových kódoch (2010 pre ČR, 8330 pre SR).
Za platby do ČR nezaplatíte ani cent!


Omlouvám se - je to překlep, ne 3300, ale 8330. Převody na Slovensko jsou ve FIO bezplatně.


Pokud to slovak posle na iban fio cz, prijde mi to bez poplatku nebo s poplatkem? Predpokladam, ze to pujde pres sepa, kdyz z jine slovenske banky...

Zase kdyby to poslal na iban fio sk, tak to bude treba bez poplatku?
...
Ps: vysvetlit tem nekterym lidem z vychodu, ze maji posilat na /8330 je pomerne dusevne narocne
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo6 26. 1. 2018 21:33

Všetky česko-slovenské a slovensko-české prevody sú zadarmo, takže človek z východu to pošle normálne ako SEPA platbu na český iban a príjem tej platby na českej strane bude bez poplatku :-D
Peťo6
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků