Simply Energy a proplacení pokuty stávajícímu dodavateli

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 7. 2017 20:46

Ozvala se mi mamka, že ji Simply Energy (http://www.simplyenergy.cz) láká do aukce. A že prý proplatí případnou pokutu za předčasné ukončení smlouvy s původním dodavatelem.

To se mi ale nějak nezdá. Jednak že by v tak konkurenčních cenách dodávky energie byl ještě prostor pro něco takového. A neobjevil jsem k tomu nic ani na jejich webu.

Ví někdo víc?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 1. 2018 10:30

Hledal jsem zkušenosti se Simplyenergy a našel svůj vlastní příspěvek. Má to totiž pokračování :)

Mamce jsem změnu nedoporučil, potom ale přišli za tchyní, která se nezeptala, podepsala smlouvu, plnou moc... a v lednu dorazila od předchozího dodavatele pokuta přes 11 tisíc za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou. Simplyenergy ukončili tříletou smlouvu jen půl roku po jejím začátku.

Takže tam samozřejmě volám, co teď udělají, když písemně garantovali, že změna proběhne bez jakýchkoli sankcí. Zatím to má happyend, těch 11 tisíc bez řečí zaplatí.

Peníze zatím nedorazily, ale mě vrtá hlavou, kde se v tak konkurenčním prostředí jako dodávky plynu dá u dvouleté smlouvy najít taková částka. Vždyť měsíčně se tady platí jen kolem 1300 Kč včetně distribuce.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 6. 11. 2018 18:23

Asi smluvní pokuta, Bohemia Energy má ve smlouvě přímo uvedeno, že za předčasné ukončení je pokuta cca 6000 Kč.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tokaros 9. 11. 2018 13:12

To mi přijde divný, že by za tebe někdo něco platil. Pokuty za předčasné ukončení mají všude... aby jim lidi nepřechazeli sem a tam jak se jim zachce. To je jasny, ale že by byl běžnej postup, že za někoho platí pokuty, to asi ne..
tokaros
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomaslany 9. 11. 2018 13:34

Slibem nezarmoutis. :-)
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pafes 28. 1. 2019 10:40

Dnes mě zavolali Simply Energy taky, takže mě zajímá, jak to dopadlo? Zaplatili za vás pokutu za předčasné ukončení smlouvy?
pafes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 28. 1. 2019 11:50

Zaplatili. Od té doby se divím, ale zaplatili.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků